Биберон, Сок и Будене нощем, какво да правя?

  • 3 375
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Пробвай да му разреждаш сока с вода. Като сипеш повече вода, сокчето не е толкова сладко и съблазнително. Може пък да помогне и да се откаже да си го търси като не му е вече толкова вкусно.

И аз реших така. Разреждам го и 80% вода съм слагала и пак пие като лудо.  Sick През деня изпива по 1л. сок, носи ми шишето, сока и казва да пълня. Shocked Ако откажа, се започва едно тръшкане крещене, рев и т.н. За сега смятам докато свикне с липсата на бибата да огранича сока, само като си ляга да спи (както беше и с биберона първоначално), а през деня да му отказва, истериите ще ги търпя денем, но за нощем още не съм готова. И като мине известно време от липсата на биберона (то е ясно, че няма да свикне без него, защото цяла нощ държи шишето в устата си), да го мъча и нощем да го махам, но по добре постепенно. Лошото е, че е в криза на възрастта (в детския пубертет) и не приема отговор НЕ, полудява направо, а до сега не сме имали проблеми с това. Не разбира от дума и това е, а до скоро като му обясних и се съгласяваше.

# 31
  • Мнения: 109
Аз смятам,че не е само бибата,а лошо съчетание с т.нар."детски пубертет".Димана няма биба от около 7-8месеца,но от две седмици пищим цял ден и цяла нощ за всичко,което нещо не й хареса.Нашата лекарка каза,че това ще отшуми и да имаме огромно търпение.Защото ние вече пощуряхме.   smile3511 Някои деца го карали просто по тежко това израстване.

# 32
  • Мнения: 2 839
Опитай друго
Децата ми до 3г. пиеха мляко нощем към 1ч. Как ли не съм опитвала, с разреждане, с оставяне да реват, резултат=0. Ето как успях накрая...
Бяхме на почивка в Турция, там си носех млека, шишета, всичко. Когато се прибрахме първата вечер разиграх един театър, затюхках се, че сме `забравили` шишетата в Турция. Направих им мляко, но в чаши. Така като се събудят през нощта им дявах от чашата. Пиха го 3-4 вечери, като намаляха количеството всяка вечер, просто започна да ги домързява да сядат и да пият. То не е като да си пиеш с биберона насън  Wink И това е. Нямаше и една седмица когато спряха да се будят изобщо за млякото.
Та съвета ми е - отидете някъде на гости и `забравете` шишето. Когато поиска сок го давай в чаша. Мисля, че ще започне да го помързява да се надига за пустия сок  Sunglasses

# 33
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Опитай друго
Децата ми до 3г. пиеха мляко нощем към 1ч. Как ли не съм опитвала, с разреждане, с оставяне да реват, резултат=0. Ето как успях накрая...
Бяхме на почивка в Турция, там си носех млека, шишета, всичко. Когато се прибрахме първата вечер разиграх един театър, затюхках се, че сме `забравили` шишетата в Турция. Направих им мляко, но в чаши. Така като се събудят през нощта им дявах от чашата. Пиха го 3-4 вечери, като намаляха количеството всяка вечер, просто започна да ги домързява да сядат и да пият. То не е като да си пиеш с биберона насън  Wink И това е. Нямаше и една седмица когато спряха да се будят изобщо за млякото.
Та съвета ми е - отидете някъде на гости и `забравете` шишето. Когато поиска сок го давай в чаша. Мисля, че ще започне да го помързява да се надига за пустия сок  Sunglasses

И аз смятам това да направя. Той има навик като си изпие сока и да изхвърля шишето. Като ми поиска сок го карам да намери шишето и тогава ще му дам (но естествено не помни къде го хвърля и не го намира) Смятам да му кажа, че е загубил шишето, така той сам ще си е виновен и няма да изпада в луди истерии от това, мисля, че по лесно ще го преодолее. Той сок от нищо друго не иска да пие освен от биба, но ще пробвам от шише за през нощта и да го вдигам, предполагам, че ще му писне да става всяка нощ за да пие и ще спре. Дано да проработи, тази стратегия и да е по бързо от биберона.

# 34
  • Мнения: 2 839
Да, но театъра го разиграй сутринта. Питай го къде го е хвърлил снощи, търсете заедно цял ден, да има време да му се набие в главичката, че шишето го няма. Ако го приложиш директно посред нощ когато е сънен ще си навлечеш само рев  Wink
Успех и пиши  Peace

# 35
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да, начинът на DiVA  е успешен Peace
На Василена шишето го изяде едно куче Joy Но не съм отказвала да и давам в чаша. Някак естествено спря да се буди нощем и да го търси. И то за период от седмица.

# 36
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Момичета днес му казах, че сме загубили шишето и го накарах да го търсим, настана един рев (не тръшкане, а беше много нещастен)гушка се и плаче, сега всеки път като се сети започва да плаче. После поиска банан и като му казах, че няма пак започна да мрънка, после искаше шоколад, и пак мрънкане че няма. И се чудя какво да правя, да не го травмирам. Дали да му дам шишето, но да отрежа върха на биберона. Преди време беше скъсал върха на 1 биберон и отказа да пие. Но пък си мисля, да не си каже по добре със скъсан биберон от колкото без биберон????  newsm78

# 37
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Трябва да си по-упорита от него. Разбирам, че ти е жал като плаче, но това е единствения начин.

# 38
  • Мнения: 2 891
Не се предавай и стискай зъби. Скоро ще забрави за шишето, но ти трябва да му помогнеш, като не го подсещаш повече. Щом си е изгубил шишето - няма го и толкова.

# 39
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не се предавай и стискай зъби. Скоро ще забрави за шишето, но ти трябва да му помогнеш, като не го подсещаш повече. Щом си е изгубил шишето - няма го и толкова.

Не го изгуби, аз го скрих.  Twisted Evil
Има напредък вече не е толкова разтроен, даже прие да пие сок от чашка, но искаше да му сипя и вода в нея, Въпреки, че повече си правеше балончета с нея от колкото да я пие, но все е нещо. ще видим на обяд как ще го приспа, преди заспиваше със шишето в уста, а сега ще бъде истински ужас да го приспа. По късно ще докладвам как е минал обедния сън без сок.

# 40
  • Мнения: 294
Само ще кажа, че аз процедирах така: на 1,5 синът ми пиеше по 1-1,5 шише вода с биберон. Реших да му махна шишето с биберона към 1.10г. (мисля, че беше newsm78) и му дадох биберон залъгалка - до тогава не го ползваше почти. Беше голя ужас #Crazy: будене нощем, рев и т.н. в порядъка на 10 дни, след това свикна с биберона залъгалка. След няколко месеца му махнах и биберона залъгалка и пак последва същото. Трябва да си твърда, защото иначе децата се объркват и не ти вярват - при мен така се получи: таткото понеже му омръзна да реве детето в един момент и реши да му даде биберона #Crazy #Cussing out, после ми костваше много повече усилия да го отуча, по-скоро да продължавам да твърдя, че "баба Яга го е взела"... Докато беше с биберона му давах вода от тези неразливащите се чаши. В началото не искаше, но после свикна. Успех  bouquet

# 41
  • Мнения: 3 537
Уфффф, и ние сме със шишето с биберона още, като заспива  1 шише сок и през ноща му зареждам още едно шише, ....незнам какво да правя, започнах постепенно да му разреждам сока да не е толкова сладък,слагам му повече вода, защото откакто е така горните зъби от вътрешната му страна са започнали да почерняват Rolling Eyes и съм сигурна,че е от сока, защото не е полезно за зъбите нощното пиене на сок ,а също не е полезно и хубав и за стомахчето,което трябва да почива през ноща Sad..............Опитвам се вечер след като измием зъбите да го убеждавам,че не трябва да пие сок,че са черни вече зъбите му и ще му опадат, ама мрънка, сърди се ,плаче си за сока, 2-3 вечери така, ако не му оставя през ноща и се буди и пак реве и .......незнам вече.......освен да стискам зъби и да го остава да си реве и да не му давам известно време сок вечер и нощем, друго разрешение на проблеме не виждам,....освен и ,че ще караме безсънни нощи и двамата в мрънкания и ревове докато види,че няма да стане неговата.... Sad
Наистина трябва твърдост и търпение, а нас ни е жал и затова така става.... Sad Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 70
Аз имам същият проблем,непрекъснато пие кисело млеко с биберона и то денонощно като му взема шишето изпада в истерия

# 43
  • Мнения: 40
На 1г 11м сме и това е всяка вечер.Писна ми от шишета,сокове и всичко подобно и аз все се питам кога ще свърши всичко това.И аз слагам основно вода и сок колкото за цвят, ако му дам само вода почва веднага да мрънка и вика да му сложа сок.Другото,което правя е да му слагам малко количество,защото докато не види дъното не спира.До главата си държа едно шише и като се размрънка сипвам по малко и това незнам колко пъти на нощ става,но е ужасно.Отделно че по нощите се преобличаме,защото е мокър до ушите ,ами то не е пиене то е наливане с тези сокове.На мен също много ми тежи всичко това,от както се е родил аз нямам още нощен сън,а ако не се събуди случайно,ставам да проверя какво му има.Дано да не продължи още много

# 44
  • Мнения: 2 891
Не се предавай и стискай зъби. Скоро ще забрави за шишето, но ти трябва да му помогнеш, като не го подсещаш повече. Щом си е изгубил шишето - няма го и толкова.

Не го изгуби, аз го скрих.  Twisted Evil

Да де  Twisted Evil Аз сега като лъжа, ти ще мажеш  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт