Въстановяване след раждането?

  • 2 556
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Мами, колко времи ви отне въстановяването след раждането, килограмите и раширения ханш? Аз родих преди 24 дена, а още не съм отлабнала въпреки, че се ограничавам ужасно с храната. Преди да забременея, можех за една седмица да сваля, 3-4 килограма. Пък сега почти не ям, а не слабея,
вярно че кърмя, ама все пак. На вас колко време ви отне отслабването,  раширения ханш и пъхането в старите дрехи?

# 1
  • Мнения: 8 769
Осем месеца! Мисля, че много бързаш! Качвала си 9 месеца, а не 24 дни! Спокойно, ще си влезеш в нормите!

# 2
  • Мнения: 182
Търпение ще си влезеш в дрехите. Радвай се на бебока сега и не го мисли толкова. Аз лично за 6 месеца си бях във форма, но всичко е индивидуално

# 3
  • Мнения: 6 315
За къде бързаш щом кърмиш? Ако не се храниш пълноценно кърмата ти ще спре.

Аз лично имам около 10-15 кила да свалям (качих 30), но съм решила, че щом кърмя няма да гладувам. Постепенно и бавно свалям обиколките де и наскоро се пъхнах в два от старите си панталони. Но всичко е строго индивидуално и зависи както то това колко си наддала, така и от структура, от режим и т.н.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Килограмите ги свалих,но дънките ме стягат на ханша.И аз се чудех след колко месеца се прибира напълно,но явно е различно.

# 5
  • Мнения: 10 758
Цитат на: Туфи
Осем месеца! Мисля, че много бързаш! Качвала си 9 месеца, а не 24 дни! Спокойно, ще си влезеш в нормите!

Точно така. Аз даже по-бавно се възтанових с първото, но бях качила 40 кг. Дори мога да кажа, че не си върнах предишните килца. Трябваше ми още да свалям.Сега още не съм във форма, но мисля, че ми е още рано. Ще ги свалиш, недей да мислиш само за това. Пък и още повече, кърмиш.

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами трябва да сваля поне 5 килограма. Бях 42кг. а сега съм 50кг. на ръст 1, 62. А за ханша съм чувала, че се въстановява след 1 година, но не ми се иска да повярвам.

# 7
  • Мнения: 3 334
стигааа не се депресирай,не че и аз не бях като теб.Аз все още не съм се възтановила и имам да свалям още 8кг.-не е лесно да знаеш.Въпреки ограниченията не става.Аз все си мисля,че когато хормоните си дойдат на мястото ще се възтановя.Това кога ще е,незнам.Годинка на малката наближава,а аз не свалям с кай знае какво темпо.То надеждата крепи човека.
Горе главата Grinning

# 8
  • Мнения: 2 529
Хей, да не вземе мъжа да те изгони от къщи, че си още дебела? Laughing  Wink Шегичка!

# 9
  • Мнения: 4 915
Четох, че след раждането, щом кърмиш, не трябва да спазваш диета поне до четвъртия месец.
Аз също не съм мръднала много от раждането, но и не бях качила много килограми. От 2 седмици ограничих хляба и тестените, повлия ми добре. Наблягай на плодовете, зеленчуците, на супите. Избягвай тестено, пържено, мазно. Така се отслабва бавно и нестресиращо за организма, не бързай за никъде.  Wink

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На мъжа ми не му пука, на мен ми пука. Аз по принцип много лесно слабеех но трудно пълнеех. Надявам се че това е временно, и пак ще слабея лесно. Но ми се иска да стане ПО БЪРЗО

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: Tinka79
На мъжа ми не му пука, на мен ми пука. Аз по принцип много лесно слабеех но трудно пълнеех. Надявам се че това е временно, и пак ще слабея лесно. Но ми се иска да стане ПО БЪРЗО

Като видиш,че не става бързо,ще се примириш,има и такъв момент Wink

# 12
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Tinka79
На мъжа ми не му пука, на мен ми пука. Аз по принцип много лесно слабеех но трудно пълнеех. Надявам се че това е временно, и пак ще слабея лесно. Но ми се иска да стане ПО БЪРЗО


Ох, ми за да стане по-бързо спри всякаква храна и течности за около една седмица. Гарантирам ти страхотен успех! Wink

# 13
  • На небето
  • Мнения: 5 530
От опит ли го казваш.  Wink

# 14
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Според мен е по-важно ако кърмиш бебето да мислиш за кърмата и да ядеш пълноценно. За отслабването има време.
Аз качих 9 кг. и при излизането от родилния дом бях само + 2 кг. Сега даже мисля, че съм качила, но имам достатъчно кърма. Не пришпорвай нещата. За мене е най-важно здравето на дъщеря ми, октолкото това как изглеждам /не се харесвам особено, но какво от това/.

# 15
  • Мнения: 2 529
Не бе, бъзикам те, весело да става.  Laughing  Laughing Не се вманиячавай. Аз изглеждах чудесно след раждането въпреки допълнителните килограми, но аз съм и доста по-висока, де.
Фен съм на здравословния начин на живот и това ми помага винаги да изглеждам добре Sunglasses

# 16
  • Мнения: 181
Ами аз първо да кажа 4е кърмя. И като родих имах много кила отгоре си и реШих, 4е Ще пазя диета. На втората седмица се отказах, Щото горкото ми детенце пиЩеШе от глад. Нормално е като не ядеШ кърмата ти да става като гола води4ка и моята си беШе то4но това.
Сега съм си обеЩала (след много реване и депресиране и др. глупости) да не пазя диети докато не спра да кърмя. Като походя няколко месеца "дебеланка" ниЩо няма да ми стане. Трябва да мисля за доброто на беб4о.
Тъй 4е не се депресирай с диети. Ще имаШ цял живот напред за слабеене.

# 17
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Tinka79
Ами трябва да сваля поне 5 килограма.

Това "трябва" ми звучи като ултиматом. На конкурс ли ще се явяваш следващата седмица? Кое е по-важно за теб-здравето и добруването на бебето или  зветните 5 кила за отрицателно време? Shocked

# 18
  • Мнения: 790
Не се затормозявай с желанието за бързо отслабване.  Аз вече съм върнала килограмите - бях качила 10 без да се ограничавам в храната, просто с повече движение. Като не мислиш за самия процес на отслабване и да поставяш срокове ще стане доста по-лесно и неусетно. Особено покрай грижите за бебето. Успех. И не забравяй, че да кърмиш е доста по-важно отколкото някой друг килограм отгоре.

# 19
  • Мнения: 2 596
Хей, хей, хей,
чакай малко  alert  За къде си се разбързала със слабеенето, нали са минали само 24 дни. Както се описваш 162см/50 кг е направо страхотно. Много си си добре. Но като искаш да отслабнеш, ще стане, не се тревожи. Всичко с времето. Не бъди егоистка и не мисли само за себе си, а повече за бебето. Гледай да си го кърмиш колкото можеш повече, това ще ти донесе отслабването и без да гладуваш. newsm10
Ханш и кила аз лично си възстанових напълно за 5 месеца

# 20
  • София
  • Мнения: 2 952
Като ти гледам ръста и килограмите, направо ще си позволя съвет. Нищичко не сваляй! Ще имаш толкова тичане покрай бебето през първите поне 2 години, че ще питаш къде са отлетели килцата. Сигурна съм, че и с тези кг изглеждаш страхотно.
ПС Не те иронизирам, аз също винаги съм била под 50 кг. и след две деца си позволявам да ти пиша тоз' съвет.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Трябваха ми 8 месеца, 7 от които кърмех. Наистина, още е много рано да искаш да отслабнеш до килограмите от преди раждането. А и щом кърмиш, недей да гладуваш - за бебето е важно да получава чрез кърмата всякакви хранителни съставки.

# 22
  • Мнения: 3 200
Мале-е-е, и на мене ми е това болната тема, като ви чета се успокоявам, обаче имам чувството, че никога няма да отслабна. Само на кърма сме за сега и за това не пазя диети.

# 23
  • Мнения: 3 663
И според мен много бързаш
тазът се събира до една година след раждаето
а килограмите по принцип е нормално да се свалят за толкова за колкото си ги качила - тоест 9 месеца
сега е по-важно да кърмиш, а не да слабееш
на почти всяка от нас и се иска като я погледнат и да си кажат - брей все едно не е раждала - ама айде всичко по реда на нещата Simple Smile
аз не кърмя вече почти три седмици, почти не се храня (ям по едно твърдо сварено яйце на ден, кисело мляко и обикновени бисквити), прави упражнения за свиване на таза, тренирам на гладиатора и за две седмици свалих един килограм  Embarassed
явно организмът ми е още объркан
а ти съвсем бързаш Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 200
Цитат на: T o n i

почти не се храня (ям по едно твърдо сварено яйце на ден, кисело мляко и обикновени бисквити), прави упражнения за свиване на таза, тренирам на гладиатора и за две седмици свалих един килограм  Embarassed


Ти ме довърши, Тони  help

# 25
  • Мнения: 3 663
Цитат на: evpraksia
Ти ме довърши, Тони  help

Ама ти това го знаеш от нашата темичка бе Simple Smile
И аз съм на довършване честно да си кажа Simple Smile направо полудявам на моменти Simple Smile добре че поне вече свикнах кажи речи с малкото ядене, явно ми се сви стомаха .. Simple Smile че съм страшно скарана с диети - това ми е първата в живота Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 537
Щом ограничиш доста храната ще ти намалее и кърмата,може и да спре.
Аз кърмех бебето 4 месеца,и ми намаля точно понеже не ядях,сега имам още малко кърма ,изцеждам понеже бебето не ще вече да суче.Слагам я в адаптираното мляко.
Иначе дотук за 5 месеца съм свалила 15 кила вече,остават ми още 5,6
Имай в предвид,че кърменето отнема от енергията и от него се отслабва също.Първия месец бях свалила 2 кг,а си ядях нормално.
След първото ми раждане помня ,че си възстанових предишните кила за около 2 години.А пък си е и въпрос и на структура,някои по-бързо отслабват,други по-бавно.
Ти си хапвай нормално за да не намалее кърмата ти,и си прави и гимнастика и т.н.,само с неядене не става. Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 2 181
а какви са тези упражнения за свиване на таза

# 28
  • Мнения: 2 978
В бр. 99 на списание 9м има статия "Отново в добра форма" -
"Укрепване на мускулите на тазовото дъно"..там има подробно какво се прави и кои мускули се натоварват.
Но..отбележете: за мускулите на тазовото дъно!!!

Статията я има и в сайта им, но може да се про4ете само ако си се абонирал Embarassed

Ето накратко:
- Легнете по гръб на пода и свийте краката в коленете като петите остават на пода. Стегнете мускулите на вагината, все едно искате да задържите уриниране, когато отивате до тоалетната. Задръжте за четири такта, след което отпуснете. Повторете това десет пъти. Можете да го правите на серии два или три пъти през деня. Стяга мускулите на таза.

# 29
  • Мнения: 3 663
Цитат на: galq4
а какви са тези упражнения за свиване на таза

дай ми мейл на лични и ще ти ги пратя Simple Smile

# 30
  • Мнения: 955
Цитат на: Туфи
Цитат на: Tinka79
Ами трябва да сваля поне 5 килограма.

Това "трябва" ми звучи като ултиматом. На конкурс ли ще се явяваш следващата седмица? Кое е по-важно за теб-здравето и добруването на бебето или  зветните 5 кила за отрицателно време? Shocked

Чудя се защо въобще се двоумиш. Когато моето бебе беше, колкото твоето последното нещо за което съм мислила са били килограмите. Даже обратното, в една стара книга бях прочела, че тестените изделия и боза много увеличавали кърмата. Надебелях повече, отколкото преди да родя , но никога не съм се замисляла за това кога ще отслабна. Мъжът ми ме харесваше и дебела. Най-важно е бебчо да бъде кърмен.

# 31
  • Мнения: 3 480
подкрепям всички момичета с две ръце !

преди да забременея бях 48 кг на ръст 163. отодох да раждам 60. излязох почти без корем от майчин дом, първия месец свалих килограми неусетно с кърменето и ми остават 4. не пазя никакви диети заради бебо и дори ям доста за моите навици. в началото нищо не ми ставаше, сега като че ли съм свалила още, защото си влизам в дрехите, но са ми тесни и има какво да се желае.

не се притеснявай, щом си била слаба, след като спреш да кърмиш бързо ще се възстановиш. искам да те успокоя, че тазът ти може и да не се е разширил много - аз имам да свалям само сланинки, иначе на ширина си ми е същият.

# 32
  • Мнения: 3 861
Цитат на: Tinka79
Мами, колко времи ви отне въстановяването след раждането, килограмите и раширения ханш? Аз родих преди 24 дена, а още не съм отлабнала въпреки, че се ограничавам ужасно с храната. Преди да забременея, можех за една седмица да сваля, 3-4 килограма. Пък сега почти не ям, а не слабея,
вярно че кърмя, ама все пак. На вас колко време ви отне отслабването,  раширения ханш и пъхането в старите дрехи?

Миличка, аз цял живот съм била 42-45кг. при ръст 164 см. Влязох да раждам 73кг. Синът ми е на 8 месеца и в момента съм около 55кг. при положение че от 2 месеца се съобразявам с храната и количествата които ям и правя диети. Само си мечтая да съм 50кг. като теб...Имай търпение... и не гладувай докато кърмиш защото ще ти спре кърмата...а да го кърмиш повярвай ми е най доброто за детето. Успех Wink

# 33
  • Мнения: 1 800
Ами аз родих преди месец и половина, още 4 кг имам да свалям, корема почти ми се е прибрал, по-голям проблем е дупето Embarassed

# 34
  • София
  • Мнения: 938
Ох, болната тема, аз качих над 30 кг., до момента съм свалила 15 и не мърдам повече.... Imp Коремът ми е огромен и си приличам на бременна поне в 7 месец (нормално бременна, щото аз бях с ооооогромен корем - талия 128 см!!!!  Embarassed като отидох да раждам). Сега съм я редуцирала до 80 см, ама къде е още до нормалните 60..... #Puppy dog

# 35
  • Мнения: 307
Хмм ....как така кърмиш, а по4ти не ядеш?! Това не е добре за кърмата мисля.....трябва да се храниш нормално...не много, но не да гладуваш с цел- да отслабнеш .....така и кърмата може да спре.   Самия факт 4е кърмиш ще ти помага да смъкваш кг-те,  не се надявай на 4удо все пак....и аз съм така ...3-4 дни на плодове и смъквам 2кг ....Родих преди 4.5 месеца и съм смъкнала по4ти вси4ко....имам към  5 кг още, но "доотслабването" с глада  съм го оставила за след като спра да кърмя.

# 36
И аз в началото много се бях шашнала и се подложик на 3 диети-една след друга,ноооо резултат поцти никакъв Imp Мислех си ,че като родя ще стана пак слаба,но уви Imp  Cry
Важното е да си спокойна всяко нищо с времето си Wink сега,като спрях да кърмя и без да съм на диета постепенно ми се прибират талията и ханша Wink
Радвай се на бебо и ще отслабнеш-полека-лека!!!
успех Simple Smile

# 37
  • Мнения: 229
Аз при раждането свалих 6 кг.и от тогава съм се заковала и не мърдам Sad ...а имам да свалям още 20 ooooh!

# 38
  • Мнения: 918
Аз също имам да сваля още 5кг до ме4таните 47, мислех си 4е 6те стане много бързо след като спрях да кърмя, оба4е все си стоя на 53(поне не ка4вам). Силно се надявам 4е ситуацията 6те се промени, сега като се стопли времето и излезем навън.

# 39
  • Мнения: 2 000
Ами аз още не съм се възстановила след раждането, а вече мина повече от година. Оня ден си пробвах дънките от преди 2 години и още не ми стават  Imp А на снаха ми сестра й роди преди месец и вече си влиза в старите дрехи. Изводът е, че всяка жена е различна, една се възстановява бързо, друга бавно, а трети никога  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2 784
Не пази диети,докато кърмиш,но и недей да ядеш за двама.Всичко само ще си дойде на мястото след някой и друг месец.Аз качих 17 кила,преди да забременея бях 50,сега съм 58 и няма мърдане откак съм излязла от болницата Imp А пък за изписването бях накарала мъжа ми да ми донесе дрехите отпреди да забрменея Grinning Това се казва надценяване Grinning Добре,че майка ми се светнала да ми вземеи един от"бременните панталони!

# 41
  • Мнения: 3 880
Цитат на: Tinka79
Мами, колко времи ви отне въстановяването след раждането, килограмите и раширения ханш? Аз родих преди 24 дена, а още не съм отлабнала въпреки, че се ограничавам ужасно с храната. Преди да забременея, можех за една седмица да сваля, 3-4 килограма. Пък сега почти не ям, а не слабея,
вярно че кърмя, ама все пак. На вас колко време ви отне отслабването,  раширения ханш и пъхането в старите дрехи?


24 дни??? ауу, и в най-смелите си мечти не съм си мечтаела да си сваля толкова бързо килограмите след раждането Wink  Laughing . Нормалното било 9 месеца- точно колкото е отнело и дебелеенето, но при всеки е различно. Ето на аз- 13 месеца и все още + 4 кг Embarassed , ама тях вече не ги броя за "бременни" килограми, ако си бях дала малко зор можеше и да ги сваля, ама на... Embarassed
А ти имай търпение и хапвай добре, че манджата на бебо е най-важна сега. Laughing

# 42
  • Мнения: 81
Аз качих 33кг. като родих свали 7кг. и от тогава не съм свалила и грам, а бебка ще прави 3 месеца. Исками се да ги сваля, но кърмя и не мога да правя диети сега.

# 43
  • Мнения: 431
Защо бързаш толкова? Някъде из форумите четох, че бързото отслабване (повече от 0,5-1 кг)  на седмица е вредно, ако кърмиш, защото организма отделя токсини, които преминават в кърмата. И аз се бях се засилила като теб, ама като го видях това, реших че ще се отслабва по нататък. Пък и май не познавам жена, която да е отслабнала бързо докато е кърмила.
Има време да влезеш във форма, макар че и така си си супер.

# 44
  • Мнения: 1 464
Недей да бързаш толкова с отслабването и си кърми детенцето! Angry Храни се разделно вместо да спазваш диети,за всичко си има време!

Общи условия

Активация на акаунт