разсеяното дете

  • 1 708
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 640
Въпрос на темперамент,на гени,на светоусещане и т.н.вероятни причини.Аз бях невероятно голяма блейка,даже ден за екскурзия съм обърквала и съм стояла с багажче сама насред празния уч.двор,а майка ми се е чудела къде са др.екскурзиантчета! Joy hahaha JoyА пък веднъж отидох на у-ще на 1 април.....защото не знаех,че има пролетна ваканция! Joy
  За протокола-везни съм и се родея с блейките-водолеи!Все сме въздушно-отнесени зодии! Wink Laughing

# 16
  • Мнения: 858
и мойта е 1 клас и е голяма блейка-всене чула и не разбрала ooooh!.Обаче ако и се скарам изведнъж започва да си припомня newsm12.Миналата седмица забравила че тябва да се дадат 4 лв за състезанието поматематика и не отишла обаче никога не забравя когато трябва да се дадат пари за костюми в клуба по танци!Явно има избирателна способност кое да" помни" и кое не! smile3515

# 17
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз ще искам помощ наесен Joy
В градината няма такъв проблем, защото заниманията им са по 10 минути, но в училище? За Дени точно десетата минута е преломна - след нея е тотално отегчена и спира да слуша, просто се изключва ooooh!

# 18
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Ох, камък ми падна от сърцето като ви чета. Аз си мислех, че само моята я вее вятър на бял кон. Забелязала съм, обаче, че ако има стимул е като светкавица, дори аз не съм подозирала колко експедитивна може да бъде - нищо, че е Козирог.

# 19
  • Мнения: 7 723
Аз ще се включа от другата страна:
И моята дъщеричка е първи клас, но е много прецизна и ученолюбива.  Rolling Eyes
Акъла й е постоянно в уроците, в това да си напише домашните първа в занималнята, да е най- красива тетрадката й и т.н. Единствения проблем й е с английския, но не, защото не иска да учи, а защото госпожата е доста строга и взискателна. Изпадала съм в нелепата ситуация, когато отида да я прибера от занималнята, да не иска да си тръгва и дори се е разплаквала, защото не е готова с домашните. Притеснявам се, защото се чувствам като най- злата майка на света, която отива да си прибере детето в къщи, а то така реагира, че кой знае к`во го чака  Crossing Arms
Хем се радвам, хем ме е страх... Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 534
Ами радвайте се, че вашите деца са от този тип (аз бях същата, между другото).
За жалост, синът ми е от другите - като блее, блее качествено. В главата няма никой, къде е бил отнесен, никой не знае. Той самият - също.  Mr. Green
И моят четвъртокласник така.Даже искаше да го водя на лекар"защото както си седял в час,губел съзнание"А той нашия преставал да чува учителката и се отнасял нанякъде.Май всичко е до учителски подход.Как пък ни веднъж"не загуби съзнание "пред компа?

# 21
  • Мнения: 7 263
Аз имам третокласник и сме подобна картинка  ooooh!

каквото и да ви кажа надали ще ви окуражи много. Трети клас е вече мойта милинка блейка, но промяна не се съзира на хоризонта.
През ден е биз домашно поради простата причина, че не записва домашните, а ги "помни"  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Нон стоп е забравил нещо - тетрадка, нещо което е било нужно за съответния час.
Имам над 20 тетрадки - започнати, писано донякъде и после по друг предмет и после пак по първия.....
А като се забравят и тези и се купува нова - направило си фонд детето спестителен  hahaha hahaha hahaha
Просто има моменти в които ми иде не знам какво да направя  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Госпожата и тя налива масло в огъня през ден ми звъни да ме "информира"
Чакам и аз това израстване ама дали ще дочакам някогаш  newsm78 newsm78 newsm78

# 22
  • Мнения: 5 877
Е добре, да си кажа.
Не се шашкайте толкова, че детето ви било разсеяно - просто помни това, което смята за важно. Едно и също дете може да запомни всичко за древна Гърция, да речем, и в същото време да натрупа цял чувал с единични ръкавички.
Нищо кой знае какво не се случва, освен че би било добре да вземате някакви конкретни мерки за конкретните неща, които не помни. Примерно да купувате по няколко чифта еднакви ръкавички или пък да му ги зашивате за връвчица  Laughing
До ден днешен съм тотална разсейка. Вж. личната ми титла и подписа ми. Ей ме на, жива и здрава вече 33 години. Освен че осигурявам comic relief на приятелите си, не ми е попречило за нищо особено.

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз ще си кажа, щом ще сме откровени Mr. Green
За блеенето - и аз съм такава. Но съм в състояние да се концентрирам, когато е необходимо. А се страхувам, че при Дени е невъзможно ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт