преварен зехтин?

  • 1 987
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 381
Взимах студено пресован зехтин и го преварявах на водна бяна ок.15 мин.В малко шишенце наливах ок. 200мл. зехтин, поставях го в дълбок съд и така.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 237
И ние още сме на преварен зехтин. В тенджерка слагам кърпа, бутилката със зехтина (аз го преварявам запечатан- нищо не му става), вода- и на котлона, 15-20мин. Мисля сега като  ми свърши зехтина да си купя тоалетното мляко на Бюбхен,че вече сме големи.

# 17
  • Мнения: 259
Аз купувам студено пресован зехтин /гледам да е по-скъп, но не зная дали това е толкова значещо/ и на етикета да пище "екстра върджин".

На  водна баня го преварявам /10-15 минути, така ми каза педиатърката/.

# 18
  • Мнения: 509
Аз преварявам зехтин по препоръка на педито и свекърва ми, за да се убият евентуални микроби  Innocent Наливам го в помпичка на bebe-jou за сапун и е много удобно за позване. друга козметика не съм ползвала, страх ме е да не направи някоя алергия...

# 19
  • София
  • Мнения: 3 408
Преварявам на водна баня зехтина.

# 20
  • Мнения: 1 701
Да, аз го преварявам на водна баня. Става малко бавно, защото водата достига висока температура по- бързо от зехтина, но пък според свекърва ми не е нужно да чакаш зехтина да заври; просто да се появят балончета било достатъчно. Между другото тук видях и студено пресован зехтин в бутилка с пулверизатор на бебешкия щанд- не вярвам да са го преварявали. Така че не знам дали има някакво значение какъв е точно зехтина newsm78
И да чЕкаш, и да не чЕкаш нЕма да зАври!  Mr. Green Казвам го от собствен 1-часов опит...  Crazy

# 21
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Имам въпрос, не ви ли миришат после бебетата на маслинки  Crazy?
Аз имам две бутилки домашен студено пресован зехтин, но още не съм се осмелила да го ползвам!! newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 2 162
 Laughing Моето не мирише на маслинки, макар че не бих имала нищо противо. Докато бяхме в болницата като ни ги носеха след сутришния им тоалет и на мен ми миришеше на банички- оказа се, че ги мажат с преварено олио.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 424
Преварява се на водна баня. Аз го варя 20 мин. Също така зехтинът трябва да е студено пресован. А някъде, май, бях чела, че ако е студено пресован, няма нужда от преваряване, ама знам ли  newsm78
и аз го преварявам 20 мин.

# 24
  • Мнения: 674
 Преварявам го на водна баня 10 минути. Не е нужно повече и както пишат по-горе - няма да заври самият той, колкото и да го чакаш. Водата трябва да ври 10 минути. Иначе го ползвах доскоро и бях доволна, но почнах с лосион на Мустела, понеже ми бяха подарили и от него също съм доволна ( а и мирише по-хубаво ).

# 25
  • Мнения: 6 461
Преварявам зехтина на водна баня.За около двадесет минути.
До сега децата не са ми замирисвали  на маслинки Mr. Green

# 26
  • Мнения: 11 607
На водна баня, около 30 мин.

Ако мирише - значи зехтина не е добър!

# 27
  • София
  • Мнения: 3 249
С риск да ме оплюят ще си призная, че зехтина не съм го преварявала.  Naughty Използвах студено пресован екстра върджин и сметнах, че това е ценното в него - липсата на топлинна обработка и по този начин той остава максимално близо до натуралното.

# 28
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
С риск да ме оплюят ще си призная, че зехтина не съм го преварявала.  Naughty Използвах студено пресован екстра върджин и сметнах, че това е ценното в него - липсата на топлинна обработка и по този начин той остава максимално близо до натуралното.


Правилно Peace При топлинна обработка,органичната мазнина се окислява и се превръща в органична киселина,което важи с пълна сила за зехтина,който се окислява при по-ниска температура от олиото например Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
И да чЕкаш, и да не чЕкаш нЕма да зАври!  Mr. Green Казвам го от собствен 1-часов опит...  Crazy

Естествено че няма да заври. Водата кипва при 100 градуса, а нали във фритюрника ви мазнината се загрява до мнооого по-висока температура и не кипва. Това не означава, че не се загрява до 100 градуса обаче.

Общи условия

Активация на акаунт