Номинации за играчки и книги

  • 8 240
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 791
Малко OFF, ама като казахте Мечо Пух,се сетих,че има увлекателни игрички на тая тема за концентрация и развиване на мисълта  в сайтчето http://detskisviat.hit.bg  
Там влизате в анимации, , после пак анимации, и отивате на "Още нещо с Мечо Пух"[/b]

# 16
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: me4tiza
Елфи,откъде са филмите за Мечо Пух?
Лиорена, вярвам, че "Опознавам с Мечо Пух" ще ви хареса след известно време...
нашите също не харесват много пъзелите,та тези с много части ще ги правим по-късно...
къде може да се намери Early Childhood ?


"The Book of Pooh" и "Piglets Big Movie" съм ги теглила от интернет. Не са дублирани /на английски са/, но са със субтитри. Дргите 2 сме ги купували /издадени са официално/ - "Тигър" на касета и "Сезони на щедрост" на DVD, но предполагам, че и тях може да ги намериш в нета.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: wilma
Малко OFF, ама като казахте Мечо Пух,се сетих,че има увлекателни игрички на тая тема за концентрация и развиване на мисълта  в сайтчето http://detskisviat.hit.bg  
Там влизате в анимации, , после пак анимации, и отивате на "Още нещо с Мечо Пух"[/b]

Ей, wilma, мерси Simple Smile . На моя юнак ще му харесат игрите Simple Smile

# 18
  • Варна
  • Мнения: 791
И моя много им се кефеше и сега от вас се подсетих Wink дано не ми се обиди някой за ОФФ-а,щото тука става въпрос все пак за книжки и играчки Embarassed

# 19
  • Варна
  • Мнения: 791
Цитат на: big mama
-едни кубчета, тип Лего, но по-големи. От тях имаме вече 4 комплекта #Crazy но пък каква игра пада с тях, строят се защитни стени, стълби да се качват по шкафовете, разни абстрактни конструкции оприличавани на птици, коне , самолети, автомобили и т.н., също може да се направи и кула до тавана и хиляди други неща.Другото им хубаво нещо е това, че лесно се прибират и не заемат много място, не зависимо от количеството, просто се построяват до стената и със всеки нов комплект стената става по-висока.
Цената на един голям комплект 40бр. варира между13-15 лв.
Ако намеря снимка ще пусна Wink

   Биг мама,моля те кажи,откъде може да си намерим такива кубчета и комплектите различни ли са?На коя фирма са?Как се казват?

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Anda
Ех, чак пък "шок"... ами хубаво, като синът ти е сглобявал от по 25 части. На пъзелите пише тази възраст. На моята дъщеря - 2г.1м. са й интересни. Както казва тя, "нещо потив"?

Не, нищо против.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Anda
Цитат на: Elfi
Цитат на: Анда
На Educa пъзелите за две-три годишни дечица - от по три части, тематични. Ние имаме "Малко, средно, голямо", "Какъв ще стана?"


Как пъзели с три части на 2-3 годишно дете... Shocked
Синът ми на 2 години и малко сглобяваше пъзели с около 25 части, а сега сглобява без проблем пъзели с по 100 части... /на 3 г. и кусур/

А иначе пъзелите на Educa и Ravensburger наистина са добри...


Ех, чак пък "шок"... ами хубаво, като синът ти е сглобявал от по 25 части. На пъзелите пише тази възраст. На моята дъщеря - 2г.1м. са й интересни. Както казва тя, "нещо потив"?


Simple Smile Мойта ще сглоби пъзел от 25 части сама евентуално в първи клас! Rolling Eyes  Но тези от три части и при нас бяха хит преди година, в момента изобщо не са и интересни пъзелите. Учим математика и буквите, занимания които много ме товарят защото с едното желание от нейна страна не става. Close  А ме тормози....днес ходих по книжарниците да търся буквар, 3 вида намерих но и трите изобщо не ми харесаха...направо си бяха ужасни:-((((( Помня буквара на Гого...ех как ме е яд, че нямам идея жив ли е и къде е... Не знам, на мен ми е трудно да се занимавам със Сиси...снощи спорихме половин час за буквата З, така и не можах да я убедя, че се пише по същия начин като цифрата 3...ужас! Не го прие. Харесва задачки закачки от сорта на намерете разликите или приликите, липсващи детайли...трудно намирам подходящи, а като ги мине 1-2 пъти и вече не са интересни щото ги запомня...

# 23
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Anda
Цитат на: Elfi
Цитат на: Анда
На Educa пъзелите за две-три годишни дечица - от по три части, тематични. Ние имаме "Малко, средно, голямо", "Какъв ще стана?"
...



Как пъзели с три части на 2-3 годишно дете... Shocked
Синът ми на 2 години и малко сглобяваше пъзели с около 25 части, а сега сглобява без проблем пъзели с по 100 части... /на 3 г. и кусур/




Напълно те подкрепям, Анда! Предложенията са ти много добри.

Аз пък ще ви предложа за около двегодишно детенце и нагоре, да купите от книжарница една ножица с тъпи върхове. Можете да вземете и цветна хартия или просто разни документи за изхвърляне, парче вестник и т.н. Обикновено е много впечатляващо за детето да реже с ножица.
Може, също така да вземете някакви безвредни бои за храни и да замесите тесто, което да разделите на части, които да оцветите с боите в различни цветове. Така се получава "моделин" и за по-малки дечица. Ще падне едно мачкане...

====

Елфи, не си права да реагираш така остро. И друг път ми е правило впечатление. Всяко дете се развива с различно темпо в различните области. Наистина е  нормално 2-3 годишното дете да се радва и да реди пъзели от няколко части само. Има и такива дечица като твоето, които с лекота се справят и с повече части, но е по-рядко.
Дай да вложим малко повечко положително мислене и да подкрепяме добрите идеи без да се съревноваваме!

# 24
  • Мнения: 2 792
Цитат на: wilma
  Биг мама,моля те кажи,откъде може да си намерим такива кубчета и комплектите различни ли са?На коя фирма са?Как се казват?

 Сега проверих всъщност имаме 4 комплекта от по 40 бр и един от 20бр.,на тях пише Maxi block, но има снимки на сглобени от тях разни неща и две дечица момченце и момиченце.

 Горе-долу така изглеждат, на нашите, вътре в комплекта имаше и лепенки на усти(усмихнати, тъжни), очи, май и на колела Thinking, те се лепят на кубчетата и така можеш да си правиш и хора.
 Виждала съм ги на доста места, на третия етаж на Малкия ЦУМ, на ъгъла на Хр. Ботев  и Пиротска, доколкото знам, май ги има и на Илиенци.
 Аз си ги хваля, защото са доста простички на вид, но пък наистина влизат в употреба, при нас всяка година за Коледа се поръчва, още един комплект Wink

# 25
  • Мнения: 5 877
Ето, намерих линкове към игрите със стикерите - ние имаме това
http://www.brunobear.com.sg/ProductCatalogue.asp?Rnum=1805838&am … ;ItemCode=10-FM01
и това
http://www.brunobear.com.sg/ProductCatalogue.asp?Rnum=1804157&am … ;ItemCode=10-FM05
Голяма игра пада!

big mama, ние имаме един комплект подобни кубчета и също съм си мислела да вземем повече, за да има за крупни строежи... все не съм се наканила обаче.

За книжките - най-хубавата ни е едно старо издание на Андерсен с илюстрации на Марая, но тя е още малка за него. Едни книжки на Ева Яниковски много харесваме сега - "Лесно ми е на мен", "А ти знаеш ли?" и така нататък. Унгарски, със страхотни илюстрации. Книжките на Биътрикс Потър са ни много любими - "Зайчето Питър", "Джереми Рибаря" и прочие. Франклин също се котира високо. Книжките на ПАН бяха много ценни, когато се учеше да говори. Много харесвам на Сутеев приказките, имам ги от малка, но бяха много разпилени, затова й ги купих на руски от книжарницата на "Шипка" и пада превод в ефир. Ето тук има една от тях - http://www.dechica.com/
Какво още - ами от британския съвет и взимам периодично една книжка с прекрасно разказани традиционни приказки и пак си превеждаме в ефир. Много харесваше "Трите мечета" - около два месеца сме я чели всеки ден.

# 26
  • Мнения: 2 792
Anda вземи няма да съжаляваш.
Чак сега се усетих, че и за книги се пита Flutter ,"Карлсон, който живее на покрива","Пипи дългото чорапче", всякакви приказки(Шарл Перо, братя Грим ,Андерсен още не съм им чела)
"Мечо Пух", съм си затрила някъде оригиналното издание и още не сме го чели Embarassed ,за което ме е страшно яд, защтото Димана и Момчил го познават, като продукт на Уолт Дисни Rolling Eyes, но стига някой ден да се сетя минавайки покрай някоя книжарница, ще се поправя. "Патиланско царство" ей сега като се замисля Thinking , тия дни ще изровя къде е "Ян Бибиян"сигурно ще ги изкефи Bulb

# 27
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Анда
На Educa пъзелите за две-три годишни дечица - от по три части, тематични. Ние имаме "Малко, средно, голямо", "Какъв ще стана?"...

На Early Childhood едни игри със стикери за многократна употреба


А къде мога да открия двете гореизброени?
Благодаря предварително!  Wink

# 28
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Maminka
Цитат на: Анда
На Educa пъзелите за две-три годишни дечица - от по три части, тематични. Ние имаме "Малко, средно, голямо", "Какъв ще стана?"...

На Early Childhood едни игри със стикери за многократна употреба


А къде мога да открия двете гореизброени?
Благодаря предварително!  Wink


Уф, не видях навреме, че вече си отговорила на въпроса  Embarassed
Както и да е, благодаря ти!

# 29
  • Мнения: 5 877
Маминка, на Educa малките пъзели ги има в Ориндж и в Софияленд (eй за тези неща говоря http://www.intplay.com/educa.htm), а на Early Childhood стикерите съм ги купувала от Добрич, но няма начин да ги няма и в София, мисля, че се внасят доста техни неща. На коледния панаир на книгата имаше. Пак в Ориндж бих проверила, и в книжарницата на Отворено Общество -  на Графа до площад "Славейков".

Общи условия

Активация на акаунт