Светлини от миналото...

  • 4 357
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 819
Определено най-големия проблем е в Републиката. Онази беше - аха да си счупиш зъбът и успееш да отхапеш.

И пицата с шунка за 91 ст. от "Ресторант Гарнирана пита" на бул. Христо Ботев след училище много ми липсва. Никъде не мога да намеря този вкус...

Ех, споменииии.... ех, детство...

# 16
  • София
  • Мнения: 1 603
Снощи пускам тв и какво да видя - дават Ну пагади  Grinning. Много мило ми стана, бе такова едно......... и се замислех за закуската, републиката, лютеницата, ягодовите млекца от 7 ст.  Joy, сока от ябълки и нектарите в бирени бутилки, един кадаиф дето продаваха в сладкарницата /толкова пъти съм пробвала, се не е същия и не е хубав... може и да си въобразявам/ бозата от чешмата ......

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Мине се не мине и пак... спомени. Като бабите.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 491
И хот-доците ми липсват, много даже!

# 19
  • Мнения: 2 891
И хот-доците ми липсват, много даже!

От тях правят в една малка будка на Солунска  Mr. Green
От Републиката най-вече ми липсва твърдия карамел, дето нямаше отхапване и сваляше де що амалгама има   Heart Eyes
п.п. И стария швепс ми липсва... онзи с утайката на дъното  Wink

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 11:55 от jj okocha

# 20
  • Мнения: 3 268
Аа, Републиката не е същата. До миналата година беше, ама после я направиха гадна, безкрайно сладка и вече няма кокос вътре ми някаква лепкава бяла маса... Съкс. Шоколадовата също промениха.
Републиката на Своге е страхотна.Опитай я!

# 21
  • Мнения: 2 439
Носталгия по миналото или просто носталгия по детството... newsm78

# 22
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Мине се не мине и пак... спомени. Като бабите.  Simple Smile

Баби, не баби- искам си детството обратно, ама няма...
И не е вярно, че само химията е причина всичко да не ни е толкова вкусно. На сина ми и сега всичко му е вкусно, а на мен не.
Спомням си, че и  майка и татко не изпадаха във възторг навремето от неща, от които аз изпадах. Но те също говорят с умиление за своето детство, макар и в далечните следвоенни години.Дори бабите също изпадат в носталгия за времето на тяхното детство, когато пък какво толкова е имало. Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 3 886
 Weary smile3518Наистина откакто я развалиха Републиката не я ям.Също и Тоблерона и не мога да се сетя още какво .Не е от детството ни просто производителите наистина развалиха нещата.Може би гледат да се влага по малко естествени материяли.Повече химия и оцветители Confused Naughty Thinking Crossing Arms Tired

# 24
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да жаля, значи да призная, че остарявам.
Никога не съм имала толкова силен афинитет към храната, чеда зажаля за някакъв дивашки соцпродукт (чудният хляб, правен от фуражна пшеница и достоен уред за самоотбрана  Sick, гадно масло и някакви ужасни салами тип "Камчия", кренвирши  Sick Sick Sick Sick)
Само няма да откажа ако ми поднесат от старата Ябълка или Круша (но тя изчезна още преди десети).
Портокалите са по-вкусни, щото мога да избирам, бананите са на точки, мандарините на кило, грейпфрути и картофи целогодишно, за какво да жаля?

# 25
  • София
  • Мнения: 146
А бонбоните Карамел Му, тия дето мноого трудно се белиха и винаги оставаше по някое парче от хартията за мезе.  И бисквитите Слънчо, в червената картонена опаковка.
А прекрасната умора вечер лятото след многото игри навън. Или зимата с огромните преспи сняг. Наистина прекрасно детство. Без притеснения дали имам мобилен телефон или дрехи Бенетон. Сега живота е наистина друг. Всичко е различно.

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Винаги ще помня бисквити "Слънце" в червена картонена кутия ...много бяха вкусни и бозата ...леко вкиснала ...сега не е нито толкова вкусна, нито полезна  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 5 622

  И халвата вече не е в метални кутии(като голям пастет) и киселото мляко не е в стъклени бурканчета с капачки от фолио(които смачквах под килима, за да станат плоски и гладки  Wink )

# 28
  • Бургаски вечери...
  • Мнения: 52
Снощи пускам тв и какво да видя - дават Ну пагади  Grinning. Много мило ми стана, бе такова едно......... и се замислех за закуската, републиката, лютеницата, ягодовите млекца от 7 ст.  Joy, сока от ябълки и нектарите в бирени бутилки, един кадаиф дето продаваха в сладкарницата /толкова пъти съм пробвала, се не е същия и не е хубав... може и да си въобразявам/ бозата от чешмата ......
Ааааа на "Ну погоди" и аз много се зарадвах, заедно го гледаме с детенцето, и той му е фен за моя радост! Липсва ми вкуса на шипковия мармалад, намазан върху филийка с масло...

# 29
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Страдам ужасно за фруктовия сладолед от машина.
Някой беше писал, че още имало такава машина в Бургас...

Общи условия

Активация на акаунт