СУРОВОЯДСТВО - хлътнало коремче за два месеца

  • 58 834
  • 306
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 538
Не ги броя,но едва ли са много,като откажеш захарта,консервираните храни,полуфабрикатите..колко ли да остане.

# 76
  • Мнения: 6 958
Не ги броя,но едва ли са много,като откажеш захарта,консервираните храни,полуфабрикатите..колко ли да остане.

Особено от плодове на бързо можеш да направиш 1000-1500 к. кал. примерно... Така че има как да се правят, това не е проблем...  Peace

# 77
  • Мнения: 323
Колко калории приемате на ден при тоzи режим на хранене? Иzброените храни ми се струват доста нискокалорични...  newsm78
Противно на схващането, че ни трябват по 2500 калории дневно се знае вече, че трябва да приемаме до 1200 калории /при натоварен начин на живот / и под 1000 /при заседнал/.
Не ги броя,но едва ли са много,като откажеш захарта,консервираните храни,полуфабрикатите..колко ли да остане.

Особено от плодове на бързо можеш да направиш 1000-1500 к. кал. примерно... Така че има как да се правят, това не е проблем...  Peace

Определено, дори ако се прекалява с по-сладки плодове като ананас, кокос, фурми, смокини, авокадо могат да се прехвърлят дори 4000 - 5000 калории без да се усетиш.

За справка например: авокадото
С биохимическия си състав, напомнящ повече на ядки отколкото на плод, авокадото дава достатъчно протеини, за да напълно замести месото и сиренето в дневното хранене. Източник е на 15 жизненоважни минерали, включително на желязо, мед и магнезий, които изграждат и възстановяват червените кръвни телца и предпазват от анемия. Една порция авокадо дава на човешкия организъм моно-ненаситени мазнини, които играят съществена роля за поддържане на нормалното ниво на холестерола и осигуряват нужното количество калий за регулиране на сърдечния ритъм. Факт е, че авокадото съдържа 60 пъти повече калий от бананите.Лекува диабет, високо кръвно налягане, язва, гастрит, анемия, сърдечно-съдови, очни, бъбречни, чернодробни и жлъчни заболявания, укрепва имунната система, засилва метаболизма, действува против туморни и ракови заболявания. Прочиства кръвта, почти няма болест, при която то да няма благотворен ефект. Тонизира нервната система и психиката. С много висока масленост авокадото може да се ползва за заместител на масло, маргарин и др. .... при диети не се препоръчва....
- в 100 гр авокадо има 177 калории
- в 100 гр смокини - 255 калории
- в 100 гр кокосово мляко - 230
- в 100 гр кокосово "месо"- 363
- 100 гр сурови бадеми - 578
- 100 гр бразилски фъстък - 656 и т.н.т
- 100 гр лешник - 628

... направо не ми се пише вече, че се отчайвам. И аз съм почти суровоядка, но не мога да отслабна... пусти ядки... с мъжа ми омитаме поне 5 кг сурови ядки на месец /от споменатите/. Тъй че за всички, които искат да отслабнат " НЕ ЯЖТЕ ЯДКИ" - пийте ги... на мляко
http://www.rawfoods.com/recipes/almondmilk.html

Иринчица,  баща ти как реши да стане суровоядец? По здравословни причини ли или други.

За всички мога да кажа, че има великолепни идеи /суровояди/ за салати и дори и торти.
Някой беше питал за булгура - да, може да се яде накиснат, прави се салата с него /булгур, магданоз, пресен лук и чесън и домат/. Булгурът трябва да е сирийски или фин на Иззи. Салатата се казва Табули.

За зехтина да кажа каквото знам... ако е студено пресован, то той е подходящ за хранене на суровоядци.
И СУРОВОЯДСТВОТО е начин на живот, ако можете да издържите... аз се пробвах, но просто не успях на 100 %. Доста е трудно ако има външно влияние... но още не съм се предала...

А ето и една тема, ако ви е интересно... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108661.0

# 78
  • Мнения: 2 959
...но си мисля за нова диета с овесени ядки...
Миранда, Ти май трупаш все по- разностранен опит в света на диетите?! Не успя ли да избереш вече някакъв хран. режим?
Ив, зависи за какво. Ако е за влиянието на стреса, да, права съм защото перефразирах Твой думи казани на друго място и по друг повод. А защо масло от тиква, какви са му предимствата пред обикновената печена тиква?
...И СУРОВОЯДСТВОТО е начин на живот, ако можете да издържите...
Адкосан, наистина е стил на живот, но според мен е труден и почти невъзможен за млад човек, с богат културен живот, приятели и т.н. Аз също го минах тоз момент, постигат се страхотни резултати, но някакси трудно се вписваш в околната среда. А Ти как успя да мотивираш 1/2 да Те последва, или Той беше първият запалил се от идеята? А с бебо как вървят нещата, по Твойте стъпки ли върви?

# 79
  • Мнения: 1 538
Въй....аз като се тъпча с плодове не пълнея....
От къде ги изкарахте тия калории,бе хора?Да не ядете по 10килограма плодове на ден?Ако средно на килограм плод имаме около 700ккал*10=7000ккал......
Както и да е,аз исках да кажа ,че като се яде нормално,с този начин на хранене,отслабваш лесно.Например ако преди денят ти е започвал с мазна баничка-сега е с плод,от тук разликата в калориите.

# 80
  • Мнения: 323
Адкосан, наистина е стил на живот, но според мен е труден и почти невъзможен за млад човек, с богат културен живот, приятели и т.н. Аз също го минах тоз момент, постигат се страхотни резултати, но някакси трудно се вписваш в околната среда. А Ти как успя да мотивираш 1/2 да Те последва, или Той беше първият запалил се от идеята? А с бебо как вървят нещата, по Твойте стъпки ли върви?

Нито половинката, нито детето. Мъжът ми е ГОЛЯМ месар и постоянно се караме за храненето на детето - успях да се преборя за месото да е до 2 пъти седмично /аз давам риба или замествам със соево ястие/ а на мъжо почнах поне 2,3 пъти в седмицата да готвя със соя /още не е разбрал, иначе направо ще ме схруска/ . Еми 7 дни пържоли просто не става....ако го оставя да прави каквото си иска се виждам много скоро самотна мама....  А иначе в къщи ядем много салати, плодове и сурови ядки, сутрин всички пием сок от моркови /и не сме станали оранжеви все още вече втора година hahaha/.

А иначе бебо направо ми скрива шапката, яде много плодове и зеленчуци, пие много сок /около 600 мл дневно/ и си хапва в порядъчно количество вегетарианските ми манджи. Дори и мъжът ми се изумява как след огромна салата изяжда 300 гр ядене. Обаче като извади в парка някой солети, пуканки, зрънчо и кутията с портокала си остава пълна  #Cussing out.....

Kalida, ти си права, като няма разбиране отстрани е много кофти. Аз обаче бях много дълго вегетарианка и всички си ме мислят за странна така или иначе.... но понякога така ми се яде ... че ми се иска до края на живота си да ям само ШОКОЛАД... Иска ми се да стана суровоядка и ако мъжа ми ме подкрепяше всичко щеше да е О.К.....  абе трудно е, много даже... Embarassed

# 81
  • Мнения: 1 063
Kalida, тиквено масло като заместител на зехтин, добавено към салата. В този смисъл съм го написала.
Права си  - за стреса, но разбирам от отговора ти, че съм се съгласила със себе си. Hug

# 82
  • Мнения: 6 958
...но си мисля за нова диета с овесени ядки...
Миранда, Ти май трупаш все по- разностранен опит в света на диетите?! Не успя ли да избереш вече някакъв хран. режим?

Kalida режимът на който съм (вече) привърженик е твоят режим - Разделното хранене  Peace Най-голям опит имам с него, но по ред причини се отпуснах и качих 25 кг., (имаше и голямо ядене и др.) които преди това бях свалила именно с плодове и чай и Разделно хранене... Сега съм пак в изходна позиция и съм още на плода и чая, салатите и т.н. докато сваля пак килограмите и продължавам за задържане и досваляне с принципите на разделното хранене... След като си докарях ''старата беля'' наново на главицата си, този път скъсах категорично със всички стари навици... (някои видове храни). Едни могат цял живот да се хранят с храните, които ни съпътстват и както си искат, но не и аз... В момента съм на период на задържане и едно лавиране в килограмите, макар и на суровоядния начин на живот... Питам и разпитвам, чета и умувам, за да си помогна самичка, защото няма кой да го направи вместо мен... Благодаря ти за съветите и за вниманието, с което ме удостояваш.   bouquet

# 83
  • Мнения: 2 959
...разбирам...че съм се съгласила със себе си...
Ив, няма значение с кой се съгласяваме, това са общо известни истини, които всички приемаме, но когато дойде критичният стресов момент и забравяме. Затова имах впредвид че колкото и да се повтарят начините за превъзмогване на стреса в ежедневието е добре. А за тиквеното масло, Те питах дали има нещо по- специално в него с/о консумирането на тиквата и на семето, но явно Ти го използваш просто като разновидност за заливка на салатите, как го намираш на вкус?
...като извади в парка някой солети, пуканки, зрънчо и кутията с портокала си остава пълна...
Адкосан, това пак е по- добрият вариант пред сладките изкушения. Важното е че Те има до себе си като пример за хранене. И как се справяш в тежките моменти, когато света е с/ у Теб и ръката подсъзнателно протяга към шоколада, позволяваш ли си парченце или успяваш да излъжеш зверчето в Себе си?
... След като си докарях ''старата беля''...В момента съм на период на задържане и едно лавиране в килограмите...
Миранда, да няма нещо хормонално или по- скоро емоционално като причина за тез спадове и възходи при Теб, амбициозно Плодче? Стискам Ти палци всичко да се настрой, но както говорихме с Ив, стреса е способен да подрони и най- добрият резултат от най- здраволсовното хранене и усилия който полагаме.
Зайко, а Ти само на плодове ли караш, или просто наблягаш на тях като си изключила вредните рафинирани захари, консервантите и полуфабрикатите?

# 84
  • Мнения: 1 538
През деня наблягам на плодовете,за да залъгвам глада!Освен това пия чайчета и сокове. А на вечеря гледам да съм на разделно.
Напоследък и аз се бях отпуснала и сега имам да свалям-да се похваля за една седмица-2килограма!!!!!  :love
От консерви и чипсове вече ми се повръща ,но сладкото си ми е слабост,но гледам да се справям някакси.
Много ми се иска да откажа кафето....издържах една седмица и това си беше.само като го помириша и.... Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 1 063
Kalida, тиквата и маслото от тиква - без консерванти и без термична обработка - съдържа вит. А, B, C, селен и други минерали. В тиквата има каротин, добра е за перисталтиката на червата, също сока от варена тиква е чудесен за болни бъбреци. Маслото на вкус -  много силен аромат на тиква, леко (много леко) е горчиво като послевкус, но в салата с настъргани моркови чудесно се съчетава. Приятно е общо взето. Стремя се   да се храня разделно, но това означава, че го правя, имам обаче и пропуски.
За стреса - исках да предупредя (тези, които сега се впускат в суровоядство като здравословен режим), че и с добро хранене, при стерес може да няма дълготрайни, очаквани резултати, въпреки постоянството в този начин на хранене. Не давам съвети, но съм готова да споделя опит! Това за мен е мой личен опит, не готова истина. Peace И имах предвид с това "права си", че мястото на обсъждане на стрес е и в такава тема.
miranda_rs , сега погледнах каква хубава тема си направила - Дневникът! Ще я прочета! И с кг ще се справиш - трябва да звучи като пожелание това. Hug

Последна редакция: нд, 01 апр 2007, 12:26 от Ив

# 86
  • Мнения: 6 958
Честит имен ден на всички носещи красивите имена на цветенца   bouquet Да сте живи и здрави  Heart Eyes

Миранда, да няма нещо хормонално или по- скоро емоционално като причина за тез спадове и възходи при Теб, амбициозно Плодче? Стискам Ти палци всичко да се настрой, но както говорихме с Ив, стреса е способен да подрони и най- добрият резултат от най- здраволсовното хранене и усилия който полагаме.

Да и това го има  Confused Благодаря Kalida   bouquet

miranda_rs , сега погледнах каква хубава тема си направила - Дневникът! Ще я прочета! И с кг ще се справиш - трябва да звучи като пожелание това.

Благодаря мила   bouquet

# 87
  • Мнения: 3 647
от понеделник съм в екипа на  суровоядците
сетих се че  преди  време така се лекувах и  отслабвах
а и  е най-близо до начинът ми на живот
  bouquet

# 88
  • София
  • Мнения: 7 862
Следя темата с голям интерес.

Отдавна си се храня подобно на суровоядците, спазвам си и разделното хранене, но нещо ми е много еднообразна храната. Тук намирам чудесни идейки.   bouquet

Последна редакция: нд, 01 апр 2007, 13:07 от Иля

# 89
  • Мнения: 323
Следя темата с голям интерес.

Отдавна си се храня подобно на суровоядците, спазвам си и разделното хранене, но нещо ми е много еднообразна храната. Тук намирам чудесни идейки.   bouquet

Направо да обменим и вкусни рецепти. Почвам първа:

ОВЕСЕНА ТОРТА / не се смейте, страшно е вкусна/
 
250 гр фини овесени ядки /смилат се на брашно/
150 гр орехи /и те се смилат, но по на едро/
10-15 сухи плода /кайсии, фурми, сливи - с първите 2 е най вкусно/
мед на вкус

Всичко се омесва на твърдо тесто, като на мекици / последни се слагат сушените плодове/. Формата, в която ще се сложи тортата се намазва с фин слой мед и се полепва с орехи /трябва да е готова преди омесването на тестото/ и се слага сместа. Заглажда се с нож и престоява 24 часа в хладилник. След това се обръща в чиния /помага се отстрани с нож/ и се гарнира с ядки или сушени плодове.

СТРАШНА Е. Когато ям такава торта, не се сещам изобщо за шоколад.

Kalida, не винаги успявам да излъжа зверчето в мен, но като се има в предвид, че бях от хората, които живееха с по шоколад на ден /а сега един на месец/ мисля, че доста съм напреднала.

От мен овесена торта....

ВИЕ СТЕ   Hug

Общи условия

Активация на акаунт