Убийствено нисък прогестерон. Моля за мнение

  • 9 185
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 324
arcana, jam е абсолютно права. Послушай я. Това изследване което сте правили на 22-ри ден не дава към момента за твоя случай никаква информация!

Изчакай да мине поне един цикъл след приема на противозачатъчни и тогава прави изследванията. Това е моят съвет.

# 16
  • Мнения: 1 335
Ох, много благодаря, момичета!
Това, което сте писали ми дава надежда, че не съм толкова сбъркана. Дано хапчетата или грешка (или и двете) да са причина за тези резултати ....
Успех на всички!!

# 17
  • Мнения: 4 306
Прогестеронът се синтезира от жълтото тяло.
"Под влияние на ЛХ, жълтото тяло в яйчника започва да отделя прогестерон – преобладаващия полов хормон през втората половина на цикъла. Прогестеронът се придвижва по кръвен път до гениталните органи, до хипоталамуса и до хипофизата. Той подтиска отделянето на хормоните посредством хипофизата и по този начин спира узряването на още една клетка в яйчниците. Ако не се осъществи оплождане, жълтото тяло се свива и отделянето на прогестерон се прекратява.

Ниските нива на прогестерон и естроген в кръвта са сигнал за хипофизата да поднови отделянето на ФСХ и ЛХ. Започва нов цикъл "

Това е взето от ТУК

# 18
  • Мнения: 4 700

Гинеколога ми се усъмни и ме прати да изследвам хормони - LH, FSH и Progesteron. се


Ами смени си доктора. Как 6те те пра6та на хормонални иzледвания докато пие6 противоzа4атъ4ни. И то то4но хормоните, които се влияят от противоzа4атъ4ни.  ooooh!  ooooh! Ина4е вси4ко друго моми4етата са ти го каzали. Желая ти успех.   bouquet

# 19
  • Мнения: 119
извинявайте, 4е се намесвам така, но моите прогестерон-ови проблеми са в разгара си, и освен, 4е в момента съм под наблюдение за извънматочна бременност, ходя на кръвни изследвания през 48 часа, прогестерона ми е не просто нисък, а направо го няма никакъв. Първите изследвания показаха 1.04, започнах прием на prometriumр, по 3 пъти на ден, след още 48 часа се покачи до 1.20, а вчерашните ми изследвания показаха резултат от 1.29... Не мога да разбера какво става, утре съм отново на лекар, ще ме гледат на вагинален видеозон и вероятно ще правим нови кръвни изследвания.. ако наистина съм бременна, и то нормално, а не извънматочно, каквито са прогнозите засега... как ще се задържи това бебе с тези  мизерни количества прогестерон? Аз никога не съм ходила по лекари, освен на годишните си гинекологични прегледи, нищо не разбирам, уплашена съм, с мъжа ми не смеем да се зарадваме, 4е може евентуално да сме мама и татко скоро... Посъветвайте ме, моля ви!

# 20
  • Мнения: 4 324
Здравей,
Първо да ти кажа че силно ти стискам палци да не е извънматочна бременност. Всъщност в коя г.с си?
И не се шашкай толкова за прогестерона. Неговият дефицит лесно се коригира с приемането на прогестеронови препарати. За сега е важно да се установи къде е бременността в матката или извън нея. Успех!

# 21
  • Мнения: 119
Днес съм на лекар, след час и половина. Стомаха ми се е свил на топка, надявам се да не е извънматочна бременност.. Ще пиша като се върна...

# 22
  • Мнения: 119
не е извънматочна... но явно и нищо не е... HCG не е мръднал, на видеозона нямаше нищо, доктора ми каза, 4е по всяка вероятност ще загубя плода.. (който може да се види на видеозон само ако HCG е над 2500, моите изследвания показват 129) тъжно ми е.

Общи условия

Активация на акаунт