За балконските съндъчета

  • 52 835
  • 372
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 8 348
и аз гледам здравец на балкона
а бял само пред блока съм набола

те дали се кръстосват и си губят цвета

# 286
  • Мнения: 11 607
Ако ще се съсипват комшийките - искам и аз...Че тази година май само това правят като минат край нас и видят творенията ми hahaha hahaha hahaha......

# 287
  • Мнения: 1 426
от Бургас, но докато го донеса, доста окапа. Имам страхотни снимки от флората в Бс на боганвилеата - огромни дървета. Сега това ми е мерак да гледам.

имам разсад и на Еврейска звезда (така му викат), поне издържа зимата на вън
В такъв случай, чак догодина ще мога да се сдобия... Sad  Wink ,но нищо, дотогава ще се нахъсвам.  Laughing
Но ти не се притеснявай, че са паднали цветове, доста е издръжливо.

Незнам каква е тази еврейска звезда, има ли латинско име? Храст или трева е?

май е някакъв вид Кампанула - цъфти синьо и бяло, кичесто и висящо, цветовете са звездовидни (не камбанки, като на кампанулите които знам)

# 288
  • Мнения: 668
Моли Уизли, доколкото знам, латинките не понасят пресаждане, така че докато още не са поникнали ги премести в по-големи саксийки. Но нека, все пак, да се изкажат и професионалистите, де Wink Обичат много слънце и вода. Чела съм, че ако се посадят около растения, които въшлясват, въшките изчезват.
А на грамофончетата можеш а им пуснеш по едно кончЕ - да си се катерят по него. Връзваш го за основата на стеблото, но трябва да има възможност за удължаване.

Аз, както винаги, пак нещо не разбрах Embarassed Каскадните петунии кога им се прищипва или отчупва? върха - т.е. колко чифта листа трябва да имат?

# 289
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Моли Уизли, доколкото знам, латинките не понасят пресаждане, така че докато още не са поникнали ги премести в по-големи саксийки.
Понасят. Взех си готови разсадени в пластмасови чаши от пазара и пресях в саксия - никакви грижи. С пръстта от чашата заедно, разбира се.

# 290
  • София
  • Мнения: 8 348
да де, но трябва да ги изгребеш с пръст, а не просто да ги изскубеш с корените. Аз ще ги разсаждам щото всичките поникнаха и са твърде нагъсто. Ще си олатинча балкона това лято май.

# 291
  • Мнения: 1 937
Хубавото на латинките е, че като прецъфтят, събираш семената и ги садиш пак. Може два пъти за сезона да цъфнат.
Гери, още нещо ти изпратих, ама стигна ли до теб, не знам!

# 292
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
За латинките много слънце и вода.Не ги торете много защото става много листна маса и малко цветове.Като попрецъфти и зажълтеят листата може да ги орещете до долу и те поникват отново.Ако не падне слана и ноември могат да цъфтят.
За въшките не знам ,защото те самите въшлясват.
Понеже стават доста големи не е хибаво да има други цветя с тях.

# 293
  • Мнения: 668
Понеже стават доста големи не е хибаво да има други цветя с тях.

Аз пък купих едно пакетче с увивни растения - вътре имаше латинки, декоративен грах, грамофончета, май и някакъв фасул Thinking, и още семена имаше, ама не ги познах Embarassed Та наръсих доста от тях в едно сандъче, пък да видим какво ще стане newsm78 Вярно е, че латинките правят доста листа, но според мен, нищо не пречи да се маха една част от тях. Особено пожълтелите веднага ги отрязвам.

# 294
  • Мнения: 2 591
аз отдавна не съм писала в тази тема - моите мушката скоро ще цъфтят, вече нямам търпение  Blush

а в едно сандъче съм насяла теменужки, но колко трябва да са големи, за да разсаждам и по колко коренчета слагате в сандъче (че в другата тема нещо не можаха да ми дадат задоволителен отговор  Mr. Green) до сега не съм гледала теменужки  newsm78

# 295
  • София
  • Мнения: 316
Ей това цветарството било голяма краста.Петуниите и сакъзчетата ми вече цъфтят.Игликите смятам да ги подаря за градина и на тяхно място да засадя латинки.Засадих и калдаръмчета.Изнесох и един кротон на балкона.Дали ще вирее там.Дайте съвет какво да го правя и как да го гледам.

# 296
  • Мнения: 11 607
Пресадих си петуниите, вече имам цяло сандъче с петунии, сега остава и да покарат и да цъфнат.... Mr. GreenАз като гледам хорските балкони колко са напред с материала,чак ме хваща срам, ама голям срамммм Embarassed Embarassed Embarassed

# 297
  • Мнения: 1 426
ето какво открих за латинките, май стават за   chefhttp://totalbg.com/cook/dido0801.htm

# 298
  • Мнения: 668
И аз съм чувала, че са подправка, но нямам идея какъв вкус придобиват гозбите Thinking Миналото лято пробвах да сдъвча едно прясно семенце, но ми залютя като че ли, и го изплюх - реших, че ще се гътна Joy
Също така четох няъде, че пресните семенца се мариновали с оцет и копър и ставало нещо като каперси.
Ама няма ли някой спец по въпроса???

А на баба ми мушкатата и сакъзчетата, които беше оставила между прозорците да презимуват, цъфнаха преди месец. Ма не мога да се организирам да ги закарам на вилата и да ги пресадя в по-големи саксии...

# 299
  • Мнения: 11 338
Аз отдавна не съм се отчитала по темата.
Насадих само сакъзчета и мушкато в сандъчетата. Всичко останало, за което бях писала, го насадих на двора.

Общи условия

Активация на акаунт