Бременна съм,да продължа ли да кърмя?

  • 2 562
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 271
И аз мисля,че няма проблем да си кърмиш.Стига на теб да ти е комфортно!

# 31
  • София
  • Мнения: 2 687
И аз така си мисля - стига да ти е комфортно и не се чувстваш притеснена, няма проблем да кърмиш.
Моята гинеколожка също одобрява кърмене по време на бременност, но аз лично не бих се чувствала комфортно - моето е от акробатично сучещите деца, като мирно не седи и сигурно много ще се притеснявам да ми подскача по корема.

# 32
  • София
  • Мнения: 293
majceto, в никакъв случай не искам да убеждавам никого, че всяка жена трябва да кърми докато е бременна. всеки си преценява сам риска - важното е да има повече и разнообразна информация, за да вземе решение.

статиите са просто за успокоение на жени, които съзнателно и с желание са стигнали до избора да кърмят и имат угризения няма ли да навредят на себе си и децата си. това беше поне моя случай - ако не се беше повдигала темата из форума и не бях чела библиотеката, както и тези статии - никога нямаше да имам идея да се противопоставя на масовото в България мнение и то изказано предимно от баби, дядовци, роднини, приятели, съседи и др. подобни доброжелатели, които със сигурност не са чували за окситоцин, хормони и пр. и щях да отбия веднага.

това пък са просто моите разсъждения по темата. Wink

# 33
  • Мнения: 3 089
милена - и ти звучиш логично, спор няма  Peace и си права, че:
важното е да има повече и разнообразна информация, за да вземе решение.

и да питам - а като се кърмите в тандем, ти как се чувстваш? добре ли си, зле ли ти е, повече ли течности пиеш? а храна? как ти е кръвното? изобщо чувстваш ли се изтощена. виждам, че децата са породени, т.е. за малко повече от 2 години си минала през 2 бременности и 2 раждания, а в другото време си кърмила я едно, я две деца /сега/. и съвсем добронамерено питам. не влагам грам заяждане.

# 34
  • София
  • Мнения: 293
 Simple Smile няма проблем - ще отговоря.

ако говорим за физическото ми състояние - чувствам се добре, нито ям, нито пия повече, а и не съм по-изтощена и по-изморена от предишния път като кърмех само едно новородено.

основния "проблем" - понеже се кърмим на поискване и малкия виси почти през цялото време да суче, то трябва да измислям пози, в които да кърмя и двамата едновременно, когато и каката дойде да иска настоятелно да суче. за месец горе-долу усвоихме няколко такива, но се надявам с времето да ни става все по-удобно. като си спомня в началото на кърменето с дъщеря ми също ми трябваше време, за да ни стане комфортно. поне доста скоро ми се е случило всичко с кърменето на новородено и не съм загубила тренинг, за да знам какво се очаква от мен. Laughing

за мен кърменето и на двамата си има предимства - имам лесен начин да ги успокоявам и приспивам и двамата и повече моменти да си почиваме.

според мен гледането на малко дете, както и на повече от едно едновременно по принцип си е изморително, така че ми се струва, че кърменето в тандем не ме изморява допълнително. вниманието, което изискват двамата си е същото и със, и без кърмене в тандем.

# 35
  • Мнения: 4 242
milenaire много ми харесва как звучиш и как разсъждаваш  и искрено ти севъзхищавам! bouquet Пожелавам си ако е писано същите мисли и чувства да ме радват и мен един ден. А на теб много здраве и щастие с малките съкровища!

# 36
  • Мнения: 366
Пускам един глас, макар и със закъснение, но отдавна не съм минавала през кърмаческия форум.
Мисля, че майките до тук са отговорили за индивидуалността на въпроса:
Та моят глас е за "животно", като мен, което кърми и прави секс през цялата бременност, та до ден днешен, да не говорим, че в момента дори се старая да е по-повече и от двете с надеждата да предизвикам контракции (Обърнете внимание на лентичката ми, че преносвам вече второто си детенце). Не съм имала никакви проблеми, гледам да се храня здравословно, ходих на море, където бременна си кърмих първото, както и на планина. Дъщеричката ми преодоля всички кризи с промяната на млякото към коластра и не и направи особено впечатление, освен, че вече се кърми максимум 2-3 пъти в денонощие. Изцяло съм оставила нещата в нейни ръце - ако желае, когато родя, ще продължа да я кърмя, защото 2-3 кърмения по 5 минути на ден не виждам какво толкова ще ме уморят, а доста сме изчели, че е добре за голямото детенце и за ревностите, които се намаляват до минимум при кърмене в тандем........
Така че, за мен изводът е ясен - Не слушате никого, освен собствените си деца и тяло, те ще ви покажат какво да правите и какво не и ако имате моя късмет - ВСИЧКО Simple Smile
Успех !!!

p.s. milenaire, поздравления - подобни постинги са благословение за по-несигурните майки Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 896
Style,
Леко раждане, мила!
Много свежо ми звучите с milenaire и двете.
Само се вмъквам, за да се похваля - ходих при втори гинеколог, пак обикновен български доктор, който също смята, че няма да имам проблем с кърменето през бременността. Не че съм ходила специално заради това при него, но не пропуснах да му се "похваля", плюс това ме знае че съм кърмачка ветеран и ме попита сам.
Надявам се да продължим да коментираме темата и след като родя, може да имам нужда от съветите ви. Макар че моето детенце е малко по-голямо от вашите и може и да се отбие. Вече суче само два пъти на ден, понякога няма и пет минути, сякаш не ще да си дава зор за малкото количество мляко, което получава, отказва се и ми иска вода. Но каквото и да стане, непременно ще му предложа да суче, след като се появи новото бебе.

# 38
  • Мнения: 482
Благодаря ви много, момичета, аз скоро установих, че съм бременна и много се притеснявах как ще се справим със синчето, на 2 години и 9 месеца е, а още не се отказва от сукането. И това не е перверзия, който не го е преживял, никога не би го оценил.

# 39
  • Мнения: 482
Аз се надявам след раждането баткото да се е отказал вече, доста ще е големичък за "нану" - той така си го нарича от малък.

# 40
  • Германия
  • Мнения: 8 099
E аз вече не съм в редиците на бременните, но мога да потвърдя, че кърменето по време на бременност с нищо не навреди на новото бебе. Сега ми е жал за останалите родили тук в момента, всички се мъчат я с цедене, я с нервещи сестри и акушерки, на мен просто никой не ми се меси, аз слагам, бебето суче и пълни пампите и спич спокойно и двамата.  Peace

# 41
  • Мнения: 1 896
Пепеляшке, честито, мила! Така се развам за вас!  Hug
Като видях, че има ново мнение от теб по темата, веднага си помислих, че може да си родила.
Разказвай още де - дори не казваш дали имате момченце или момиче.
Ще чакам и да даваш съвети за кърменето в тандем, макар да не е сто процента ясно дали ние ще го добутаме дотам. Но аз ще предлагам на батенцето де.
Може би отделна тема за кърменето в тандем - айде пусни като ти остане време, на много хора ще им е интересно.
Целувки на теб и на рожбите!

# 42
  • София
  • Мнения: 2 687
Честито и от мен, да ти е живо и здраво детенцето. Ти може и да не се сещаш, но навремето си пишехме в един сватбен форум - там бях Блу.

# 43
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Пепеляшке, честито! Хайде, тези дни като се видиш с малко свободно време, да разказваш Simple Smile

# 44
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Мацки, още един мъж си имам в къщата. Mr. Green За кърменето в тандем съм на тръни, откакто съм тук в клиниката, Мартин не смее да ме доближи, закото видя, че леглото ми "мърда"(сваля се нагоре и надолу) Той така или иначе винаги в къщи е сукал, навън много рядко, може би и това се отразява сега. Затова и чакам да ме изпишат другата седмица да видя как ще се държи в къщи с "маматита" Но гледаше доста странно, как бебето суче.
А то суче, суче като за световно наистина, предимството от това да е постоянно при мен е огромно. Просто го хващам още в просъница и слагам да засуче, дори с проблемното плоско зърно се справя отлично. Невероятно нещо е това инстинкта на новородените да намират къде е "изворчето".
Честото сукане спомогна и за бързото прибиране на матката, вярно, че следродилните контракции бяха един малък ужас, но си заслужаваше.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт