за къдравата косичка

  • 2 042
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 228
Мия косата през ден с шмпоана на Бюбхен 2в1 и реша с детска четка на Триса за къдрава коса, докато е мокра. За сега няма проблем, рядко се оплаква че я скубя.

И аз така действа, но шампоана е Клоран. Когато много се заплетат къдриците, я реша с моя гребен, и четката не помага.

# 16
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Голямата ми дъщеря е с къдрава коса. Дори след балсам косата и на врата се обърква и става като на клошарите на втория ден. Купихме кристали за сресване, но и те вършат работа за малко.

# 17
  • Мнения: 819
Днес преди да измия косата на Ани,я намазах по връхчетата със зехтин,постоя,след това изплакнах и сложих шампоан и завърших с балсам за коса и разресване.Резултатът беше страхотен-добре оформени къдрици и никакво заплитане,но докога ли?

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
И мойто къдраво  Grinning И като не измия 3-4 дни косата й... Не дава четка, не дава гребен, че реве и като я мия  Crazy Смятам вече да купувам балсам някакъв, но искам да е без отмиване. Дали ще намеря такъв детски?!

# 19
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И мойто къдраво  Grinning И като не измия 3-4 дни косата й... Не дава четка, не дава гребен, че реве и като я мия  Crazy Смятам вече да купувам балсам някакъв, но искам да е без отмиване. Дали ще намеря такъв детски?!

Нашия е Чико и се отмива

# 20
  • Мнения: 1 364
Аз ползвам шампоана на Джонсан - за лесно разресване. Сресвам я с четка, докато е мокра.

# 21
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Моят син също е много къдрав.Къпя го с Джонсън и нямаме проблеми с разресването(а косичката му е дългичка)

# 22
  • Мнения: 352
Ние сме със същия проблем,къдрава коса!Много е красива ,но е трудна за поддържане.С този Джонсън за лесно разресване нищо не направих!Ако някой открие балсам ,детски без отмиване да ме уведоми ,моля!
Казаха ми че имало някакво масло ,спрей което много помагало.Като разбера какво е ще пиша!

# 23
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Аз преди слагах на дъщеря си балсам Хербал есенсис,а сега-балсам на Чико+кристали за коса,ако положението е трагично. Балсама не го изплаквам идеално.

# 24
  • Мнения: 2 242
Да се присъединя към групата  Mr. Green
Чудя се обаче на каква възраст може да слагам балсам (гледам на повечето детски пише над 3г) – Зори е на 2,3г, дали няма да й увредя косата с толкова ранно прилагане на козметики  newsm78 (не съм много фен на фармацията)

А метода оцет+вода, после трябва ли да се отмива или така остава? И не мирише ли?

А някой да е ползвал този балсам - сега го намерих в нета и звучи доста добре http://sea-of-life-bulgaria.com/subpage17.html

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 15:06 от Slavi

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз да ви кажа как си реших проблема с разресването на къдриците  Grinning
Моя приятелка фризьорка ми даде шише хидратиращ спрей за коса SERI- съдържа термална вода,минерали, екстрат от лимон и провитамин В5. Чудесно действа  Peace

# 26
  • Мнения: 2 587
Включвам се само да изразя съчувствието си.Само че в моя случай аз съм с къдрава коса и винаги съм се молела детето ми да не е с такава.

# 27
  • Мнения: 4 362
Къдриците и са все още малко,но е трудно разресването им и затова с шампоаните на Джонсън ,много съм доволна  Peace

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 15:32 от Мис КаприЗ

# 28
  • Мнения: 344
Елена я реша само когато й мия косата. Измивам я с детски шампоан на Шаума и с моя балсам Mr. Green.Докато е намазана с балсама я сресвам с моя едър гребен и тогава изплаквам. Много са й хубави къдриците Heart Eyes.

# 29
  • Мнения: 3 205
Ние сме със същия проблем,къдрава коса!Много е красива ,но е трудна за поддържане.С този Джонсън за лесно разресване нищо не направих!Ако някой открие балсам ,детски без отмиване да ме уведоми ,моля!
Казаха ми че имало някакво масло ,спрей което много помагало.Като разбера какво е ще пиша!

Има, силиконово масло, то е под формата на спрей. Но отдавна не съм виждала такова. Българско е. Пръска се малко на косата или на гребена и се реше внимателно; при ситно къдрава коса е най-доббре да се оформя само с пръсти. Другия плюс е, че косата не се изсушава и не цъфти, което е проблемът на дългите къдрави коси. 

Оцет+вода не се отмива, мирише, когато се намокри косата (при дъжд примерно), прави косата мека, но според моите наблюдения не я прави по-лесна за разресване.

Общи условия

Активация на акаунт