Бременни и кърмачки внимавайте с ВЕРЕЯ!

  • 8 372
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 701
Добре,че ги има баба и дядо на село!Ей на това му викам аз киселото мляко "На баба".Като тези от едно време-обърнеш бурканчето,а то си стои,не пада. Praynig

# 16
  • Мнения: 2 957
Aз взимам едно прясно мляко...не знам на коя фирма е.Казава се 'Млечко" и пише,че е за деца над 1 годинка.Та това мляко също не вкисва.Щом наближи датата на капачката започваме да си го пием ние с мъжът ми и до сега никога не се е разваляло колкото и време да стои.

# 17
  • Мнения: 4 784
Не е САМО за ВЕРЕЯ , всички  марки млека са така, особено ако не е било отворено!!
Можете да пробвате сами!
Абсолютно съм съгласна!

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И при мен досега мляко не се е разваляло,при все че доста пъти имам забравени навътре в хладилника.Но пък не рискувам да консумирам след датата,че то вече няма нищо полезно/ако въобще е имало/ в него.

# 19
  • Мнения: 679
При мен пък като си постои няколко дни - повече от 3-4, си се вкисва, каквато и марка да е, щом е отворено го отписвам  Peace

# 20
  • Мнения: 2 159
и аз пия такова мляко
относно консервантите не мисля, че при другите марки полойението е по-различно Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 4 042
  Прясното "Верея", след като се отвори, се разваля точно на датата,посочена на опаковката. Много пъти ми се случвало да го пробвам на следващия ден-не става. Ако не е отворено ,обаче,не знам .
  А от киселите "Елена " изглеждаше добре-вкисваше си след известно време. Но преди около месец попаднах на някаква гадна партида или не знам какво му имаше. Изобщо не беше заквасено-нямаше вкус,а на следващия ден се разделяше на нещо като сополи. Голяма гнус! От тогава не съм купувала.

# 22
  • Мнения: 2 757
Датата на опаковката обикновено е с доста дни перезастраховка. Така че е нормално да не се е развалило веднага след нея. Но фактът, че издържа толкова много говори за консерванти. Всички млека са пълни с такива, нема спасение. Освен да купуваш от бабичките домашно току що издоено, но много рискуваш.

# 23
  • Мнения: 1 216
Не е САМО за ВЕРЕЯ , всички  марки млека са така, особено ако не е било отворено!!
Можете да пробвате сами!
С киселото мляко нещата седят по същия начин. Имам вяра само на "Родопея" и едно по-скъпичко БИО мляко

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Киселото мляко, колкото и да се е вкиснало, няма да ви навреди при употреба - е, няма и да има вкусови качества, но това не е голяма беда. С прясното обаче нещата не седят така. И ако предпочитате да го консумирате сурово - като мен, например - никак не е добре да рискувате да е развалено. А за разлика от киселото, в прясното мляко нещо кой знае колко полезно за възрастен човек - освен Ca, който си седи там независимо от консервантите - няма. Е, и облекчава много болката от киселините. Така че - по-добре да е трайно, отколкото 'истинско'. Аз лично купувам САМО ВЕРЕЯ - за ПРЯСНО, не за кисело мляко. И не се притеснявам да го пия след седмици, или ако е било забравено отворено извън хладилник, изобщо по какъвто и да било начин. Няма проблеми с него. Мразя да изхвърлям хранителни продукти, пък не мога да пресмятам до кога ще ми стигне и да рискувам я да остана без мляко, я да се наливам като бидон, само и само да не вкисне.
Но за всички, които копнеят за натурално мляко - в Гурубляне е пълно с кравари, които ви го продават направо от кравата. При това на добра цена. Не е далеч, води се на територията на София Град...  Laughing

# 25
  • Мнения: 3 500
Не е САМО за ВЕРЕЯ , всички  марки млека са така, особено ако не е било отворено!!
Можете да пробвате сами!
Peace

# 26
  • Мнения: 5 539
Имам "интересни" впечатления от прясно мляко "Бор-Чвор" #Crazy
Няколко пъти вземах от него, но повече не! Последния път сипвам от шишето в чаша за детето и виждам как нещо гъсто цопва в чашата. Извадих го с лъжица - оказа се бучка недоразтворено сухо мляко Close За какво говорим оттук насетне?! Повече не ги признавам за марка, макар че киселите млека и кашкавалът всъщност ми харесваха. Но като си представя, че и тях ги правят от сухо мляко...
И с цялата си наглост са посочили телефон на потребителя на шишето от млякото... еми няма да им се обадя... да се чудят защо съм спряла да купувам от тях Mr. Green

# 27
  • Мнения: 87
за кисело мляко съм забелязала, че Родопея се вкисва. Също и на Роса цеденото кисело мляко (сигурно и другото). За прясно немога да кажа, но след дата на годност прясно мляко не консумирам. А има такива с по няколко месеца годност, е тез вече хич не ги купувам.

# 28
  • Мнения: 7 418

И с цялата си наглост са посочили телефон на потребителя на шишето от млякото... еми няма да им се обадя... да се чудят защо съм спряла да купувам от тях Mr. Green
    Дали ще забележат това?
    По-добре им се обади!

# 29
  • Мнения: 7 418
Това е UHT - технология, ултра висока температура. Минават за секунди през 150 градуса. Нищо опасно няма. Затова не се развалят.

п.п. Пише се СЕДЯ
     Мерси,за забележката! Simple SmileНе съм учила българска граматика.Моля да ме простите и за други евентуални грешки!

Общи условия

Активация на акаунт