Защо се разделят хората?

  • 4 455
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 448
Според мен причините са различни и обикновено комплексни,но ако въпроса е коя е най-честата причина-изневяра.

# 16
  • София
  • Мнения: 676
Според мен е от затруднено общуване, което включва в себе си и доста от другите опции. Точно от това се получава и разминаването в приоритетите, изневерите, охладняването на взаимоотношенията, разминаването...
...дори и да не се промени можеш да минеш през добро и зло за цял живот...
Аз пък мисля, че хората се променят, дори трябва да се променят иначе няма да се развиват, но когато го правят заедно, си влияят малко или много и уважават промяната в партньора, то тези промени не водят до неприемане на другия. Но това пак е пряко свързано с комуникацията помежду им...

# 17
  • Мнения: 779
...но много малко хора разбират, че проблема всъщност е в тях, а не в партньора и същите проблеми ще ги имат и във следващата връзка.
За това съм съгласна. И в следствие на тази заблуда се появяват изказвания от рода на" Защо все на такива мъже /жени попадам?", "До кога ще ми се случва едно и също?"
Жалкото е , че все по рядко срещам чисти и искренни взаимоотношения. Сякаш всичко около мен е поза, интереси,егоизъм... Confused
Сякаш хората вече не умеят да бъдат близки, искренни, отдадени. И това е проблем на цялото човечесво, а не на конкретни личности, нации,общества.

# 18
  • Мнения: 5 468
Поради несъответсвие в характерите. Поговорката: "Противоположностите се привличат" е една голяма глупост.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Поради това, че и 2-те страни са все още млади (и диви кат' петли) и без достатъчно опит и толеранс във взаимоотношенията!

Не съм гласувала. Naughty

Малчо - съжалявам мила  Hug, че така се е стекло при вас... Дано час по-скоро се осъзнаете!

# 20
несходство в характерите - аз гласувах с тази опция, но и всичко друго важи със същата сила според мен Tired

# 21
  • Мнения: 4 555
Моят оговор го няма, аз нямам разводи....имам раздяла след пет годишна връзка....
Но мисля, че хората се разделят защото имат изкривена ценностна система. Встъпват в заимоотношения с партньор просто така да опитат ... и с мисълта, че всеки момент като не им оттърва ще си тръгнат.
Колко много съвети се раздават в този форум хората да се развеждат!?
Едни взаимоотношения трябва да бъдат изграждани и семейство се създава само с някой който познаваш добре и си сигурен, че дори и да не се промени можеш да минеш през добро и зло за цял живот.
Любовта е решение! Но много по-лесно е вместо да си решите проблемите да потърсиш нов човек, но много малко хора разбират, че проблема всъщност е в тях, а не в партньора и същите проблеми ще ги имат и във следващата връзка.
Тъкмо щях да пиша, но ти много добре си го казала Peace

Само да допълня, че няма причина за раздяла "изневяра". Причината за раздялата е в онова, което е довело до изнерявата.

# 22
  • v nas
  • Мнения: 50
заради все по-малкото време, което имаме за да бъдем заедно

# 23
  • Мнения: 718
Аз пък гласувах заради еманципацията....То ние жените иззехме всички функции,много често защото другия не си поема своите...........И какво се получава-влачиш,влачиш и накрая-ама не си се гримирала.......Ами не съм щото свърших 10000 неща,докато ти спиш или се правиш на приятно разсеян....
Еманципацията е грешка.......

# 24
  • Мнения: 6 993
Честно да си кажа, и аз мисля, че еманципацията не е особено правилна Embarassed Не твърдя, че жените не трябва да работят ВЪОБЩЕ или пък да не гласуват Laughing, но целия тоя устрем за кариера... Във вече бившата фирма - ми те оставаха до 10-11 часа в офиса...И после "ми ние с него не сме се виждали от....", "ох, да дойе уиекнда - да си погледна къщата", "горката котка, по цял ден сама - и аз и той киснем до късно в офиса"...Макар че тук май се включва и недостатъчното време заедно.

# 25
  • Мнения: 5 103
"заради все по-малкото време, което имаме за да бъдем заедно"-това включва в себе си и някои от другите твърдения.
Peace
Peace

# 26
  • Мнения: 2 657
Заради трудности в общуването,което пък се поражда от все по-малкото време,което имаме за да бъдем заедно-така мисля Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 511
Не успях да гласувам,просто не успях да преценя Причината  Confused

Като общо обществото ни вече е доста " изкривено " ...
Но при всяка една раздяла,при всеки един развод има някой,който търси щастие.И по ред причини не го е намерил в настоящата си връзка.
Всеки има право да бъде щастлив,но и акъл трябва...Како,какво е акъл?  Mr. Green

Аз имах 7-годишна връзка,аз бях инициаторът да се разделим,защото чувствах,че това не е ТОЙ! Имам право да правя този избор и да търся,докато намеря!
После се чувствах така:

...не можеш да си представиш колко освободена и щастлива се чувствам. Сякаш се родих отново.... Животът е толкова кратък, че не си струва да го прекараш търпейки някого, когото дори вече не обичаш.

# 28
  • Мнения: 269
Така, че мога да кажа с чисто сърце, че връзка , която се поддържа само заради децата или заради "какво ще кажат нашите и хората и комшиите..." е една бавна смърт. Животът е толкова кратък, че не си струва да го прекараш търпейки някого, когото дори вече не обичаш.
 Peace
охладняване на отношенията Peace

# 29
  • Мнения: 175
Хората се събират,когато  са   влюбени и много  неща от битовия живот не   са им ясни,но като заживеят  заедно,а пък  и детето като дойде   идват и различията,за  които не сме подготвени.Животът придобива  съвсем нова насока,идеалите и на  двамата започват   да се разминават,време за  забавление почти няма,всеки си мисли че това което прави  е по-добро от   това което прави другия.,всеки си мисли,че  неговата работа е повече и  по-напрегната от  тази на другия....Започваме  да  не можем да се гледаме след поредния скандал,отношенията охладняват... cryАми за такива работи се разделят хората-това е моето мнение.                                                                                                                                                           

Общи условия

Активация на акаунт