Искам просто да споделя недоумението и възмущението си

  • 1 903
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 162
Казаха ми да изцедя цялата коластра, и като ми тръгне кърмата, тогава чак щели да ми дадат бебето да суче, иначе само щяло да се мъчи от глад".

Това го номинирам за най- абсурдната реплика на годината,свързана с кърменето. ooooh!

А да ви питам по- запознатите: как една болница добива званието "Приятел на бебето"- сами ли решават да са такива, някой следи ли дали спазват препоръките на СЗО и ако не го правят да им се забрани да го използват? Защото това си е направо заблуда на потребителя и нелоялна конкуренция.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 424
Казаха ми да изцедя цялата коластра, и като ми тръгне кърмата, тогава чак щели да ми дадат бебето да суче, иначе само щяло да се мъчи от глад".

Това го номинирам за най- абсурдната реплика на годината,свързана с кърменето. ooooh!

Peace
а другото си е чист мързел от страна на акушерките. има и много свестни, но и много калпави

# 17
  • Мнения: 2 309
Базилиск, разбира се че си права, но на мен пък да ти кажа честно ми омръзна да чета лекарите какви са идиоти, поддържам мнението си че всичко е в ръцете на майката- и решението и усилията, правилно е всичко да се реши на по-високо ниво, може би да се приеме някаква единна политика по въпорса с кърменето от Министерство на здравеопазването, но в нашето здравеопазване всичко е толкова забатачено, та хич не са опрели до кърменето. Не може да искаме от родилен дом с минимален персонал да обръща внимание на стотици жени едновременно. Давам пример със себе си- първите два дни детето ми беше заедно с още 80 бебета в детското отделние - часовете за кърмене висяха на вратата, ако искаш отиваш и кърмиш, ако не - дават АМ, после ме преместиха във ВИП, където бяха 20 бебета, разликата беше огромна, идваха ми на крака и ме питах имам ли нужда от помощ, това е положението, ако искаш внимание - плащаш, ако не - ходиш и се молиш да ти обяснят нещо и се молиш да попаднеш на по-сърдечна акушерка. Имам поглед и върху двете ситуации. Разбира се че се възмущавам от разказа на авторката, не съм идиот, но не виждам смисъл от такива теми, всички дружно клатим глава и цъкаме, за това има тема с бисери - там разказите са такива, че се чудиш да се смееш ли, да плачеш ли.
 

# 18
  • Мнения: 230
Абсолютно съгласна и възмутена! Това е престъпно безобразие.
И номерът с дупките на бибероните. #Cussing out Като го изкоментирах отговорът беше: "23 новородени са, кога мислиш ще се нахранят!"  #2gunfire
Дай кураж на майката и скорошно изписване.

# 19
  • София
  • Мнения: 622
Съгласна съм Daizy , положението в болниците ни е пределно ясно. Аз не знаех нищо за кърменето- имах изкл. тежко раждане- не можех да ходя сама месец след това, бебето ми беше на антибиотици и системи 7 дни !!!- през това време не искаха да ми го носят за кърмене, нито пък аз можех да отида. Първоначално цедях, ревях и хвърлях- не ми била стерилна кърмата и затова не може да го хранят с нея. После така ме хвана яд- с помощта на един стол се замъкнах пред неонатологията и заявих, че докато не си накърмя детето няма да си тръгна- те бяха мноооого учудени , след като дни наред ми повтаряха, че е по-добре да си спра кърмата- той и без това вече се е отбил  Shocked .На следващата сутрин си издействах бебока да е при мен- др. момичета ми помагаха да го обгрижвам и до ден днешен се кърмим. Стана много трудно- с инат от моя страна и АД и АБКМ от негова  Cry

# 20
  • Мнения: 230
....
 това е положението, ако искаш внимание - плащаш, ако не - ходиш и се молиш да ти обяснят нещо и се молиш да попаднеш на по-сърдечна акушерка. Имам поглед и върху двете ситуации. Разбира се че се възмущавам от разказа на авторката, не съм идиот, но не виждам смисъл от такива теми, всички дружно клатим глава и цъкаме, за това има тема с бисери - там разказите са такива, че се чудиш да се смееш ли, да плачеш ли.
 ....
?!?!?!

Всяка майка ще се бори за детето си. И всяка саможертва е похвална и достойна за поклон.  bouquet Hug
Но...
аз си плащам.. здравните осигуровки! Ако не са ги сметнали правилно - аз ли съм виновна?
Когато аз работя (учителка съм) и децата и родителите идват при мен с изисквания и аз нито веднъж не съм казала "За тая заплата какво искате"! Аз съм си избрала професията, знаела съм и + и - и и не им казвам "Ако искате повече, това ми е домашният телефон - да се разберем за уроци!"
Не оправдавам мърлявщината с нищо!

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 11:10 от Mini_

# 21
  • Мнения: 1 081
но не виждам смисъл от такива теми, всички дружно клатим глава и цъкаме, за това има тема с бисери - там разказите са такива, че се чудиш да се смееш ли, да плачеш ли.


Наистина, daizy, почудих се точно къде е мястото на тази тема. Но толкова спонтанно я написах, чак не знам какво да очаквам от вашите отговори...Може би съвет как да помогна на приятелката ми...Че имам още 2, които бременеят, и не щат и да чуят за кърмене. Толкова било лесно с шишетата, по цял ден можеш да си щъкаш из Морската градина, нямало болки и рани по гърдите, бюстът не се развалял...Верно, че има безхаберни доктори, верно, че има и неинформирани майки, верно, че всеки си гледа детето според възгледите, възможностите и желанията си, но си мисля, че ако коя да е НЕИНФОРМИРАНА майка получи навреме и по подходящ начин необходимата информация, няма да допусне такова отношение на докторите към бебето й, и това някакси би трябвало да доведе и до промяна в системата...Нали извън БГ така правят-стачки, стачки, стачки-до постигане на целта...Ама тук на нашите майки кой и какво да им каже? По време на консултациите на мен освен да ми се карат за килограмите и за нон-стоп ходенето на работа-друго не чух. А, и чат-пат някоя рекламна брошурка на АМ или козметика за бебета. Та и аз отидох да раждам боса по темата за кърменето.

Исках просто да ви споделя как се провалих в прокарването на идеята за успешното кърмене пред една майка...Явно не съм могла да бъда убедителна-обърна се и ми каза: "Еееех, кой говори за кърмене, дето до вчера вилнееше по дискотеките с по 2 кутии цигари и си сменяше гаджетата през 2 дена..." Верно, но това никак не означава, че не искам да дам най-добрия старт на детето си, и че не искам да помогна на други като мен да го направят. Не знам как обаче...И  ми е тъжно...Най-вече защото моето дете пострада от моето невежество, и сега ми коства много усилия, за да поправя вредата на коварната бутилка АМ в болницата...

# 22
  • Мнения: 2 309
Нямам желание да споря, Мини не мога да разбера емотиконите, които си използвала след моят цитат, това не е Клюкарника, имам мнение и стоя зад него, не оправдавам мърлявщината, а си я обяснявам.

desisteam, напълно те разбирам, и на мен доскоро ми се искаше да преподам акъл на моите приятелки, нито една не ме послуша, мен също ме боли сърцето от невежеството, имала съм
случаи, когато ми се се искало, аз да взема бебето и да го накърмя, но света е такъв, хората са различни и ти не можеш да налееш акъл на никой, можеш да предложиш информация и помощ, и да чакаш да я приемат. А това, че съм написла че темата ти не е за тук - не се връзвай Hug

# 23
  • Мнения: 1 427
Отвратително отношение....за пореден път, и то от мединцински лица! Без да има засегнати, но акушерките(в повечето случаи) са възрастни жени, които не се интересуват от новостите, а това което са учили преди безброй години е забравено или неадекватно вече. Не че младите се втурват да четат, или пък лекарите. Свекърва ми е акушерка, пенсионирана, но работеща(няма желаещи за тези работни места, ниско платени са за млади хора)За новите неща научи от мене, и лекарите при тях са в час вече с новите неща, но нищо не се прилага на практика.Така е в България за съжаление....!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 162
Дейзи, права си - в крайна сметка всичко зависи от майката. Но да сложиш надпис "Приятел на бебето" и да държиш майката и бебето разделени 5 дни не ми се връзва. От такива болници най- малкото, което очаквам е да не пречат, ако нямат ресурси да помогнат.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 493
Добре а не им ли е по-лесно като дадат бебетата на майките - колкото повече бебето е при майката, толкова по-малко те ще трябва да се грижат за него...

desiteam, от моите приятелки, въпреки примера ми с кременто на Мая, повечето спяраха да кърмят на 2ри-3тия месец, защото им спря/намаля кърмата... Една единствена е която все още кърми, бебето й е на 5 месеца и не захранва, но 1во тя има педи подкрепящо изкл. кърмене и късно захранване и 2 подкрепата на майка си, която я е кърмила до година и нещо... Незнам ако беше само на моите приказки и материали дали щеше да е такова положението...

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 22:54 от Yanche

# 26
  • Варна
  • Мнения: 567
 ако искаш внимание - плащаш, ако не - ходиш и се молиш да ти обяснят нещо и се молиш да попаднеш на по-сърдечна акушерка.


Много ме беше яд, защото аз точно затова си платих за т.нар. ВИП , за да ми обръщат внимание. Да, ама не! А това, че са приятели на бебето е само на думи и нищо повече.

Нещо не се справих с цитирането...

# 27
  • Мнения: 3 886
Това не е възмущение а незнам какво #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfireТакива с лопатка да ги ринеш
На мен след раждането не но  на сутринта(родив в17 ч) ми дадоха бебето и аз веднага го с ложих на гърдата си.Нали трябва да ти тръгне мляко а то тръгва най бързо когато бебето приема коластрата .През това време им дават вода ако вече много реве дават сухо мляко според килограмите на детето.Със синът ми беше същото само дето беше при мен от самото раждане.Малката беше при ляля си която е акушерка отказа да ми го даде зада мога да почина малко.Но такива работи  #Cussing out #Cussing out #2gunfireнаправо се изумих #Crazy newsm78

# 28
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Истината е, че човек е склонен да слуша лекаря.....как да се пребориш, като незнаеш как. С големия, хем бях чела (ама явно недочела), комбинирано със стреса покрай новото човече, изкарах три месеца кърмене.

# 29
  • Мнения: 256
Нямам думи как може така #Cussing out #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт