Номинации за играчки и книги

  • 8 246
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Elfi

Добре, че ме осведоми. ... Нивото на Educa като цяло е малко занижено. ..


Хей, Елфи! Хайде спри се! Какво все го обръщаш на разтоварване на натрупаното ти изглежда напрежение? Що за нападателно и троснато отношение имаш? И Тути Фрути я беше подбрала по същия начин по едно време.
Чудесно е, че "завишаваш" нивото на детенцето си, ама гледай да го правиш и в посоката обноски и добро възпитание, защото, ако личният пример, който му даваш по този въпрос е същият, който демонстрираш тук, язък ти за "завишителните" усилия!

# 46
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Anda
Добре, не разбирам, какъв е проблемът?
Темата не е "дай да се хвалим кой какъв вундеркинд е родил" (не че тази не ми е любима, и аз естествено смятам детето си за гениално, но не е там въпросът).
Идеше реч за това, кои от играчките на децата си харесваме. Аз харесвам въпросните пъзели, мисля, че развиват някакви умения и знания у детето ми, при това по интересен за него начин. За нея например професиите са суперинтересна тема, един ден ще става лекарка, на другия "бебелина", на третия готвачка. За какво ми е да я "спешавам" да чете учебника по физика за пети клас, нека си се развива според това, което я привлича.
Синът ти може да го е минал това "занижено ниво" и на десет месеца, но нещо не разбирам защо това те кара да се връзваш. Или може би имаш нужда да споделиш? Лошо няма, пусни отделна тема и всички ще се запишем да ти кажем "браво". Аз отивам да пусна тема, че щерка ми знае половината букви и пее като славей. За това ли иде реч?

Анда, няма проблем...наистина реагирах прекалено рязко /или може би по-скоро прекалено спонтанно/ на пръвото ти мнение...не съм искала да те обиждам, нито да изкарвам сина си вундеркинд...
С втория си отговор по въпроса се опитах да смекча и покажа, че приемам различните и по-конкертно твоето мнение...
проблемът дойде оттам, че още няколко мами са ме цитирали след това...
както и да е...

# 47
  • Мнения: 5 877
Добре, ОК, хайде да не го раздуваме това повече - темата да остане за похвали и на други играчки - за мен е интересно да видя кой какво е намерил, защото може да използвам нечия идея.

За указаната възраст съм съгласна, че е по-скоро ориентировъчна, но това се отнася и в двете посоки. А то неизбежно се налага човек да купи играчки и за по-голямо дете, просто защото за двегодишни има сравнително малко неща. Все пак гледам принципът да е +1, тоест винаги с една степен по-сложно от това, което детето вече умее, а не пет степени примерно. А и просто да е забавно.

# 48
  • Мнения: 285
Цитат на: Liorena
всичко за Мечо Пух е Номер 1 при нас.


Чак смешно ми стана:) Моите хлапета са с огромна разлика, 12 години, каката обожвава Мечо Пух Simple Smile Малкият е още на дрънкалки, но дъщеря ми не спира да си купува пъзели, списания, плюшени варианти на Пух и изобщо всичко свързано с любимия мечо Simple Smile Понякога си мисля, че това късно обебване което изкарва е добре - недоизживяно детство или пък кой знае...но се смея защото, като влезем с нея и бебо в бебешкия магазин , тя подскача обикновено до количката и ми крещи - мамо, ще ми купиш ли това...моляяяяяя тееее! И хората се подсмихват Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 077
Една идейка, не че сигурно друг не се е сетил...
В магазин за рекламни материали - взимате 1 лист пенокартон - дебел е около 3-4мм и едн макетен нож. Материалът е лек и позволява да се реже лесно и правилно. От него съм правила първите книжки на Ида - "листове" със залепени животинки - има такова фолио в Бриколаж - "Фермата" и ластик, прокаран през две дупки.
Нищо не пречи да се направи пъзел по същия начин - от 2 или  20 части. Дали ще е тематичен, т.е. всеки елемент ще се свързва тематично или логиката ще е да се сглоби картинка - вие решавате. А може да направите пъзел с ваши снимки. Примерно "Моето семейство".
За да залепите изображението - принтирайте картинките на самозалепваща хартия или използвайте "двойнолепещо тиксо" или лист. Продават се пак в сдобрите книжарници или в магазини за PVC фолио и рекламни материали.
За да има съвсем хубав вид, не е лошо да подлепите страничните ръбове с прозрачно тиксо.
Успех на мераклиите...

# 50
  • Мнения: 5 877
Пенокартон - какво е това? Като картон, но от морска пяна?
И какво имаш предвид под магазин за рекламни материали? Офис 1 върши ли работа? Къде има такива магазини?
Идеята звучи страхотно.

# 51
  • Мнения: 1 077
ами - пенокартон - така се казва. Представлява двупластов картон със слой pvc пяна между двата слоя. По същата логика съществува гипскартон - картон и по стредата гипс, но това се използва в сухото строителство Grinning .
В Офис 1 не вярвам да го има. Има го по специализираните магазини за фолио - МикроАсу, Геко, Графлин - със сигурност има Графлин в София. Гарантирам че това го има в магазините на МикроАсу.
Тел. Графлин - София 97 333 07, 97 333 25
                         Варна 63 34 19
                         Бургас 81 73 07
       Геко -        Русе 81 28 60

цени - 3мм 100/140 см - 12 лв
            5мм 100/140 см - 13 лв
           10мм 100/140 см- 19 лв

# 52
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
Здравейте, майчета bye

Моята дъщеричка Ева много харесва книжките на "Златното пате"-иска да й чета приказките, а също и поредицата за професиите на Мечо-лекар,шивач и т.н.Купуваме и детското списание "Бърборино" на Издателство "Фют"-страхотно е!Има много стихчета, рубрика "Сръчни ръчички", картинки за оцветяване,запознаване с буквите, цифрите и др. полезни статии. За родителите има специални книжки по различни въпроси, свързани с правилното отглеждане и възпитание на нашите малки съкровища... family

# 53
  • Мнения: 421
Книжки, но с приказки.
Кубчета-най-обикновени, шарени от пластмаса.
Количка, но не вози бебета и кукли.
Търкалка(аз и казвам карачка Sick).
Филми-за Немо, за Маугли-Книга за джунглата и  Живота на мравките.
Лека нощ деца-Желираните мечета.

# 54
  • Мнения: 442
за каката - естествено, пъзелите на educa. също и едни магнитни пъзели, които поръчах от danet (тях ги реди на вратата на хладилника, `за да не ги стига бебето`). интересни са също и триизмерните disney пъзели на trefl (има ги в `пингвините`; тези пъзели ги редим заедно). ... въобще, сега сме на вълна пъзели, защото скоро се научи да реди. много харесва и една магнитна дъска на quercetti (интелигентните играчки) - от едната страна е магнитна дъска, на която се редят (по картинки, а може и по въображение) различни по форма и цвят фигурки; от другата страна е дъска `като в училище`, на която се пише и рисува с маркер. етотук има доста интересни играчки.
всяка предпоследна сряда от месеца купуваме сп. бърборино. любими са книжките от поредицата за костенурчето франклин. харесва и мечо пух, алиса, карлсон, който живее на покрива, пипи дългото чорапче, гугулетата и приключения с джиго(на василиса умница), приказките на сутеев (винаги, когато видя - купувам. мисля, че ги събрах почти всичките. не знам къде изчезна моята книжка `от едно време` с твърдите червени корици). наскоро в `пингвините` попаднах на находка - `златна книга на приказките` (изд. босилков, 2002г), страхотно оформление, твърди корици и чудеснен подбор на приказки от цял свят, и то на съвсем прилична цена.
от филмите - любими са за мечо пух (изтеглих от нет-а тигър и прасчо с бг аудио, има и `сезони на щедрост` и `любов и приятелство`) и за франклин. също и филмите на дисни (за малечка-палечка, пинокио, красавицата и звяра, бамби... newsm78).

# 55
  • Мнения: 2 242
На около 1г и 3м Зори за пръв път видя книжка от серията ‘Първи стъпки’ и направо се влюби в нея Shocked. Да уточня, че й купуваме книжки от 6 месечна и у дома има всякакви.
Но специално тези винаги я грабват и най-дълго са й интересни. Обяснявам си го с това че изображенията са снимки (не рисувани) и много качествени.

Книжките са 6, разделени по възраст и на две теми – Животните и Думите
http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=20046
http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=20047

# 56
  • Мнения: 5 877
хм, в момента (4г) популярна играчка е да купя от втората ръка две-три шарени дрешки от интересни материи, да им отрежа ръкавите и да й ги дам да прави рокли на куклите.  С отрязването на две дупки за ръце стават дълги принцески рокли.
Чистачка за лула, промушена през ивица от "найлончето с балончета" за опаковане (не знам как се казва) става на чудна балеринска пачка.
Сутринта низа гердани от копчета.

# 57
  • Мнения: 1 364
Книжките и видеокасетите за костенурчето Франклин Grinning

# 58
  • Мнения: 193
И при нас в момента хитът е "Мечо Пух" - книжки и филмчета, а от скоро се забавляваме и с този сайт:  http://winniethepooh.disney.co.uk/index.jsp
Ако ни остане време, го посвещаваме на игра с любимото влакче и разхвърляне из къщи.

# 59
  • Мнения: 1 470
   Като майка с дългогодишен опит...Много съм доволна от книгите на издателство "Фют",едно че са на съвсем добра цена,има голямо разнообразие,но и списанията им и книгите Буквите,Цифрите и др.освен да обучават имат за цел и да развиват логичното мислене на децата,техните моторни умения,и са забавни,и струват само по 1,50-2лв...По нататък-енциклопедиите са им много добре написани,и подредени по теми,лесно се оправят децата от1и2клас...
   Основните играчки които се копуват в къщи са или свързани със спорта и улицата-байкове,топки,ролери и др.за да се развиват физически,а за у дома имаме всички основни игри като шах,табла,не се сърди човече,монопол и др.
   А за бебо,гледам да купувам играчки,които също развиват моториката и логиката,но съобразени с възраста,има едни хубави кубове в които влизат разлиечни по форма и цвят формички,и детето трябва да налучка вярното,кубчетата също,ако намеря ще му купя и рингове с различна големина,които се подреждат върху прът,или от онези с топчетата дето ги пускаш отгоре и те падат по разни подвижни улейчета-като на воденица,и много други...

Общи условия

Активация на акаунт