Каква музика слуша вашето семейство!

  • 4 086
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
защо да е грозно?
детските градини не са място, от което да се носи чалга. най-много детски песни!
учителките не бива да налагат своя музикален вкус на децата.

Посочи детска градина, където да се слуша подобно нещо.
Силно се съмнявам, че това изобщо съществува.
А ако подобно нещо се е случвало-авторът отдавна трябва да се е насочил другаде, а не към нас.
Тук освен виртуални словоизлияния в писмена форма друго няма да намери. Stop

# 16
  • Мнения: 11 607
Слушам това,което слушах едно време ... когато бях дете! И семейството ми слуша същото... Сигнал, Куин, ФСБ, Дайър Стрейтс и още много знайни и незнайни....

 Да знаете само как подскочих като чух в събота по Караоке в събота вечер - песента на Сабрина - Бойс, бойс, бойс...... какви песни имаше едно време.... какви клипове... и ни беше интересно. Щото от 1000 клипа в 1 ще има нещо по така разголено, а сега от 1000 клипа - само в 1 ще има облечено! То вече не е интересно да се разголиш.... Вече всеки е виждал силикон, дори и бебетата..... То това не бе много по темата, ама....

# 17
  • Мнения: 4 473
Дъщеря ми е научила "Детелини" в детската градина, какво знаете вие Crazy

# 18
  • Мнения: 3 423
Дъщеря ми е научила "Детелини" в детската градина, какво знаете вие Crazy

Олей, лелки интелектуалки ще
да върлуват в тая детска градина...

# 19
  • София
  • Мнения: 1 075
защо да е грозно?
детските градини не са място, от което да се носи чалга. най-много детски песни!
учителките не бива да налагат своя музикален вкус на децата.


Абсолютно!
Да  не говорим какво ни е като музиканти рокаджии и на двамата с мъжа ми в чалгаджийски квартал.  #2gunfire
Не на чалгата, не на просташките текстове!
Е, признавам, че нещата все пак доста се промениха от дивните времена на "Тигре, тигре", само се надявам и чалгата до толкова да се промени след 5-6 години, че да няма просташка дума и да нямам такъв страх за речниковия запас на детето ми.

# 20
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Не на чалгата, не на просташките текстове!
Е, признавам, че нещата все пак доста се промениха от дивните времена на "Тигре, тигре", само се надявам и чалгата до толкова да се промени след 5-6 години, че да няма просташка дума и да нямам такъв страх за речниковия запас на детето ми.

Да, тъкмо и аз това щях да питам Поци - какво е чалга  Shocked?
Ако говорим за ГЪЦИ-ГЪЦи и някакви там маанета и кретенски текстове - ОК  Peace.
Всъщност кретенски текстове повече слушам от Черно фередже, Ъпсурт, Хиподил и безчет такива банди и честно казано дали тях слушам или Амет - ми е все противно...
Ама колко от съвременния "поп-фолк" е чалга? Я си пусни "ЛЪЖА Е" на Преслава  Blush, да точно на Преслава ... и нека пак да говорим кое е чалга?
Според мен, доста от съвременната заклеймена "чалга" си е просто съвременен поп, е Thinking понякога с малко копиране от песни от съседните страни.
И другото, което се питам - защо трябва категорично да се забранява нещо, което очевидно не е нездравослвно и опасно за живота, а носи някакво удоволствие на детето ти?  newsm78 Ми твоята "чалга", която за мене е поп музика, е мелодична, пее се на български, лесно се запомня и музика и текст...съвсем нормално е за детето да "разбира" тази музика и да й се радва  Flutter

Иначе, както питаше в началото (пък разговорът тръгна в друга посока) - и аз и мъжа ми сме имали периоди в живота, в които сме се занимавали доста с музика, слушаме и джаз и дет/траш/грайнд и всички останали метъл , та да минем през великите рок динозаври, после великите поп гиганти на 80 и 90 те, аз съм фенка на автентичната българска музика, а от 3 дни в къщи с кеф си слушаме последния албум на Челентано. Отделно луда съм по HIM, Blackomore's night (на концертъ съм  bowuu), Dead Can Dance, Cocteau twins, но на този фон не ми пречи да търся и да се наслаждавам и на качественото в т.нар. от теб "чалга".

# 21
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
не знам за детските градини, но в яслата на сина ми се слуша чалга! преди няколко седмици ми запя "и когато съмне- люби ме", а миналата седмица "ти си бурята в сърцето мииииииииии........", а е само на 2 години!
в къщи се слуша само  радио fm+ и Nova..........
да може и да са простачки, но аз им прощавам, защото се грижат по 10 часа за детето ми   bouquet

# 22
  • Мнения: 2 792
 Уф, много сте докачливи на тема чалга, ами и мен не ме кефи и многократно съм си казвала мнението за чалга културата...
 В къщи слушаме най-различна(рок,хард-рок, алтернативна ей такива работи), Димана и Момчил  напоследък се очертават като фенове на АББА, надявам се скоро да ги пусне, иначе си падат много и по класическа музика (без майтап), което ме подсеща, че е крайно време да ги заведа на балет.

# 23
  • Мнения: 2 978
Уф, много сте докачливи на тема чалга, ами и мен не ме кефи и многократно съм си казвала мнението за чалга културата...
 В къщи слушаме най-различна(рок,хард-рок, алтернативна ей такива работи), Димана и Момчил  напоследък се очертават като фенове на АББА, надявам се скоро да ги пусне, иначе си падат много и по класическа музика (без майтап), което ме подсеща, че е крайно време да ги заведа на балет.

И Симона гледа ей така #Crazy балет и всички предавания, в които има симфонични оркестри по канал 1. Явно много и допада, а щом на нея и харесва няма да я спра....каквото иска това да слуша.

# 24
  • Мнения: 391
Таткото - метъл и класическа,аз-рок,
малката - руски песнички.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 958
Чувала съм ,че пускат чалга в детски градини и не е най-подходящата музика ... Peace
Съжалявам, но текстовете на този тип музика са крайно неподходящи за детската градина!
Нашето семейство слуша алтернативна, рок, поп /Радио NOVA , Ретро, FM+/.
Класическата музика е на почит у нас.
Според настроението.
Чалга слушам само на заведение от този тип , с определена компания.

# 26
  • Мнения: 4 678
Въобще не вярвам в детските градини да се слуша чалга, а е грозно и просташко да обиждаш така всички, на които си поверил детето си!
Аз си плащам и имам право да НЕ желая детето ми да гледа по цял ден  Планета или там другите оренталски TV smile3521

# 27
  • Мнения: 5 577
В нас е лудница - не приличаме на такива хора, но слушаме (и гледаме) - Рамщайн, Металика и Мерилин Менсън (на последния аз по-съм фенка).

Иначе мъжо слуша и руска  музика, която аз не харесвам. Naughty

# 28
  • София
  • Мнения: 3 099
Според настроението. Вечните хитове са ми любими, класика - с удоволствие, рок - също. След 2-3 водки може и Азис, но... да не го гледам (ако може и синът ми никога да не го види)!

# 29
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Човек трябва да опита от разни ястия, за да прецени кое е доброто. Така е и с музиката.


5 годишната ми щерка в момента е на тази фаза  Wink

С мъжа ми имаме еднакъв вкус за радост- хеви-метъл, хеви-метал и пак хеви-метъл!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт