Кърмене в 03:00 през ноща

  • 1 324
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 113
Ох,а какво ще му даде тази вода на горкото детенце?Защо не кажеш на педиатърката си като огладнее да си пийне малко вода следващия път и готово Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 230
Ох,а какво ще му даде тази вода на горкото детенце?Защо не кажеш на педиатърката си като огладнее да си пийне малко вода следващия път и готово Twisted Evil
Така само ще изпаднете в безсмзислени дебати. Моята лична лекарка (бивша педиатъра) ми  беше казала за водата: "Пробвай ти да минеш без вода 24 часа." Много ми падна в очите тогава.

Вода и нощна пауза на кърменото бебе не му трябват защото:
1. Предното мляко е по-воднисто и удовлетворява нуждите на бебо от вода;
2. Кърмата се усвоява лесно и бързо и не ненатоварва стомахчето, за да има нужда от почивка.
Нощната пауза е за бебета хранени с АМ
Това си го признаха накрая и педито и сестрата с думите: "Е, да щом е на кърма няма нужда от почивка, но ти как ще се наспиваш?!"
Измъчих си детето с тия нощни паузи. И мъжа и бабите дето идваха да помагат, че бебето не спяло #Cussing out #2gunfire. Ми спи ли се гладен.
Сега го кърмя като поиска - през час, два три - както се получи и се правя на глуха като почнат бабите - "Такова чудо никъде няма! Какво е това ядене през час, като недоносените!" - майка ми е бивша акушерка и приема като лична обида моя начин на хранене на Влади.

Последна редакция: нд, 25 мар 2007, 09:40 от Mini_

# 17
  • Мнения: 393
Моето бебе на около месец и половина се отказа от нощното сукане САМИЧКО! Най-добре изобщо не насилвай човечето, то си знае работата. С вода изобщо не опитвай да го лъжеш, вместо да постигнеш някакъв ефект, ще се получи точно обратното - безкрайни безсънни нощи, изнервено и плачещо бебе. Та най-добре си го храни и спи спокойно!  Peace

# 18
  • Мнения: 3 718
Не се мъчете и двамата с опити за дисциплина и паузи през нощта. Много по-лесно за теб и по-добре за бебчето е да му дадеш да суче и да си заспите заедно. Според мен, въпреки че ме убеждаваха в обратното, най-хубавото на кърменето е възможността да си кърмиш легнала, заспала или там в каквото си поискаш агрегатно състояние.  Mr. Green Когато на детенцето му е нужна пауза, то само си я прави. Моето бебе за момента спря да се буди нощем, което е хубаво. Но знам, че това може да се промени, но какво пък, не е толкова страшно  Grinning

# 19
  • Мнения: 487
Никак не сме се справяли, не съм се и опитвала.. нямам и намерение да се справям, докато сам той си го търси.. А кърменето не е само 1, а са 1001.. Но мнооого отдавна това е престанало да ме впечетлява  Mr. Green
И ние сме така Confused
И ние...

# 20
  • Русе
  • Мнения: 170
С вода изобщо не опитвай да го лъжеш, вместо да постигнеш някакъв ефект, ще се получи точно обратното - безкрайни безсънни нощи, изнервено и плачещо бебе.   Peace
Опитах се да предлагам вода, вместо кърма на голямата ми дъщеря (по съвет на педиатърката, според която бе недопустимо бебето да се храни нощем) ,  но не се получи. Сега с малката дори и не пробвам. Сигурна съм, че ще се откаже, когато е готова за това Hug

# 21
  • Мнения: 728
И ние си се кърмим приз нощта все още.  ::

# 22
  • Мнения: 1 503
Ами ние сме на почти годинка и едва от седмица се мъчим да премахнем 1001то кърмения.Т.е. искам да постигнем пауза от рода на 7 часа newsm78За сега имаме успех с 6 часовите паузи.Според мен до 6тия месец поне си огладняват през нощта,но нашето вее си е навик Peace

# 23
  • Мнения: 1 691
И ние си се кърмим през нощта по няколко пъти, особено в периода между 3 и 7 часа. Нямам абсолютно никакво намерение да премахвам точно тези хранения - те са най-полезните.

# 24
  • Мнения: 2 274
На 2 месеца спря да се буди за цокане и спеше от 21 до 6, но от месец насам се буди към 3-4 и си го кърмя. Преди 3-4 дни ме направи  Crazy като се събуждаше през 30 мин.  ooooh!!

# 25
  • Мнения: 888
Изобщо не слушай тази глупост да заменяш кърмене с вода Naughty, храни си детенцето когато иска;то най-добре знае- пък и през час да е...

# 26
  • Мнения: 267
И ние сме от тези,които продължават с нощните кърмения. Не е лесно да се откаже бебчето от това май, преди месеци опитах да ги спра, беше точно два дни - рев и чудо, само цокането помага да сме спокойни и да поспиваме .Така,че мило майче дано бебчето само да си направи своя режим , та и ти да си почиваш , моето все още не ще да се отказва от хапването през нощта.

# 27
  • Мнения: 1 174
Когато дъщеря ми се роди, приятелки, педиатър и др. ме посъветваха да си направя тетрадка, в която да вписвам и следя храненето на беба.Започнах да го правя не заради техните съвети, а за моите спомени един ден... Heart Eyes
Отначало реших, че ще следвам режим и най-удобен ми се стори този от МД, където раждах, т.е. през три часа от 6ч. сутринта.
Е да, ама беба се "движеше по графика" точно 10-тина дни, после колики, след което си мина на свой режим, близък до моя и така си остана.
Имаше период, в който спеше повече от 5 часа през деня, без да съм я кърмила и бях се разтревожила, дори на сън съм я слагала на гърдата си от притеснения, че няма да спи, когато "трябва".Но откакто я взех при мен в леглото, нямам грижи и така е от 20-тия й ден- храни се, когато поиска, по-спокойна е, аз също.
Засега тя диктува времето за хранене и това, че и през нощта ме буди, защото е гладничка никак не ме смущава- напротив...добре ми е дошло! Grinning Радвам й се много всеки ден  (и нощ  Wink) и чрез кърменето, защото освен усмивките,които получавам, това е най-милия за мен физически контакт, който имам  с нея, засега,  Heart Eyes а и най-доброто и полезно нещо, което мога да й дам... Simple Smile

 В тетрадката за храненето пиша всичко друго, само не  режими и часове  Simple Smile

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 12:03 от ive

# 28
  • Мнения: 99
Е, доста си прочела за нощното кърмене. Simple Smile Аз само ще добавя: ако кърмиш на поискване, ще кърмиш винаги, щом детето ти поиска. Кърменето не удовлетворява единствено нуждата от храна. А и не виждам какво те притеснява да гушнеш бебчо през нощта да суче. Има вариант и да кърмиш легнала - така и ти можеш да се отпуснеш, за да не се изтощаваш твърде много. Наслаждавай се на миговете с малкия човек в прегръдките ти! Така бързо растат...  Hug

# 29
  • Мнения: 313
Аз също продължавам да кърмя по няколко пъти през нощта. Понякога прави пауза от 5 часа, но рядко. Аз отдавна спрях да гледам часовника през нощта. Щом се размърда и размрънка му давам да цоцка и така сме си много спокойни Peace Освен това кърмнето в 3 часа сутринта подпомага лактацията (заради нивото на пролактина). Храни бебо на поискване и това е най- сигурния начин за дълго и успешно кърмене. Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт