Въпрос относно колики и гушкане?

  • 1 306
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 015
Дори и да ми бяха казали, че детето ще се разглези от гушкане, когато бяха коликите ми идваше душата си да дам, за да не го боли.Гушкай си детето Peace!

# 16
  • Мнения: 7 723
Гушкай си го спокойно, колкото си искаш- нищо лошо няма в това  Peace

# 17
  • Мнения: 1 701
Гушкай смело!  Heart Eyes През първите месеци имаше случаи, в които Калина е заспивала върху мен, докато я гушкам заради колики, а от 4-тия мес. спи сама в стая - явно няма проблем!  Grinning

# 18
Ако това го успокоява естествено, че ще го гушкаш ... и изобщо не мисли дали ще се разглези, свикне на ръце и пр. щуротии, важното е да му помогнеш, когато се нуждае от това.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Няма начин малко бебче да го разлигавиш, а гушкането може да донесе само взаимно удолволствие Peace особено, когато бебчо го боли

аз съм на същото мнение!

# 20
  • Мнения: 4 399
Честно да ти кажа, не можах да я отуча, много дълго след това продължи да ми виси на ръцете. На практика докато проходи си я гледах на ръце. Не можа и да се научи да заспива сама. И най-лошото пък е че се научи че е център на планетата. Сега вече не иска да я държа на ръце, но пък изисква непрестанно внимание. Всичко това стана защото много плачеше след като се роди, не знам колики ли бяха или какво, но много бързо се научи на ръце и от там и последващите проблеми. Това не значи че ти казвам да не си гушкаш бебето, просто споделям опита си, има схватливи бебета, които бързо се учат на хубавото.

# 21
  • Мнения: 8 917
Имаме колики и гушкаме бебчето непрекъснато, кажете ми ще мога ли после да го отуча от гушкането? newsm78
Гушкай на воля и не мисли Peace Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 574
Не мисля ,че ще го разлигавиш ако го гушкаш когато го боли. Това е начина да отмине болката , когато нищо друго не помага.
Няма да се разлигави! Дни наред до края на първия месец Симона буквално е била 24 часа на ръце а сега се дразни когато аз искам да я гушкам и да си играем! Лежи си сама в кошарата или в шезлонга и си пее,гука и я взимам само ако мрънка,а това е рядко Peace

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 958
Имаме колики и гушкаме бебчето непрекъснато, кажете ми ще мога ли после да го отуча от гушкането? newsm78
Що за въпрос? И защо ще го отучваш после? Че то, като порасне, само няма да иска.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 522
по разни дебели книги пише, че когато гушкаш бебето си, когато го мъчат колики, не е разлигавване Peace

Да, аз не съм си и помисляла, че може да е разлигавване.Просто помагаш на малкото същество да преодолее болката на сигурно място, в скута ти...
Понакога се чудя как на някой може да му хрумне, че "разлигавва" бебе, прегръщайки го?!
Peace

Общи условия

Активация на акаунт