Време ли е за проходилка?

  • 2 734
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 601
ами вариантът ми е точно това, което написах - на пода, на някое одеяло или гумен пъзел.

Мислела съм си да им застеля нещо и да ги пусна на пода, но то тогава пак трябва да си постоянно край тях и не можеш да измиеш и едни чинии! Как ги оставяте?

П.П. Денито, извинявай, че ти ползвам темата!  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 081
Според мен си сложи детенцето в проходилка, но за кратко(не повече от 10-15 минути, 2-3 пъти дневно), когато наистина трябва да свършиш нещо неотложно. Въпреки че аз сложих Мартин след 6тия месец, но той пълзи от 5.5 месеца, и съветът на ортопеда беше да ползвам проходилка едва след като пропълзи детето. Имай предвид, че с проходилките децата се научават, че ИМАТ опора на гърдичките, и много лошо започват да падат като ги махнеш от там. Марттин например първите 10-15 минути след като го извадя от паяка, пада като талпа напред с главата, без да проявява никакви инстинкти за самосъхранение. Явно забравя, че може да се подпре на ръчички, или да си седне на дупето. Но въпреки всичко аз ползвам проходилката, без да прекалявам. все пак и майките имат нужда от 10тина минути спокойствие:)

# 17
  • Мнения: 3 500
Joy Joy Joy, ама не много от високо.

Ама, въпроса на Денито не беше дали сме "ЗА" или "ПРОТИВ" проходилките!
Знаех си, че ще има такова изказване. Винаги го има. Но щом темата е за проходилките, не пречи да се изрази мнение изобщо да не се ползват. Въпросът е "Време ли е за проходилка?",  а отговорът "Не е време, няма и да дойде време, подходящо за нея". Така става ли?  Grinning Wink

Pettya® а теб ще те разберем защо си ЗА проходилката, все пак с тези две бонбонки... Не ти е лесно и на теб... Wink

Според мен си сложи детенцето в проходилка, но за кратко(не повече от 10-15 минути, 2-3 пъти дневно), когато наистина трябва да свършиш нещо неотложно.
  newsm10

# 18
  • Мнения: 639
Аз съм съгласна с проходилките,според мен е по лошо да стои детето вързано и да не се развива от колкото да се забавлава и опознава света.Моята сега е държа в кошарата като имам работа и щом и дойде времето за проходилка ще я сложа Peace

# 19
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Да можеш вече да я слагаш в проходилка.Аз сложих сина си на 6 м и половина.

# 20
  • Мнения: 1 264
Мисля, че вече можеш да я сложиш в проходилка.
Аз моята я дадох на едно бебче, което е месец и половина по-голямо от Калоян, т.е. навърши 7-месеца. Така не се изкушавам да сложа мъника в нея, защото на нас още ни е раничко.

# 21
  • Мнения: 8 242
Оставям го на пода от 6м. .. Малко преди това започна да лази.. Като правя нещо си обикаля около мен, вече почти ходещ, и се катери насам-натам.. Проходилката я ползва като walker и музикална масичка - хваща се отвънка за нея и я ползва за упора като ходи  Mr. Green - изобщо не иска да стои в нея, защото му ограничава движенията  Crazy

# 22
  • Мнения: 9 903

Мислела съм си да им застеля нещо и да ги пусна на пода, но то тогава пак трябва да си постоянно край тях и не можеш да измиеш и едни чинии! Как ги оставяте?

за близнаци не смея да казвам  Joy там само се възхищавам Simple Smile
ами как, винаги можеш да направиш някакво импровизирано заграждение с табуретки и столове, някой интересен за детето кашон, и докато миеш чиниите, постоянно се обръщаш, говориш му/ако има нужда де....моят син не се интересуваше много от мен/.
или ги миех, докато детето спи, или докато наистина е в столче/количка, понеже това не изисква кой знае колко време. Да не говорим, че нито проходилка, нито столче за хранене имах. Така че все на земята беше, и много рядко седнал/не вързан/ в количката.

# 23
  • Мнения: 601
....моят син не се интересуваше много от мен..

Ох, говори ми! И моите за нищо не ме броят ако не се правя на маймуна!  Laughing  И приказки им чета вече и песни пея.... Фръцват се и изобщо не ми обръщат внимание!

# 24
  • Мнения: 1 428
Време е според мен.Аз моята дъщера я сложих когато навърши 6 месеца.

# 25
  • Мнения: 2 494
.......проходилката е пръв помощник на майката Grinning
Peace
или бънджи, както препоръчват някой в днешно време.
Аз сложих Йони на проходилка на 8 месеца, веднага щом започна да седи стабилно, пропълзя чак на 11, започна да прави самостоятелни крачки на 11 месеца и половина, а проходи стабилно на 13 месеца  Peace

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Щом си решила, слагай.

# 27
  • Мнения: 87
Благодаря на всички за отговорите.  Simple Smile   bouquet
Pettya® няма проблем, че използваш въпроса ми ..нали точно така обменяме опит Wink, а и наистина си схванала същината му. След като прочетох отговорите ви метнах одеяла на пода в хола до компа и тя сега се превърта и кефи там. А между другото през деня ходихме с таткото да купим проходилки ( обувки). Пропуснах да кажа, че ни бяха дали проходила и за мъничко ще я слагам. Само не мога да си обясня как те ( проходилките) помагат на майката, като на мен ми се струва , че детето има достап до всичко ( един вид кажи речи и проходило и трябва още повече да го пазиш)
Ще пиша пак как вървят нещата с игрите на пода. ...о и малко студеничко ми се струва, дано не настине.

# 28
  • Мнения: 6 164
Слагай я, аз го сложих на 6.

# 29
  • Мнения: 27 524
Моето мнение е да я сложиш. Повече движения винаги са добре дошли. Обезопасяваш контакти и ръбове, избутваш всичко в дъното на секциите и я пускай да вършее  Laughing!

Подрепям!
Слагай я.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт