Кърмене и нисък хемоглобин на бебето?

  • 2 320
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 390
Според мен не е толкова нисък хемоглобина. Аз не бих давала капките, а бих захранила - по принцип съм за ранното захранване.
Ама вие сте на 6 месеца-защо не захраниш?По-добре от капки-захраниш ли не ти трябват капки.

# 16
  • Мнения: 4 242
Нормално е на тази възраст, ХБ да е нисък, тъй като всяко дете кара така наречената физиологична анемия. Това би трябвало да го знаят всички педиатри, вместо да плашат майките излишно. В чужбина не си правят труда да изследват преди годинката.
Не ви е нисък ХБ, по скоро сте близо до границата.
Имаше анкети преди време, потърси ги назад, ще видиш че захранили, незахранили, почти всички бебета са с Хб с близки до вашите стойности.

# 17
  • Мнения: 1 432
И Мом4ил е захранене след 6-я месец.До тогва само кърма.Хемоглобина му бе6е 109, аз се упла6их ,но доктора каза 4е си е ок.Ни6то не сме му давали.Още не сме му правили изслесвания да видим колкос е е пока4ил  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 2 019
ние бяхме с 103 хемоглобин и не съм давала нищо

# 19
  • Мнения: 364
На 6 месеца Хе беше 107 , педито каза ,че е на долната граница , но е нормално да е по-нисък защото около 6-ия месец имат спад в Хе. Нищо не каза нито за Малтофер,нито за жълтък и месо. Захраних след 6-ия месец.
 Сега на 1 г. Хе е 109 , още не съм показала резултатите на лекарката да видим каков ще каже сега. Пак е в долната граница ,  Стела продължава основно да е на кърма и по максимум 200 гр пюре на ден.

Общи условия

Активация на акаунт