За и против домашно приготвените пюрета. А, малко рецепти?

  • 9 954
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Ние ядем само купешки. Пробвах да варя картоф, тиква и морков, няколко пъти, но малкия не ги харесваше.

# 16
  • Мнения: 1 446
И аз съм действала като Vivi. После постепенно започнах въвеждането на зелени подправки и накрая започна да яде от нашата храна. Наблюдавам , че деца които се хранят от Детска кухня трудно свикват с домашната храна.

# 17
  • Мнения: 3 334
Пюрета си правех в къщи-плодови,месни,зеленчукови и подобни Laughing
Не съм имала точни рецепти,слагала съм продукти на око,сварявам и пасирам.Не ми е било трудно.
Купувала съм рядко...............за разнообразие. Wink

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Мързеше ме да готвя. Давах купешки, после млечна кухня.

# 19
  • Мнения: 2 309
На детето си давам всичко,без храни от кухня!!!
Рецепти  - има доста книжки,които биха ти били полезни...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Храня дъщеря си с домашни пюрета. За мен това е по-добрият вариант. Рецепта ми е трудно да ти дам и аз като другите мами слагам всичко на око. Варя зеленчуците на пара. Обикновено приготвям пюре на основата на картоф или ориз. Към основата прибавям различни зеленчуци и месо, например вчера яде ориз с тиквички и копър, днес - картоф, морков, праз и пилешко месо. Правя комбинации които ми се струват приемливи тоест неща които готвя и за нас, просто не слагам сол, захар и олио. При плодовите пюрета е ясно - също варя на пара плода за кратко и пасирам, не слагам захар. Доста често давам плод или мляко с ориз(приготвено с АМ разбира се), вместо каша, кисел не давам.

# 21
  • Мнения: 2 197
Аз бях твърдо за домашно приготвените пюрета, но дъщеря ми категорично ги отказа. Пробвах какви ли не комбинации от наличните зеленчуци, но не поиска. И прояде готови пюрета. Сега поне яде готвена от мен супа, че супи не продават.

# 22
  • Мнения: 887
Започнах с купешки,(но сина ми отказваше домашните).След 7 месец обаче отказа купешките и предпочита домашни и сега.Ако се притесняваш от нитрати в даден зеленчук можеш да го изкиснеш за 1 час в студена вода.

# 23
  • Мнения: 439
захраних с купешки и после почнах с домашно приготвени

# 24
  • Мнения: 59
Зеленчукови давам домашни, по същата рецепта - "на око", но плодови купувам. Просто не виждам, освен ябълка и круша, какво мога да предложа в този сезон.

# 25

 Simple SmileЗдрасти аз сама си ги приготвям ама ние от съвсем скоро се захранваме и се надявам ,че моите пюрета са по вкусни от готовите WinkОтносно рецептите ,сварявам  продуктите и ги пасирам като не използвам никакви подправки   chefПравя различни комбинации от морков,банан,тиква,ябълка, картоф и ориз за сега само от това Naughty

# 26
  • София
  • Мнения: 2 298
По съвет на педиатъра, а и по мое лично убеждение започнах с купешки - заради контрола на нитратите.
Някъде след 7-ми месец започнах да разнообразявам 1-2 пъти седмично и то само с подукти, които по принцип не натрупват много нитрати. В началото им се мръщеше - беше си свикнала с купешките. Сега ползваме купешки предимно като пътуваме някъде.
Рецепти - виж в библиотеката и в често обсъжданите теми. Лично аз имам доста преведени рецепти и на 2 пъти съм пускала теми, които са заковани там, а има и доста други. По принцип има една "основа" - картоф, ориз или спагети (за по-късна възраст) и после разни други заленчуци, които се комбинират добре с всяко едно от тези три неща.
Пюретата преди, а сега вече манджите (ние сме големи за "бебешки" пюрета  Laughing) предпочитам да правя с приготвени на пара зеленчуци.

# 27
# 28
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз съм твърдо за домашно приготвената храна за бебчо.Както не можете да сте сигурна в контрола при производствот на вън, така не можете и да сте сигурна в зеленчуците, които купувате, но поне производството си е собствено и има някакъв контрол Peace

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Аз също съм за домашно приготвена храна  newsm10


Общи условия

Активация на акаунт