спешно

  • 6 226
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 423
Абе щом е за дете, кво се моташ по тъпи форуми!
Обличайте се и бегайте на лекар!
Или му сложи на бебето свещички,
най-бързо е така. И на лекар!!!!!!

# 31
  • Мнения: 1 983
Съблечи го по боди и дай нурофен или свещички, Вики е на близо 3 год, снощи беше с 40 градуса, но пак не посмях да дам аналгин.
Отивайте на док и споко. Peace

# 32
  • Мнения: 46 520
Liska, за 39 никой няма да им обърне внимание, води се за ниска Т ...

# 33
  • Мнения: 1 455
И аз бих дала свещичка.
Няма начин да не свали от нея.
На твое място ако лекарката ми не вдига,отивам в аптеката там също биха ти дали компетентно мнение.

# 34
  • Мнения: 4 473
Абе щом е за дете, кво се моташ по тъпи форуми!
Обличайте се и бегайте на лекар!
Или му сложи на бебето свещички,
най-бързо е така. И на лекар!!!!!!

КъФ лекар по това време и с тази температура? Stop

Ако личният лекар не отговаря, което е най-вероятно, звънни на Бърза помощ, дори и само за консултация. Ефералган свещички би трябвало да свалят Т. Компреси на стъпалата и челото с чиста вода също ще са от полза.

# 35
  • Мнения: 238
Аз винаги съм се оправяла с Панадол Бебе. Някои майки казват обаче, че не са имали полза от него.
Малкия е почти на 3 години и все още му действа.
Може да се дава през 3 часа до 4 пъти на денонощие.  От опит знам, че малките деца не са много съгласни с мокри чаршафи, кърпи, оцети...
А по повод Аналгина - трудно ще намериш лекар, който да ти го препоръча за толкова малко дете. Така, че по-добре не рискувай.
Пожелавам ви бързо оздравяване!
А ако си несигурна и много притеснена, просто намери някоя клиника и го води още сега.
Успех!

# 36
  • Мнения: 2 751
Ако личният лекар не отговаря, което е най-вероятно, звънни на Бърза помощ, дори и само за консултация. ...
Да, само за консултация може. Ние сме звънели. Калоян имаше 39.8 и НИЩО не я смъкваше.
От Бърза помощ ми казаха В КРАЕН СЛУЧАЙ аналгин.
Тогава го мазахме с белтък.
Умрях от шубе да не получи алергия, но за 10-15 мин. свали Т и заспа.
Беше кошмарно  Confused

# 37
  • Мнения: 4 473
HEXALGIN се казва детският (изчистен) вариант на течния аналгин. Това информативно, за над 39.8 градуса.

# 38
  • Мнения: 6 323
Аз и друг път съм писала.

Моля ви, недейте да препоръчвате и да давате на бебета и децата течен аналгин без лекарско назначение и наблюдение.
Течният аналгин не е безобиден и е много крайна мярка.

Ако температурата не може да се овладее, може да се даде течен аналгин, но задължително под лекарски контрол - лекарят да наблюдава детето (бебето) поне 20-30 мин. след даването на аналгина.

Има хора, които се раждат с повишена чувствителност към аналгина. Аналгинът може да предизвика силна алергична реакция - анафилактичен шок

Ето малко повече информация.

Цитат
Какво представлява анафилактичният шок?

Това е реакция на престараване от страна на клетките пазителки на вътрешния ред на организма. Тези клетки, наречени мастоцити, са истински камикадзета. Когато открият в кръвта определени чужди субстанции - те експлодират и изливат коктейл от вещества: хистамин, серотонин, хепарин и др., подпомагащи организма да се активира за справяне с чуждия агент.

Експлодират ли много мастоцити - те вече не помагат на организма, а го увреждат. Стига се до нарушения в структурата на стената на кръвоносните съдове, свиване на мускулите на въздухоносните пътища и белите дробове, оттичане на цялото тяло и особено на главата и гласните връзки, които могат да станат толкова дебели, че да запушат входа на трахеята и да предизвикат задушаване от невъзможност за поемане на въздух.

Наред с това рязко се понижава кръвното налягане и човек изпада в безсъзнание.

Описаното се случва само за 10-15 минути (може и по-бързо) след попадане на аналгина в кръвта. Просто пред очите ви човекът се подува, задушава и умира. Често дори лекарите са безпомощни, въпреки че взимат всички възможни мерки за спасяването на пострадалия.

Лечението на анафилактичния шок трябва да започне незабавно след първите признаци - сърбеж, подуване в областта на лицето и задух. Ситуацията е спешна (най-спешната възможна). Необходимо е да се намери лекар и той да инжектира венозно адреналин, кортикостероиди и антихистаминови препарати.

Ако е започнало задушаване се прави разрез на трахеята под гласните връзки (може в домашни условия, на полето и където и да е), за да се осигури достъп на кислород до белите дробове, докато лекарствата помогнат да спадне отокът на гласните връзки.

В случай че наблизо няма доктор и се налага транспортиране - единственото, което можете да направите, е да потопите или залеете болния с ледено студена вода. Студената вода води до вътрешно отделяне на норадреналин от надбъбречните жлези на самия пострадал - така той може да доживее до лекарската помощ.
Информацията е от http://www.med.primasoft.bg



"Бабешки" методи за температура, които съм прилагала

Суров картоф - настърган и увит в кърпа (тензухена или пък фина носна кърпа) налагам на челото и слепоочията.
Обикновено комбинирам с кърпа, напоена във вода или вода с малко оцет.

Суров картоф, нарязан на филийки и наложен на слепоочията или челото също действа.

Чувала съм, че много бързо сваля температурата и намазване на петичките с белтък, но аз не съм го пробвала.

Иначе правя и всичко от гореизброените неща - мокри чаршафи, мокри чорапки, хладка баня, антипиретици (сироп или свещички препоръчани и дозирани от педиатър) - това да.
Но аналгинът е крайна мярка, при много висока температура 40+ .
Аз съм доста смела когато се отнася за медикаменти и ситуации, които знам и с които мога да се справя, но течен аналгин никога не съм давала без присъствието на педиатъра ни.

Също така е важно за мокрите кърпи - не се слагат на гърдите и в областта на сърцето - може да се обтрива тялото и крайниците, да се налагат мокри кърпи на челото, гърба, корема, но не и на гърдите.

За потапянето във вана или поставянето под душ - водата не трябва да е хладна или студена.

# 39
  • Мнения: 2 673
Според мен, в такива теми, особено "спешни" трябва да се включват САМО медицински лица, които са запознати достатъчно.Извинявам се, ако ще засегна всички, които имат наистина, искренно желание да помогнат, но дори да са лекували по определен начин децата си успешно, това не значи, че с друго дете не би имало проблем Shocked , защото наистина който не  е виждал дете или възрастен в анафилактичен шок - той не знае какво е да видиш смъртта в очите

# 40
  • Мнения: 5 877
За 39- панадол или нурофен.
Ако се качи нагоре, да речем до 39.5 - мокри чорапки, компрес на челото, ако се шашнеш и мокър чаршаф (без гърдичките). Последното е за краен случай, но действа добре.
Не знам да има някакви противопоказания.

# 41
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Аулин на хапче,даваш една четвърт от хапчето.
П.П.Аз сега прочето за възраста на детето.В такъв случай не знам дали аулин може.

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 00:09 от ivka10

# 42
  • Мнения: 2 353
  Ако използваш две средства за понижаване на Т, не го прави наведнъж, изчакай да мине известно време между двете. Температурата е неприятна, но не е толкова висока, че да я смъкваш шоково, понякога това има недобър ефект.
   

# 43
  • Мнения: 1 455
  Ако използваш две средства за понижаване на Т, не го прави наведнъж, изчакай да мине известно време между двете. Температурата е неприятна, но не е толкова висока, че да я смъкваш шоково, понякога това има недобър ефект.
  
newsm10

# 44
  • Мнения: 2 407
Мерси за отговоите.
Да оесня, че аз бях дала Еферлган сещичка,чорапки с оцет и кърпа на челцето.Исках просто да се консултирам и с вас, че четох  разни мнения,какво вися тук и тн.
Мерси отново,дъщеря ми днес е добре.Използвах някой от методите ви!

Общи условия

Активация на акаунт