Дневен режим?!

  • 1 411
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
Никога не сме имали режим.. Яде когато му се яде, спи когато му се спи, къпем се вечер между 20 и 22.. Вечер си ляга между 23-2.. Сутрин става към 10-12..

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Аз спазвам режима, който той си е изградил.Знам всеки ден в колко часа какво следва Simple Smile
Подкрепям Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят син е на 4,5 месеца,има режим и го спазваме.Така е по-лесно за мен-знам с колко време разполагам.Със заспиването и ние имахме проблем,продължи около 2 месеца,но аз съм много упорита,не го вдигах,въпреки,че посиняваше от рев.Накрая се примири,създаде си режим и за съня и сега нямаме никакви проблеми и с това-ако не му се спи просто си седи мирен в леглото,гука и накрая заспива. smile3524

# 18
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Няма такова нещо при нас-яде, спи, когато поиска!На 2 години е дъщерята.

Дъщеря ми е на 1г,3м. и спазваме някакъв режим. Не може така да е без режим. Горе долу на 4-5часа яде. Не цепя минутата.

# 19
  • Мнения: 4 399
Благодаря ви за отговорите.
Нашата дъщеря е на година и четири месеца и докато в началото нямаше никакъв проблем с установяването на режим, то вече положението е неудържимо #Crazy - сутрин понякога се събужда в 8ч, понякога в 10-10,30. Ако е станала рано, през деня спи два пъти - веднъж към 11 и после към 3-3.30ч. Съответно и часовете за хранене се движат безобразно, а за вечерното лягане не ми се и говори ...
Какво се прави в такива случаи  smile3506

При нас положението е почти същото. Дъщеря ми е почти на на година и 2 месеца. Сутрин става обикновено между 9:00 и 10:00, но не е изключение да се събуди в 8:00 или в 10:30. От там нататък в общи линии има нещо като режим който сама си е наложила, но можеш да го наречеш режим с много условности. Знам че ако е станала по-късно и е спала по-дълго през нощта, издържа 4-5 часа будна и спи 1 път. Ако е станала по-рано, спи 2 пъти. Съответно ако спи 1 път, обядва преди спането, ако спи 2 пъти, обядва след първия сън... Вечерното лягане и то е същата работа, всеки ден по различно време според това кога и колко е спала през деня.

Единствения начин да наложиш режим при това положение е да започнеш да будиш детето всеки ден в точно определено време и да настояваш всяка вечер да си ляга пак в определено време. След около 2 седмици най-вероятно ще влезне в ритъм и ще започне да се буди само в определеното време. Много пъти съм обмисляла да направя това. В крайна сметка за себе си се отказах. Реших че детето ми цял живот ще живее под някакъв режим и след като в момента така му харесва, го оставям да се буди когато само пожелае. Не виждам кога друг път в живота си ще има тази възможност. Има деца които не се чувстват добре без режим, но моето очевидно не е от тях. Липсата на режим е затруднение за мен, не за него.  Wink След няколко месеца тръгвам на работа, ще трябва да я дам на гледачка и ще се налага да става под час и съм сигурна че тогава ще си изгради режим.

# 20

Единствения начин да наложиш режим при това положение е да започнеш да будиш детето всеки ден в точно определено време и да настояваш всяка вечер да си ляга пак в определено време. След около 2 седмици най-вероятно ще влезне в ритъм и ще започне да се буди само в определеното време. Много пъти съм обмисляла да направя това. В крайна сметка за себе си се отказах. Реших че детето ми цял живот ще живее под някакъв режим и след като в момента така му харесва, го оставям да се буди когато само пожелае. Не виждам кога друг път в живота си ще има тази възможност. [/quote]

Точно от подобен характер са и моите съображения, за да не налагам някакви специални мерки за установяването на режим. Надявах се, че някак от самосебе си ще се получи, но ето в нашия случай положението е различно. Не ми се иска да се превръщам в дресьор. От друга страна не съм сигурна, че хаоса, особено в ханенията, е от полза за детето ... изобщо ситуацията е леко патова - в моя мозък предимно Wink

# 21
  • Мнения: 453
И аз съм била на прага на отчаянието, когато е заспивал към 12 през нощта и дните ми беха пълен хаос!
Опитвала съм се да налагам режим, но не се наложи...
Сега става горе долу към 7:30, закусва, играе, обядва към 12- 13, спи на обяд до към 15 ч, после следобедна закуска, игра, вечеря, баня и нани Wink!
Това самичък си го изгради и както казах и ние се лутахме (на вашата възраст горе- долу), но сега съм доволна!
Много често децата се нагаждат според режима на родителите, независимо искаме или не.
Боби не иска да ляга, когато имаме гости, защото се забавлява с тях- тогава му давам + половин час...
Изобщо и те са хора с желянията си  Wink

# 22
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Да създала съм и режим и го спазвам .
Peace

# 23
  • Мнения: 11 607
Винаги сме имали гъвкав режим..... Но общо взето напр.час за заспиване, къпане - съм спазвала - в някакви граници. Не точно определени часове -а напр. между 20-21ч - е къпането. Може да ги къпя в 20,05 и в 20,55.....

# 24
  • Мнения: 1 364
Алекс сама си е създала режим и гледам да го спозваме.

# 25
  • Мнения: 8 917
Аз спазвам режима, който той си е изградил.Знам всеки ден в колко часа какво следва Simple Smile
И ние сме от самото начало така Peace

# 26
  • Мнения: 4 447
Не спазваме никакъв режим, но естествено се придържаме към някакви установени "рамки".
Например:
Става към 7.00-8.30ч.
Яде към 9.00-9.30ч.
Спи в 10.00-11.00ч.
После пак яде към 12.00-13.30ч.
Игра
Ядене 16.30-17.30ч.
Къпане към 19.30-20.30ч.
и мляко в 21.00-21.30ч.


 newsm78 и от последното ядене до ставането не се буди ли?

# 27
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Помогнах и да си изгради режим и тя си го спазва стриктно Peace!Яде се през 4 часа,спи два пъти на ден-преди обед за около час и следобед за около 2 часа и вечер в 20.00 в леглото!

Общи условия

Активация на акаунт