Под ЮЛСКАТА ни свидна стряха роди се бебе - имаме си вече КАКА!

  • 9 358
  • 279
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 669
Здравейте. Ние днес направихме забелването на пишката. и Емчо си поплака доста, но щом излезнахме от болницата все едно нищо му нямаше, но после на няколко пъти, проплакваше , явно като пишкаше. До кога ще плаче така - колко време ще трае болката - 3,5 дни? Имате ли наблюдение, тези които вече сте минали по този път. Мерси предварително.
Каза ни сега след 2 дни да го мажем с реванол, и промивки със смрадлика. Но добре че мина и това.

# 256
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Краси, преди 10 дни д-р Момчилов в ПИРОГОВ свърши тази работа на Оги. Даде ни някакъв крем за мазане на пишката и никакви компреси  Naughty. каза, че можем да го къпем, да я мокрим както си е обичайно и непременно да се започне редовна процедура по заголване на гравичката и почистването й.

Риванолът отдавна е отхвърлен от прилжението му при децата, защото бил силен алерген  Shocked, имай го предвид!

Оги плака 2 дни при всяко пишкане, но му мина. Все още обаче е стресиран и щом дойде моментта по хигиенизиране на пишока и той мрънка  Tired. НЕ, че му е неприятно, а си кара на някакви спомени явно.
Всъщност, супер,че сте го направили това  Flutter.
Живот и здраве, да се роди вторият наследник - непрвеменно ще свъришим тази работа доста по-рано. Мотиви и преценка натрупах доста след тази бактериална инфекция, която (из)кара Оги.

# 257
  • Мнения: 496
На мен когато ми се случи Гогата да не иска да си изпие някой фреш просто му го сипвам в шишето с другия сок (почти всеки ден му правя смес от 100-150гр нат. сок + още толкова вода) и така се изпива без проблем  Laughing

Гале, честито на Оги Hug (за мама Светли думи нямам просто, относно напредъка  Peace ) Аз гледам, че Гогата проявява голям интерес към тоалетната и се чудя дали да не започна да го слагам там newsm78 По повода имам въпрос - седалките, които се купуват за по-малките дупенца универсални ли са или имат някакви различия?

# 258
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Бубка, имаме от най-обикновените седалки, дето се продават под път и над път. Стават за всяка тоалетна седалка, ама леко се местят   Rolling Eyes. Мисля, че това не е проблем.

Като похвали Огито, непременно трябва да допълня, че днес въобще не е пишкал и акал в гащите  Hug. Е, като си изпи сока - сме ходили до тоалетна през 20тина минутки, но имаше успех  Peace
Иначе хитрината със соковете съм я пробвала многократно, ама не върви  ooooh!. Имам мини фунийка и наливам фреш в кутийката от натурален сок....ама не минава номера. Хем примерно наливам в кутия от портокал - пресен портокал, сладък, вкусен и със захар даже Crossing Arms...и Оги не желае да го пие.
А иначе купешките блювочи ги пие  #Crazy.

# 259
  • Мнения: 3 926
По повод махането на памперса почти нямаме успех. Сутрин задължително пишка на гърне, но след това, дори и да е с гащи, задължително се опикава. Един ден се пробвах да е през цялото време с гащи и по повода имахме две попадения в гърнето, всичко друго на гащите. И явно не й е много неприятно, защото като я питам - Напишкана ли си? Казва - НЕ! Акото я дразни, ама след като го свърши където не трябва Tired
А що се отнася до ходенето навън, то мъжките майки са с предимство Mr. Green Сиянта след деня по гащи мдигна Т и се подриска Rolling Eyes Та ще видим Thinking За сега се радвам на сутрешния успех, пък като свикне с това ще продължим. Явно при нас нещата ще стават бавничко Mr. Green
За яденето... Сияната яде около 4 пъти. Сутрин закусва основно попара или кус-кус, понякога овесени ядки. Но основно е фен на попарата. Всъщност това е основната закуска, а като стане винаги си иска ябълка. Обядва и вечеря яденето от кухнята + каквото ядем ние. НЕ връща салата - иска си дори по пазара като види домати, марули и краставици. Следобедната закуска я изтърваме през повечето време, но не пропуска да дъвче солети, бисквити... друго рядко давам. Да не пропусна желираните бонбони - яде при всяко пишкане в гърнето Mr. Green Дресираме се като в цирка hahaha
Иначе вода пие в количества, но нищо друго. Поне плодовете ги яде сурови, та не се тревожа, че й липсва нещо. И разбира се суче поне по 5 пъти в денонощие Grinning

# 260
  • Мнения: 496
Ооо, Асе, ти се появи Wink Бая си хапва куклата,а?
По повод мокренето навън - Гогата е фен на всякаква вода и като излезем навън почти не се пропускат течащите чешмички и фонтана на центъра Rolling Eyes Установих, че не мога да го спра и сега се опитвам да обезопася до колкото е възможно, щото много често си мокри ръкавите, а понякога и други части от облеклото и после хреми ...

# 261
  • Мнения: 669
Ами ние го водихме при д-р Стоилов, който също е в Пирогов - завежащ детска коремна хирургия и той също се занимава с тези работи (каза че и д-р оги Бранков (така ли се казваше), също му е колега), та си мисля че знае за какво става въпрос. Намаза го с дефламол, и каза 2 дни да не го пипаме. След това да направиме една промивка със смрадлика, и след това 2 пъти седмично с реванол, в продължение на 1 месец. И след това с обикновен вазелин.
Каза че не сме закъснели, и че преди 1г. възраст се смятало за перверзия да се прави тази манипулация, а след 1г. започва да се образува тази смегма, която спомага за по-лесното отлепяне на ципата - та така. Няма срастване, или стеснение на кожата и всичко при нас е било нормално, но просто необходима манипулация.
Дано му мине по-бързо само, че тръпки ме побиват като започне да се държи за паата и да плаче, когато пишка.

# 262
  • Мнения: 3 116
Момичета, спирам окончателно Мая от ясла Sad

Търся детегледачка, ако някой знае нещо моля да ми се обади на 0898400772, спешно е.

След като държах Мая вкъщи близо два месеца и детето беше здраво, миналия понеделник я пуснах пак. Във вторник вечерта и се запуши носа и явно е изкарала някакъв вирус леко, но я е ударило в ухото. Вчера ми се обадиха от яслата че детето много плаче, все едно нещо я боли. Взехме я и оттам на педиатър, педиатъра ни изстреля на УНГ. Отит - жесток. Резултата парацентеза и антибиотик  Cry Скъса ми се сърцето вчера докато й правиха процедурата, баща й го нямаше и аз я държах  Cry Cry Cry Дано да не й се увреди слуха  Praynig Praynig Praynig

# 263
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 487
Кристиян не е със забелена пишка. При него има вече топче насъбрала се смегма. Питах на лични и д-р Оги и Бърди. Казаха, че е нормално да не натискам или да се опитвам да го избутвам към отвора..(аз това се опитвах да правя), че ако пишка нормално е необходимо само леко да издърпвам кожичката при къпане, за да се подпомогне отлепването на лигавиците. Та това.. и аз мирясах..Ако до 4 год възраст не се забели сама и всичко е нормално, тогава съм решила да го заведа на лекар..
Точно за забелването четох докато бях бременна още и не знаех какво ще бъде детето..  Laughing Спомням си как се облещих  Shocked, бях много потресена от цялата тази история  hahaha..даже още тогава категорично съобщих на Иво ,че ако детето е момче, той да прави тази манипулация..да ви кажа страх си ме е да дърпам, въпреки че от тогава съм изчела еди милион информация по въпроса. Ако се бяхме сдобили с някаква инфекция естествено , че страх не страх щях да се заема  с манипулацията.. ама за сега си правя пас..

# 264
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 487
Еййй Ритка  Hug много положителна енергия от мен ти пращам. Майчето да оздравява бързо без никакви последствия за слуха..и повече никакви болести  Naughty..пфууу  Tired.. А парацентеза какво е? Пробиват и тъпанчето, за да изтече нещо ли?..Ужасно ми звучи..Тя изкара първия отит горе долу по едно и също време с Кристиян си спомням.. март месец, нали? Не се тормози, Майчето ще е добре и с детегледачка, пък социалните контакти с деца ще си ги навакса като тръгне на градина.. Hug

# 265
  • Мнения: 3 926
Изидка, аз бях решила ако е момче да го обрежат още в болницата. Хигиенично, пък и се увеличавало сексуалното удоволствие (това в последствие)... та все още мисля, че ако е момче второто (то още в план де Wink) ще извършим такава манипулация.
Ритка, не мога да помогна с инфо за гледачка, но те разбирам. Честно казано аз бих продължила с яслата, но не и във вашата ситуация. Изпатили твърдят, че боледуват първата година - от там насетне болестите спират Simple Smile

# 266
  • Мнения: 669
Ритка пожелавам ви бързо оправяне и да няма никакви лоши последствия.
Ох много ме е страх и мен от тези боледувания от яслата. Дано не са толкова много при нас.

Вчера като тръгнахме нашия татко категорично заяви, че няма да влиза с нас при доктора и да гледа, и естествено остана от вън. Само че аз му държах ръцете на Емчо, а някой трябваше  икраката да му държи, и д-ра помоли и бащата да влезне, та нямаше избор, но през цялото време си беше обърнал главата на другата страна. Но аз докато гледах не мисля, че съм способна сама да извърша тази манипулация. На д-ра не му пука и въпреки неистовия рев той продължаваше да опъва, докато аз щях да спра още при първото изреваване - и така до никъде. А си беше бая опъване.
Днес като чели положението е по-добре. Почти не е плакал, освен сутринта. Моля се да се оправи по-бързо, че утре сме запланували едно ходене на вилата, и ще трябва да го оставя при баба му, и ако е кисел ще ми е гадно да го оставя сам.

# 267
  • Мнения: 3 116
Асенце, 6 месеца братче я мъча. Един месец я държа вкъщи, после за 10 дни максимум и е болна Sad

Март месец смесиха двете групи в една сграда, яслената и градинската. Когато не спят децата са в едно помещение. Оттогава започнаха оплаквания от яслената група за постоянни болести Sad Мисля си че проблема е конкретно с тази ясла, но не мога да намеря сили в себе си да я пратя на друга ooooh!

Мерси момичета за пожеланията   bouquet

Изидке, да, парацентезата е перфорация на тъпанчето. Ако не го бяха направили вчера, най-вероятно само щеше да се спука до днес Sad Моля се да не й пострада слуха и да се разминем с някои много страшни неща Sad

# 268
  • София
  • Мнения: 659
 На Ники му забели пишката неговата си докторка още миналата година в края на март и въобще не съжалявам. Плака само на същият ден докато пишкаше и на следващият вече му нямаше нищо. И на него като му я дръпнаха си поплака, но не много, намазаха го с някаква антибиотикова паста и си спомням, че ми беше казала два дена да не го пипам, а после да правим промивки със смрадлика 4-5 дни. Аз лично съм чувала, че е по добре да не се чака докато станат големи, защото се травмират от манипулацията и има момченца, които след това не дават на никой да ги докосва.
 Ники също си хапва по 4 пъти дневно. Закуската е попара, кус-кус или намазана филийка. След обяд обикновено му правя нещо (грис, нишесте, кисел или пудинг)  или му давам плодово мляко, мляко с бисквити, кроасан или от кексчетата на Браво - много ги харесва. Вечерята винаги е постна и понякога преди да си легне си иска млекце, но аз не съм фен на яденето непосредствено преди сън, та ако си е хапнал на вечеря не му давам мляко. Засега не проявява интерес към салати и най-странното за мен е, че не харесва краставици и когато яде любимия си таратор ме кара да му ги махам, независимо дали са нарязани или настъргани. Зимата като видеше кисели краставички и не можехме да го спрем да ги хапва, но пресните нещо не са му по вкуса. Сок пие много и всякакъв, вода също си пийва и много обича плодове. Между храненията и той си похапва солетки, снаксове, желирани бонбони и други подобни боклуци (въпреки, че винаги съм била против яденето им и преди казвах, че няма да му давам) но като гледа другите деца и ми поиска ми става мъчно и не мога да не му дам.
 Списъците за яслата ни излязоха днес и са го приели, но аз няма да го давам и ще си се отглеждаме още една година, но трябва да се обадя да ми пазят място за догодина, защото на градина ще ходи със сигурност.

# 269
  • Мнения: 669
Да ви се похваля, че одеве се изакахме в гърнето - това е просто невероятно постижение, но стана случайно. Стана от следобедния сън и тръгнах да го преобувам и той пръцна и видях, че може би ще ака, и му донесох гърнето и той седна и си свърше работата. После имаше овации, радост изхвърлихме го в тоалетната и той сам пусна водата (това действие много обича да го прави всеки път когато влезне в тоалетната), и бяха голями аплодисменти, и обещания, че вече ще казва, но ............. да видим. Важното е че поне веднъж го направи да знае за какво става въпрос.

Емчо също яде много краставици - вечерно време на всички ни обира краставиците от салатите, но доматите ги плюва. Плодове яде, но не може да се каже че са му любимите. Сокове пие (купени), всякакви, и колкото му сипвам - толко пие. Взимам му от 2л. на Пфанер или на Ганчев, и за 4 дни го изпива - т.е. по 500мл. на ден.

Общи условия

Активация на акаунт