Обръщане - от кога?

  • 1 060
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
Късно схванах за какво става дума и не успях да си изтрия публикацията изцяло. Embarassed

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 22:59 от Гигилче

# 16
  • Мнения: 1 044
Моето дете се обърна от гръб по корем след като навърши 6 месеца и то само на едната страна - дясната. На другата страна се обърна чак след месец! Бях също така притеснена като теб, защото всичките ми познати деца вече се въртяха като пумпали на тази възраст. Педито ми каза, че понякога едното полукълбо на мозъка се развива малко по-бързо от другото и затова се обръща само на едната страна. Аз обаче се заинатих и го слагах към стената на тази страна, на която можеше и той, за да се обърне все пак, се научи и на другата, лява страна да се обръща. Правихме и много упражнения, като му помагах аз да се обръща и той много се забавляваше, защото го възприемаше като игра. Но истината е, че няма необърнало се дете, както и неседнало,  и непроходило - само в много редки случеи

# 17
  • София
  • Мнения: 1 368
При всеки е различно,
моят бебо започна да се обръща от корем на гръб на 4 и 1/2 месеца - 5- 6 пъти подред, след няколко дни откри че може от гръб на корем и не се спря повече  Crazy

# 18
  • Мнения: 2 015
Моя се е обръщал два-три пъти, ако има някаква играчка, която да го привлече и да се опита да я стигне.Иначе не иска, ама не се впрягам много, защото всяко дете си е различно.Мойто пък много приказва за месеците на които е.

# 19
  • Мнения: 2 910
От гръб по корем се обърна в 3м., а малко след това и от корем на гръб.

# 20
  • Мнения: 950
Дъщеря ми започна да прави опити на около 4 месеца и беше почти на 5, когато успя. Първо беше обръщането от гръб по корем и малко след това обратното. Не се притеснявай, че още не е започнала. Всяко дете си е индивидуално и не е казано, че по едно и съще време трябва да стане за всички бебета.

# 21
  • Мнения: 4 621
Яна започна да се обръща от корем по гръб на 3 месеца и малко, след месец се обръщаше и от гръб по корем. За всяко дете е индивидуално, някои започват по късно и не мисля, че имаш повод за тревога Hug

# 22
  • Мнения: 469
Дъщеря ми се започна да се обръща от гръб на корем на 2м.и 10дни,а бебчо на 3м.и половина.Сега вече се върти във всички посоки,но не може да седи добре.

# 23
  • Мнения: 1 364
При всяко дете е различно.
Алекс започна да се обръща на 6 месеца от корем по гръб.

# 24
  • Мнения: 2 381
За пръв път се обърна от гръб по коремче на 4 месеца.Но всяко дете е различно.

# 25
  • Мнения: 795
Валерия се обърна преди няколко дни - на 5,5 месеца от гръб на корем. А обратното - 2 дни по-късно!

# 26
  • Мнения: 8 917
Гери започна сама към 5-я месец Peace

# 27
  • Мнения: 4 447
Ние сме на 3м и половина и се обръща сам от корем по гръб, но когато се научи на обратното може и да забраши как е ставал старич ноемер. Така стана с детето на най-добрата ми приятелка - от корем по гръб ш наюалото бе зпроблем, сега когато се научи на обратното, неможе да се върне, защото е абравила и се нервира  Joy

Общи условия

Активация на акаунт