Как общувате с педиатъра на бебето си?

  • 1 444
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
слушам и задавам въпроси. Избрала съм си педиатъра така, че да нямаме конфронтация и разминавания.

И аз така, само дето не съм го избрала така, че да съответства на моите виждания, а по препоръка на приятелка, която захрани рано. Беше си късмет, че педито е готино. Много отворена за новите неща, препоръча ми да изчакам със захранването, не ми натрапва мнение и не ми създава чувство за вина, а просто съветва.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 127
слушам, обяснявам, питам и преценявам дали да изпълнявам - не я лъжа!

# 17
  • Мнения: 81
Слушам, не изпълнявам и му го признавам. А понякога дори и не го слушам - особено като ми нареждаше - сега месно пюре, жълтък а  сега попара и т.н.  #2gunfireИ задължително при проблем ходя при 3-ма доктора за да видя дали ще съвпаднат две мнения поне Mr. Green.
Една докторка ми каза "Ти най добре ми поставяш диагнозата на детето си" Peace

# 18
  • Мнения: 2 019
искам всичко да ми обосновава

# 19
  • Мнения: 753
Благодаря,че се включвате!!!
Доста кураж ми дава написаното Wink, защото и аз много, много не се доверявам сляпо Wink на педиатъра на бебо.
Любопитно ще ми е крайното "класиране" на отговорите Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 440
Гласувах "Слушам, не изпълнявам и не му го признавам", защото така става когато посещавам личната лекарка на Пламена. При нея ходя само за имунизации и направления. Иначе ходим на частно и там "Слушам, задавам въпроси и в 99% от случаите изпълнявам стриктно"

# 21
  • София
  • Мнения: 1 802
Консултацията ни протича така -
1. Слушам и задавам въпроси
2. Слушам и обяснявам моята теза
3. Слушам, не изпълнявам и си признавам.

Това обаче досега се е отнасяло само за кърменето не дохранвах с АМ и захранването захраних чак след 5тия месец и то изключително бавно. За друго, слава Богу, не ми се е налагало да се съветвам, но в случай на болест ще слушам и изпълнявам.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 671
Гласувах с последната опция - моята педиатърка като разбра, че кърмя на посикване, реши че съм от "ония" майки и дума не обелва за храненето. Педиатричната сестра дудне за сокчета и разни такива, с нея се опитвах да споря и да се обосновавам - ама на стена говори ли се  Whistling След като преди няклолко месеца ми изчете  една лекция колко било вредно да се кърми на поискване /тя употреби цветущи изрази като "като цигнките" и т.н./ хич и не й отговарям вече.

Общо взето засега всичко става по моя инициатива педиатърката къде охотно, къде не, се съгласява. Но си мисля, че май ще я сменям или ще си намеря и друг педиатър, защото вече се чудя доколко ще е компетентна, когато се наложи за болест да я търся...

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Друго, защото тъдявашните не раздават акъл, ако изрично не попитам за храненето, а пък аз не съм питала. Сегашният ни е практикувал в Африка и в чакалнята има снимка на кърмеща негърка, отделно пък, че за кърмачките има стая за кърмене. Сестрите тук само асистират при вземане на кръв или за документациите, досега не съм чула да дават мнение ири препоръки. Всеки си има задълженията и не се меси в чуждите такива

# 24
  • Мнения: 1 947
  Смахнати педиатри има навсякъде, убедих се, че и в Германия. Дано следващият ни е по-свестен -
аз гласувах с "Търся си нов". Simple Smile Не спорих след последната му обида и лошо държание към детето ми
и просто няма да го видя повече. Simple Smile Това е!

# 25
  • София
  • Мнения: 3 064
Слушам и изпълнявам  - имам й доверие Peace Дано да продължи да бъде така. Просто ми пасва като виждане на нещата, и не съжалявам, че я избрах Hug

# 26
  • Мнения: 4 242
Слушам и обяснявам моята теза, подкрепена с доказателства.- разбира се под "слушам" се има предвид слушам а не изпълнявам нали

# 27
  • Мнения: 1 559
Гласувах "слушам и обяснявам своята теза, подкрепена с доказателства" - това по отношение на кърменето и храненето (като разбра моето виждане по въпроса, педиатърката спря да ми дава напътствия, не обсъждаме въпроса, освен ако не искам нещо да я питам).
По отношение на лечение - "слушам и не изпълнявам" - не помня имаше ли такъв отговор. newsm78  Дребният не е боледувал сериозно, но когато ни се е налагало лечение, решаваме проблема с хомеопатия. Интересува ме мнението на педиатърката ни като диагностик, но ... дано да не опираме до предписанията й.

# 28
  • Мнения: 5 401
Слушам, не изпълнявам и не признавам.. за съжаление! Надявам се детето ми да не губи от позицията ми.  Embarassed  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 3 089
малко офф топик:
а защо като не се доверявате на доки и не 'слушате' съветите на педиатъра си, не го уведомявате за начина, по който гледате децата си, и всъщност - не ви кефи, та защо сте при тоя лекар, а не го смените.
не ща да разлайвам кучетата.
питам без капка агресия - просто информативно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт