Слънцезащитен крем

  • 2 008
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 688
Две години подред взимам Виши 60ти фактор и съм доволна.
Тази години сигурно пак него ще избера.
Не съм ползвала друг,но ми харесва това че като намажа детето след 1 минута вече все едно нее мазан с крем,тоест може да рови в пясъка без да стане целия пясъчен:)

# 31
  • Мнения: 2 616
Аз му купих Чико с фактор 50.

# 32
  • София
  • Мнения: 481
От това, което се предлага на бълг. пазар май само Юсерин са с минерален филтър.
Не само. Клоран също има. Аз мазах детето с такъв миналата година, доволна съм, отново ще взема от него.
А относно избора на крем, ето някои пояснения на достъпен език :
"Няма значение на коя марка е кремът. Задължително е обаче да бъде с физичен (минерален) слънцезащитен филтър. Минералните филтри са titanium dioxide и zinc oxide и дават адекватна UVA/UVB защита. Кремовете с такъв филтър са препоръчителни за използване при по-суха кожа, а тези с химичен филтър - при смесена и мазна кожа (това в общия случай, при деца - само минерален филтър). Не е препоръчително да се ползва слънцезащитен крем преди навършване на 6 месеца, независимо че е с минерален филтър.
Според химиците в клуба, който аз модерирам (клуб "Козметика") фактор (SPF)над 25-30 е измислен и нереален. Фактор 25 дава напълно достатъчна защита (около 98-99%). Защита 100% няма.
Бях купила на малката слънцезащитния на Мустела с фактор 50. Ами той е адски сух и седи направо като вар по лицето. В момента я мажа с един американски крем с фактор 15, който съдържа titanium dioxide и zinc oxide. За съжаление не се внася в България. Поръчах го преди време през сайта на производителя.
Кремовете на Виши съдържат Mexoryl, което е комбинация физичен/химичен филтър. Тези на Ла Рош-Позе мисля също. Кремовете на RoC са с филтър Tinosorb, който пак е комбинация физичен/химичен филтър. Кремовете на Клоран нямам идея какво съдържат"

Взето е от тук

# 33
  • Мнения: 4 970
На Юсерин /клайн киндер/ 25 фактор - това е най-добрият според едно изследване \но не помня в кой сайт го четох  Embarassed\ Аз съм с него от миналата година и съм много доволна!  Peace
Дерматоложката ми препоръ4а днес то4но крем на Юсерин.Интересувам се  какви са факторите при тази марка Rolling Eyes.Бебка е с много 4увствителна кожа и искам да знам дали е достатъчна тази защита?И каква е цената му

Общи условия

Активация на акаунт