Ей, жени, защо търпите и си мълчите докато се случи това? Ама ядосвам се!

  • 8 129
  • 111
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 289
Edelia, мъжът ти да не те бие е избор, а не късмет.
   

 
Мисля че не на мен си искала да кажеш това  Simple Smile

# 46
  • Мнения: X
Edelia, мъжът ти да не те бие е избор, а не късмет.
   

 
Мисля че не на мен си искала да кажеш това  Simple Smile

Да, към Alexa беше отговора. Извини ме.  Embarassed

# 47
  • Мнения: 289
Предполагам, че всички сладурани, които се изказват така крайно за "страхливите безволеви жени" са все късметлийки, чиито мъже ги гледат в очите и не биха ги обидили дори с думи.

Мдаа Peace
Всичко е вярно /за мен/ - и че съм сладурана, и че мъжът ми ме гледа в очите, и че не би ме обидил - затова и съм с него  Mr. Green
Следва ли от тук логичния извод, че всички, които ни убеждават, че спасение от насилието няма, са всъщност жертви на такова насилие в момента  newsm78

# 48
  • Мнения: 8 999
Не съм съгласна  Naughty Много жени с "професии, бързоадаптивни ...от нормални семейства и т.н" са останали в къщи и по стечение на обстоятелствата са напълно зависими от съпрузите си, за съжаление имам такава приятелка, която заряза кариера, развитие, родителите и са далече, тя има 3 деца и от 6 години е домакиня. Няма лични доходи, съпруга и издържа къща, коли, деца, всичко, но я бие най-редовно, бил я погледнал някой тя била погледнала, забравила да му се обади, че е на фитнес...причина винаги има.... На въпроса защо го търпи, тя отговаря, защото е подсигурил децата и се грижи добре тях, така както аз никога не бих могла, плюс това те го обичат .....свикнала съм... Shocked  и той иначе не бил лош, само нервите му понякога не издържали  Shocked
Познавам тази жена от 15 години и мога кажа, че нито е глупава, нито неинформирана, нито луда, а точно обратното, но търпи защото е зависима и не иска да рискува!

Извини ме, но е луда. И как деца, които виждат баща им да пребива майка им, продължават да го обичат и да се чувстват щастливи? Не мога да приема логиката на твоята приятелка. Той ще продължи да е техен баща, дори и ако тя го напусне. А може би тя се страхува, че мъжът й може да й вземе децата и да пренесе върху тях своята агресия? За такива случаи има съд и полиция и не е нужно тя да става жертва в името на доста съмнителното добро бъдеще на децата си. Вече казах, че съм много чувствителна на тази тема поради лични мои причини и направо ми причернява от мисълта, че някоя жена може да търпи насилие от страна на съпруга си и да не вземе мерки. Как може да подложи децата си на подобно изтезание и кому е нужно това. ДОБРЯК, КОЙТО ТРЕПЕ ЖЕНА СИ, ЗАЩОТО СИ ИЗПУСКАЛ НЕРВИТЕ - КАК ЛИ ПЪК НЕ! Преживяла съм много ужасно нещо, което ми дава основание да те посъветвам да я посъветваш да бяга колкото може по-бързо и по-надалече. Има изход от всяка ситуация.

# 49
  • Мнения: 398
Без да обиждам никого, но мисля, че повечето жени, които търпят насилие са прости/необразовани/неинформирани или луди. Ако една жена е със самочувствие, знае си цената, произхожда от нормално семейство, което ще застане зад нея и ще я подкрепи, а няма да я натири обратно при мъжа й, защото "хората ще ги одумват", има професия или поне е бързоадаптивна и е сигурна, че ще се оправи и сама, едва ли ще се прибере при насилника си. Не мога да я разбера и тезата "бие ме, но го обичам, а като не ме бие е много добър". Имах такъв случай, споделих го в някоя от темите, но голямата ми любов умря на секундата и въпреки хилядите извинения и уверения от негова страна, че това никога повече няма да се повтори, му теглих ритника незабавно. Не съм си намерила живота на улицата, за да позволя на някакъв комплексар да си прави експерименти с мен колко дълго ще оживея при подобен режим. Мога да се самоубия по много по-интелигентен начин, ако това е целта ми. А да не говорим, че ако имаш и дете, си просто длъжен да се ометеш още след първото посягане. Малко съм драстична, но към тази тема не мога да подходя спокойно.
много добре казано и аз така мисля Peace

# 50
  • Мнения: 3 674
Аз вече написах по-горе такъв пример. Когато има безисходица - нещата са ясни. Дали обаче някой може да отговори какви са мотивите да се върнеш при насилника, когато вече ти е помогнато да се махнеш от него и продължават да ти помагат със всичко, има къде да живееш, имаш работа, нямаш ангажименти към никого,  намираш се далече от него, той не те търси и издирва повече и нищо не те заплашва. Трябва само да работиш за да се издържаш и да продължиш напред, а "жертвата" се връща пак при него.
Ей на този въпрос така и нямам отговор вече толкова време.
Ами може би заради децата да го прави....да не растат без ба6та? Confused Офф,знам ли  newsm78

# 51
  • Мнения: 1 425
Ами може би заради децата да го прави....да не растат без ба6та? Confused Офф,знам ли  newsm78
Пияница или насилник не се става за един ден. Такива хора не се променят.
Тя като е ги е правила тези деца къде е гледала? Той пак си е бил същия.

# 52
  • Мнения: 487
Аз съм дете от такова семейство!Баща ми си избиваше комплексите,като за най-малкото нещо(често дори той сам си измисляше поводите),тупалкаше майка ни,че понякога и ние го отнасяхме,защото скачакхме да я пазим...Ами какво да Ви кажа - майка ми е умна жена,дори смятам,че е по-силна от колкото се показва,обаче убийте ме до ден днешен не мога да разбера защо допускаше този ад,в който израснахме аз и сестра ми.Не ги обичам нито нея,още повече пък него - всъщност съм скъсала всички връзки с тях.
Не доумявам как може да предпочетеш да се върнеш в този ад,още повече когато имаш деца.Това - заради децата - хич не ща и да го чувам,защото децата страдат най-много,а и като поотраснат,всячески се борят да си оправят психиката и няма да Ви шепна колко трудно могат да се доверят на човек,мъж и въобще....Да не говорим,че момчета расли в такава среда,в голям процент продължават "традицията" в собствените си семейства!
Мисля си,че някои жени търпят защото така са възпитани.Едновремешния стереотип още не е изкоренен.Аз лично предупредих мъжът ми още като станахме гаджета,че и опит за шамар няма да търпя.Слава Богу,той е страхотен човек и понякога се питам с какво го заслужих!Може би това ми е наградата,че оцелях в онзи - другия ми живот!?!

# 53
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Аз вече написах по-горе такъв пример. Когато има безисходица - нещата са ясни. Дали обаче някой може да отговори какви са мотивите да се върнеш при насилника, когато вече ти е помогнато да се махнеш от него и продължават да ти помагат със всичко, има къде да живееш, имаш работа, нямаш ангажименти към никого,  намираш се далече от него, той не те търси и издирва повече и нищо не те заплашва. Трябва само да работиш за да се издържаш и да продължиш напред, а "жертвата" се връща пак при него.
Ей на този въпрос така и нямам отговор вече толкова време.
Ами може би заради децата да го прави....да не растат без ба6та? Confused Офф,знам ли  newsm78
Бащата е модел за подражание - какъв модел е насилника, който никога не се бие с равностоен противник, а само с по-слаби от него? Това е тъпо оправдание. За децата е по-добре да не стават свидетели на насилие, това травмира психиката им.  В цялата ми практика познавам само една жена, която  реши наистина да сложи край на този ужас и го направи след дълги години тормоз. Направи го тогава, когато порасналият й син я преби до смърт, много по-жестоко от колкото баща му го правеше. Преди да я размаже от бой, от доста време й беше удрял шамари, скубал я и я подритвал, ама тя това не го броеше за насилие.
Да напуснеш насилника е трудно решение, но няма положение без изход. Оправданието "да не растат децата без баща" е глупост и наистина е само оправдание, защото на "баща", който пребива жена си, а и децата си, просто защото жената и децата не го кефят,  на такъв не може да се разчита за нищо градивно. И отговорност на майката е да го напусне имено заради децата. За да могат те да растат на спокойствие и в обич, да живеят в мир и любов. Всяко дете има право на живот без страх и именно това е доброто за него. А майката е отговорна за децата си. Докато навършат пълнолетие, тя решава какъв да бъде животът им. Съжалявам ако съм засегнала някого с това мнение.

# 54
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Ами може би заради децата да го прави....да не растат без ба6та? Confused Офф,знам ли  newsm78
Пияница или насилник не се става за един ден. Такива хора не се променят.
Тя като е ги е правила тези деца къде е гледала? Той пак си е бил същия.
бях свидетел на такава двойка, помагахме с мъжа ми да се спаси от насилника  у дома и тормоза, успя да си вземе даже децата, но това е друга история! една  състудентка и дружка на семейството разказа, 4е той си е бил такъв преди брака и даже не се свенил и да коцкарства в нейно присъствие с жените на другите и я поступвал за да си трае! ами мисля, 4е някои имат изкривен модел за брака и семейни отношения, някак си като мазохизъм, някакво копиране на модел при техни родители, близки или притъпяване на егото и самоинициативата с думите- ще се оправи, не винаги е такъв, може да станем пак семейство и да се оби4аме! ето това бяха думите  на тази жена!

# 55
  • Мнения: 651
Аз съм дете от такова семейство!Баща ми си избиваше комплексите,като за най-малкото нещо(често дори той сам си измисляше поводите),тупалкаше майка ни,че понякога и ние го отнасяхме,защото скачакхме да я пазим...Ами какво да Ви кажа - майка ми е умна жена,дори смятам,че е по-силна от колкото се показва,обаче убийте ме до ден днешен не мога да разбера защо допускаше този ад,в който израснахме аз и сестра ми.Не ги обичам нито нея,още повече пък него - всъщност съм скъсала всички връзки с тях...
и е по-скоро въпрос на уважение, а не толкова на обич!

# 56
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Много неща се изписаха , много нещо !!!!!!!! Момичета не е толкова лесно !!! Дано не ви идва никога до главата !!!!!!!!     НЕ съдете за да не бъдете съдени ! Naughty 100 % подкрепям Алиса и Роза66    bouquet

# 57
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Да. Чудно ми е, от камбанарията на високо уважавани, умни, адаптивни, преуспели професионалистки, как съдят другите жени. Наистина ви казвам, браво.

За сведение, нито съм женена, нито някой някога ми е посягал, но именно вашето отношение ме подразни, Чесно ви казвам. Пожелавам ви късмет и никога да не ви идва до главата!

Теоретично, всички сме много ... и най-.....!

# 58
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
ПОДКРЕПЯМ ТЕ ГРУШЕНКА   bouquet

# 59
  • Мнения: 3 674
Ами може би заради децата да го прави....да не растат без ба6та? Confused Офф,знам ли  newsm78
Пияница или насилник не се става за един ден. Такива хора не се променят.
Тя като е ги е правила тези деца къде е гледала? Той пак си е бил същия.
бях свидетел на такава двойка, помагахме с мъжа ми да се спаси от насилника  у дома и тормоза, успя да си вземе даже децата, но това е друга история! една  състудентка и дружкана семейството разказа, 4е той си е бил такъв преди брака и даже не се свенил и да коцкарства в нейно присъствие с жените на другите и я поступвал за да си трае! ами мисля, 4е някои имат изкривен модел за брака и семейни отношения, някак си като мазохизъм, някакво копиране на модел при техни родители, близки или притъпяване на егото и самоинициативата с думите- ще се оправи, не винаги е такъв, може да станем пак семейство и да се оби4аме! ето това бяха думите  на тази жена!
Ох не мога да я съдя...ами избора си е неин, бе моми4ета...знам ли? newsm78 То оби4 ли е ..страх ли е от нейна старана..?  newsm78  ""Дано не ви идва никога до главата !!!!" ...  дето писа shushi7777

Общи условия

Активация на акаунт