Зеленчуково или плодово пюре за захранване?

  • 2 485
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Момичета, в чуденка съм с какво да започна захранването.Кажете защо започнахте с плодово или защо със зеленчуково/по съвет на педиатрите,прочетохте някакъв материал,към който ще ми дадете линка или просто така си решихте без да имате обяснение/.Ние скоро ще навършим 5 месеца и досега сме били само на АМ.

# 1
  • Мнения: 27 524
Първо - поздравления за късното захранване  Peace
Аз съм за плодовото. С него започнах и него смятам за правилно.
По-хубаво и по-лесно усвоимо нещо от плодът - няма.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Аз също започнах с плодово. По съвет на педиатъра ни. Но също като Блонди смятам, че плодът е лесно усвоим, пълноценна храна е и не на последно място сладкият му вкус по-лесно се приема от бебето като първа храна различна от млякото.  bouquet

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз също захраних с плодово пюре

# 4
  • София
  • Мнения: 15 252
По съвет на педиатърката ми  #2gunfire #Cussing out дадох сок на 2,5 месеца.
После тя ме посъветва да дам млечно-зеленчуково пюре, но аз започнах с плодово на HIPP за след 12-тата седмица, защото смятах, че след сока плодовият вкус ще е познат на бебето и така по-лесно ще приеме различната консистенция на пюрето. След като изяде 3-4 бурканчета плодово пюре, започнах да давам зеленчуковото и спрях плодовото. Продължих да го давам след месец-два някъде. newsm78

Ако не бях дала сок, щях да започна директно със зеленчуково пюре. Тук много често майки пишат, че след плодовото пюре бебето им отказва зеленчуковото и търсят съвети какво да правят.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз започнах захранването със зеленчук, но след него дадох плод. Добре ги прие и двата. След това вече не се ръководех от това дали е плод или зеленчук, а дали е лесносмилаем и неалерген.

# 6
  • Мнения: 1 701
Захраних със зеленчуково, защото прецених, че риска да го откаже после, е по-малък. Прие го добре.  Peace

# 7
Аз пъро почнах със сок от ябълка и морков по съвет на педиатъра.Сама мо го изцеждах.Първо можеш да почнеш с 20-30 милилитра наи-много.След това му давах плодови пюрета.

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 973
Започнах първо със зеленчуково от моркови, също са сладки и се приеха добре.  Peace Реших да захраня със зеленчуково, поради често срещаното оплакване на майките, че след като е захранено с плодово, отказва след това зеленчуковото.

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз захраних със зеленчуково  Thinking

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 826
Захраних със зеленчуково,защото прецених че така е по-добре.

# 11
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз захраних със зеленчуково. Peace

# 12
  • Мнения: 1 049
По-добре го захрани със зеленчуково пюре, примерно от моркови както си е класическия вариант  Simple Smile Плодовете поне тук в Германия не се дават преди зеленчуците, защото са сладки и свикне ли веднъж да яде сладичко може да отказва после зеленчуците... Освен това от плодовете е по-вероятно да се появят и алергии, отколкото от зеленчуците. Затова по-добре ги въведи на по-късен етап.   newsm44

# 13
  • Мнения: 508
Зеленчуково. След плодовото по-трудно свукват бебетата с зеленчуковите. А и с плодовото не се замества хранене. Това е моето мнение и съвета на моя педиатър

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз захраних със зеленчуково/ранни моркови на Хип/ по съвет на педиатърката,която е съавтор на издадена книга за отглеждане на деца.Написала е раздела за храненето.Нейното мнение е,че след сладкия вкус на плодовете децата трудно възприемат зеленчуците.Също така тя не съветва захранване с каша,което е много популярно напоследък.След като го захраних един месец ще му давам само зеленчуци и след това ще въведа плодовете,които не заместват хранене.

# 15
  • Мнения: 153
Аз  захраних първо с сок ,после плодово пюре и след това с зеленчуково пюре . Никога съм нямала проблем с въвеждането на нова храна

# 16
  • Мнения: 948
Захраних с плодово пюре по съвет на педиатърката ми.

# 17
  • Мнения: 2 677
Захраних с плодово.

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 559
Зеленчуково Peace

# 19
  • Мнения: 22
и аз захраних със сок-ябълки и морков на 3 м. сме ,но смятам да дам плодово пюре след 4я месец каката я храних с пл. пюре от третия м. и ги понесе много добре зеленчуковите п. са отвратителни на вкус за това ги подправях с кисело мляко

# 20
  • Мнения: 887
Започнах с плодово(от ябълка).Лошото е,че когато детето свикне с вкуса на плода му е много трудно след това да приеме доста по-безвкусния зеленчук.Синът ми и до сега не харесва почти нищо,в което има зеленчуци.

# 21
  • Мнения: 574
Аз започнах с плодово преди няколко дни и  реших сама че щом много хора дават първо плодови сокчета- аз да дам плодово пюре!

# 22
  • Мнения: 1 986
  Захраних преди 1 седмица със сок от ранни моркови на ХИПП,а от днес-със същото пюре Peace

# 23
  • Мнения: 4 621
Захраних с плодово и малката го прие много добре. Когато се опитах след време да и дам зеленчуково обаче, не го искаше. Същата тенденция продължи и с местните и рибни пюрета Sad

# 24
  • Мнения: 258
Благодаря,момичета!Започвам с плодово!

# 25
  • София
  • Мнения: 273
Аз захраних със зеленчуково,еднокомпонентно,после плодово,пак от един плод,после плодово-зеленчукови,сок,каша и т.н.

# 26
  • София
  • Мнения: 549
Две седмици давах сок от ябълка. Сега започвам да давам и пюре от ябълка, като по-късно ще прибавя и морковено пюре. Само това за целия месец. Няма да въвеждам нищо друго до навършването на 5-тия месец.

# 27
  • Мнения: 2 587
Захраних със зеленчуково,понеже се страхувах че като свикне всичко да е сладко после няма да иска да яде зеленчуците.

# 28
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Захраних с ябълков сок по препоръка на педито. След това продължихме с плодово пюре, по-късно плодово-зеленчуково, а накрая зеленчуково. Не срещнах никакви трудности!

# 29
Az zahranih s plodovo kogato bebo beshe na okolo 6mes., no sam saglasna za zelen4ukovoto da e parvo, zashtoto moiat sin vse oshte(sled mesetz i polovina) se mrashti na zelen4ukovite i ne moje da svikne s tiah. Jade samo zelen4ukovite na Gerber. Na zapad gi zahranvat parvo sas zelen4ukovi ili s orizova kasha i smiatam 4e ima zashto.

Аз захраних с плодово когато бебо беше на около 6мес., но съм съгласна за зелен4уковото да е първо, защото моят син все още(след месец и половина) се мръщи на зелен4уковите и не може да свикне с тях. Яде само зелен4уковите на Гербер. На запад ги захранват първо със зелен4укови или с оризова каша и смятам 4е има защо.

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 19:32 от Vivi

# 30
  • Мнения: 2 019
Аз започнах захранването със зеленчук, но след него дадох плод. Добре ги прие и двата. След това вече не се ръководех от това дали е плод или зеленчук, а дали е лесносмилаем и неалерген.
и аз така

# 31
  • Мнения: 3 334
аз също започнах с плодово,а след това зеленчуково!

# 32
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз лично започнах с плодово сокче, не с каквото ида е пюре.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 884
Сокът не е захранване!

# 34
  • Мнения: 795
Аз дадох първо плодово.

# 35
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Добре mamasvetla приемам.Първата "твърда" храна на моя син беше зеленчуково пюре!

# 36
  • София
  • Мнения: 15 252
Сокът не е захранване!

Не съм съгласна. Сокът Е захранване.

# 37
  • Мнения: 2 908
Сокът не е захранване!

Не съм съгласна. Сокът Е захранване.
Peace Peace Peace

# 38
  • Мнения: 772
сок-плодово пюре-зеленчуково пюре.така захраних по съвет на педиатъра

# 39
  • Мнения: 1 986
  Момичета,въпросът на Raliar е от 25.03. и тя вече Е захранила с плодово пюре Wink

# 40
  • Мнения: 3 356
Зеленчуково.

# 41
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Peace

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
и аз мисля, че е по-добре със зеленчуково!  Peace

# 43
  • Мнения: 4 451
Както решиш. Педиатрите напоследък съветват да се започне със зеленчуково пюре, защото плодовите са сладички и има опасност после да ти откаже да яде зеленчуковите. Аз започнах със зеленчуково пюре. Peace

# 44
  • Мнения: 208
нашият педиатър ни  посъветва да започна да давам сок от ябълка сутрин и сок от морков вечер още от 40-тия ден. На мен ми се стори малко рано и започнахме на 54 -ият ден до сега всеки ден пие с охота с лъжичката си  30 мл.морков и 50 мл.сок от ябълка.
Според същата докторка трябваше да започна да давам плодови пюрета на 2м и 10 дни , но аз отново сметнах , че е рано. Купила съм няколко вида плодови пюрета  и от утре смятам да започвам , а със зеленчуковите ще започна след месец.

# 45
  • Мнения: 439
Аз захраних със зеленчуково. Peace
еднокомпонентни моркови,много ги хареса Peace

# 46
  • Мнения: 1 289
Аз сега му дадох асорти с праскови и ги хареса.Мисля да взема на Хип пюре от ябълки,а след него да дам ябълки с моркови.Вие какво ще кажете?Може ли след като днес е ял асорти(в тях има ябълки),утре да му дам само ябълки  newsm78 И след колко време се въвежда следващия вид пюре  Whistling Всичко ми е супер объркано ,незнам какво да правя ,затова помагайте майчета  Hug

# 47
  • Мнения: 1 986
  Аз въвеждам само по 1 плод/зеленчук в началото -и след като посвикне с него 5-6 дни,тогава прибавям към него друг,или давам отделно.

# 48
  • Мнения: 1 289
Аз съм купила пюре от ябълка и круша.

# 49
  • Мнения: 1 483
Аз почнах с ябълка и тиква

# 50
  • Мнения: 1 289
Аз почнах с ябълка и тиква


Predi колко време?

# 51
  • Мнения: 596
Захраних със зеленчуково.

# 52
  • Мнения: 2 908
Почнах с плодово,но ако се върна назад ще почна със зеленчуково,защото сега се мръщи на морковите...те са по-безвкусни като ги опитвам-яде ги,не ги отказва,но е ясно че не и харесват така както плодовите.

# 53
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Захраних първо с плодово,после въведох зеленчуковото и накрая месото.

# 54
  • Мнения: 1 289
Dнес му дадох пюре от тиква-прие го съвсем нормално,засега  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 3 405
Мими, аз въвеждам нов плод около седмица  след първия. И всички са на основа ябълка.
първо чиста ябълка, след това ябълка с морков, с тиква, с круша.
Взела съм от кайсии и праскови и плодова смес, но още изчаквам.

# 56
Аз започнах със зеленчуково-първо картоф,после добавих и морков.Всеки един зеленчук съм въвеждала поотделно.

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз днес захраних с морков на Гербер, мисля следващото да е морков с картоф.
А според вас дали е удачно да слагам по 2-3л пюре в млякото(АМ), сякаш по-лесно ще го приеме така?

# 58
  • Мнения: 27 524
Плодът е най-чистата форма на живот в природата. Възприма се лесно и безпроблемно от организма. Усвоява се светкавично.
Аз захраних с плодово  Peace

# 59
  • Мнения: 208

 Първото ни беше ябълка и морков , после всички разновидности на ябълка с нещо....
 Прие ги нормално , но днес за първи път дадох череша на ам-ам и бях удивена как м харесва. Плака като му дадох само няколко лъжички и м обе шах , че три ще има повече

Общи условия

Активация на акаунт