Има ли начин да спра този ужас?

  • 2 872
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми беше същата - 1 седмица на градина, 2 в къщи.

Стисни зъби за 5, 6 месеца ще изкара повечето вируси, които другите вече са изкарали и ще си изгради имунитет. Стига да не кара особено тежко болестите, с усложнения като пневмонии не виждам нищо чак толкова драматично. Повечето деца боледуват доста в първите месеци като тръгнат в ясла или градина. Като се разболее спираш после пускаш пак, в един момент започват да боледуват все по-рядко и по-рядко. И моите боледуваха като тръгнаха, сега (чук-чук  Wink ) почти не се задържат в къщи.
Успех в избора.

Това е и моят отговор.

# 16
  • Мнения: 6 315
Синът ми боледува често и боледува тежко. Има вече 2 пневмонии, последната беше двустранна  Confused. От декември до сега е приемал 4 антибиотика  Sad. Давам имуностимулант (АД ликуид за деца) за закрепване на организма. Миналата година след първата пневмония го пробвах и имаше добър ефект, сега пак давам.

# 17
  • София
  • Мнения: 771
И моят син е така, тръгна на ясла Септември миналата година и лека полека се започна. От Нова година всеки месец е бил на антибиотик, започва с лека хрема, следва кашлица и задължително прави спазъм и ако до този момент не съм взела мерки прави отит или бронхит или каквото му е ред. И аз вече изпадам в ужас при първия видян сопол, да не кажа, че хремата дори не изчезва напълно, а по-скоро леко намалява. Сега съм направила гърлен и носен секрет и чакам резултатите, в които съм сигурна, че ще има бактерии.

# 18
  • Мнения: 3 506
Детето ти е като всички останали деца. Единици са тези, които не боледуват. На тази възраст се счита за нормално детето да прихваща всеки вирус, особено ако не се стига непрекъснато до усложнения. И моите деца са така, колкото и да ми е неприятно...

Има ли начин да спреш този ужас? Има - да го спреш от градината... Там винаги има болни деца, т.е. винаги има от кого да се заразява. Като се добави и психичния дискомфорт, който повечето дечица изпитват, докато се адаптират, честото боледуване е почти сигурно.

Друг е въпросът дали спирането от градина е най-правилният избор във вашия случай - това ти трябва да си решиш.

# 19
  • Мнения: 8 999
А ПРЕДИ ДА ТРЪГНЕ НА ДЕТСКО ЗАВЕДЕНИЕ БОЛЕДУВАЛ ЛИ Е ЧЕСТО? Ако не - значи просто трябва да изживее периода на адаптация и менкане на бацили, постепенно ще разреди боледуванията и това ще се случва все по-рядко. Ако по принцип е болнаво детето или има здравословни проблеми - посъветвай се с педиатъра.

# 20
  • Мнения: 2 556
Аз, ако детето ми има какъвто и да е здравословен проблем - казваш, че малкия има проблем с бъбреците и е бил опериран - НЕ БИХ го пуснала на градина. Ако нямам възможност да го гледа баба му или някоя жена, ще напусна работа би ще си го гледам аз.

Дъщеря ми е с алергия към белтъка на кравето мляко и докато не я преодолее напъно, няма и да си помисля да я пусна на градина. Никак не ме вълнуват игрите с другарчета и "социализацията" й. Най-важното за мен е да расте здрава.

# 21
  • Мнения: 8 999
Много благодаря за отговорите. Лошото е, че малкия е с 4 операции (има проблем  се едимия бъбрек) досега и всяка инфекция усложнява допълнително нещата. Затова се прищя толкова и ме хваща паниката.

Извинявай, не бях прочела това. По-добре не го пускай изобщо на градина. Може да си поддържа контакти с приятелчета и извън градината. Мисля, че е по-важно да не се натоварва организма му допълнително след като е преживял толкова операции. Трябва да е на по-щадящ режим.

# 22
  • Мнения: 4 406
много съжалявам за болестите ви!
моето мнение е да не го пускаш повече на градина и да засилите имунитета. консултирай се с лекар за най- подходящия имуностимулатор във вашия случай.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз не бих го пуснала на градина във вашият случай.

  А иначе за стискането на зъби за 5-6 месеца - не винаги помага. И на мен все това ми повтаряха.
Щерката до 6-тата си година беше седмица на детска - един месец в къщи. Въобще не се повлия от моята упоритост постоянно да я пускам на детска Sad
  Сега и малкият така го е подкарал(от октомври не е направил цяла седмица на детска здрав) - дано да не е и той като сестра си до 6-тата година, че много ми идва.

# 24
  • Мнения: 2 757

Дъщеря ми е с алергия към белтъка на кравето мляко и докато не я преодолее напъно, няма и да си помисля да я пусна на градина. Никак не ме вълнуват игрите с другарчета и "социализацията" й. Най-важното за мен е да расте здрава.

Проблем ли е да и носиш храна от вкъщи в детската. Аз така правя от 1  месец насам,  защото подозирах същата алергия и при нас няма проблем да му дават каквото си занеса. Извинявай, ама какви белтъчни заместители ползваш при изключено мляко? При нас месото, рибата, яйцата не се котират.

# 25
  • Мнения: 2 556
Niki, тъй като Кари не яде съвсем никакво мляко, сирене и въобще млечни продукти вече 7 месеца, гледам да й давам всеки ден месо, риба или яйце задължително. За друго и на мен не ми идва наум. Твоето дете съвсем никакво месо ли не харесва? Забелязала съм че и най-злоядите деца обикновено не отказват кюфтета? Честно казано, не смея да кажа, че успявам да й набавя всички необходими белтъчини, но тя е толкова алергична, че и дума не става да яде мляко скоро, а Фризопеп реших, че няма да й давам. Майка ми никога през живота си не я яла мляко и сирене и това с нищо не й е навредило.

Колкото до градината - може би и аз бих могла да намеря такава, в която да се навият да я хранят с моя храна, но все пак съществува винаги вероятността тя да си хапне нещо от чинийката на някое друго детенце и не искам да си помислям какво би могло да стане тогава  Confused

# 26
  • Мнения: 5 468
Виж сайта на прехваления имуностимулатор ЕДЛикуид ™ … 54;РТ..., който и аз се навих да купувам от август вече. Искам да подготвя дъщеря си за детска градина през септември с него Praynig..., че и тя е едно рохко яйце... ужас.
Погледни на ПРОДУКТИ, имат доста сиропи, но този който ти давам бил за след 3 годишна възраст и много го хвалят .

# 27
  • Мнения: 2 891
Съгласна съм с тези, които ти казаха да стиснеш зъби за година. Докато не си обменят всички вируси в групата и не ги преболедуват, няма да се спре. Ако го спреш сега, ще случи същото, когато тръгне на градина. По-сериозно е това, което казваш за операциите. Може би трябва да разговаряш с лекарите, които следят бъбрека му. Успех ти желая!

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 145
Дъщеря ми също боледуваше често и сериозно от момента в който тръгна на ясла. Давала съм и Бронховаксом, АД Ликуид и всякакви витамини.
Но промяната (положителна) дойде след като и давах 1 месец Цитросепт и вече 3ти месец витамините на Вижън. Да "чукна на дърво", вече 4ти месец не е отсъствала и 1 ден. Появявала и се е лека хрема и кашлица, но сме минавали без никакви лекарства (само чай, мед и лимони), а за мен това е много, имайки предвид, че сме изпили доста сериозно количество антибиотици досега...
Възможно е и факта, че скоро ще стане на 5г, също да е оказал влияние (според педито и, след 5та година била преломна за имунната система).

# 29
  • Мнения: 1 877
поради тази причина боян вече не ходи на градина . и той добре,и ние спокойни...

Общи условия

Активация на акаунт