за работещите майки - нормално ли е ...

  • 1 408
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 556
В предишната ми фирма имаше 2 жени, които просто не можеше да бъдат изтърпяни. По цял ден всички трябваше да слушаме как точно са спали децата, какво им е сготвила, какво са облекли за градина, какво е казал мъжът й за яденето, колко и какво точно е изял на вечеря всеки от семейството  #Crazy Това така ме е ужасило от подоробности, споделяни на работното място, че - сигурна съм - никога не бих си го позволила в офис!!!

Сега в магазина сме само аз и още едно момиче, близки сме и разбира се, си говорим за децата. Но определно с бившите ми колежки не можем да се сравним  Grinning Аз лично обичам всякакви разговори за деца, но не понасям такива за домакинство, чистене, готвене и т.н. битовизми. Не стига, че всички го правим, но и да го говорим, струва ми се прекалено.

# 16
  • Мнения: 3 116
Мда, говорим, но с работещите татковци  Laughing Laughing Laughing

Децата ни са почти на една възраст и си обсъждаме разни проблеми помежду си. Когато някое детенце е болничко, моето доста често напоследък, винаги се интересуваме как е детенцето.

Не мисля че е досадно  newsm78

# 17
  • Мнения: 639
Говорим в рамките на нормалното.Но не минава ден без да споменем децата си.Особено колегите,искат съвети,питат ,разпитват.Не мисля ,че е досадно,даже ми е интересно.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Говоря за Калина на работното си място основно с колежки с деца, иначе само ако стане въпрос.

# 19
  • Мнения: 2 700
Колегите ми в последно време са само мъже и такъв вид разговори няма как да се водят. На годината се случва 1 или 2 пъти някой да се оплаче от тежък проблем с детето му, но след разискване на проблема темата се затваря.

# 20
  • Мнения: 8 999
За децата си говоря единствено с баща им, бабите, дядовците и с мои  приятелки - също майки.

# 21
  • БГ
  • Мнения: 352
В предишната ми фирма имаше 2 жени, които просто не можеше да бъдат изтърпяни. По цял ден всички трябваше да слушаме как точно са спали децата, какво им е сготвила, какво са облекли за градина, какво е казал мъжът й за яденето, колко и какво точно е изял на вечеря всеки от семейството  #Crazy Това така ме е ужасило от подоробности, споделяни на работното място, че - сигурна съм - никога не бих си го позволила в офис!!! .
и при нас има една такава колежка и наистина трудно се изтрайва Rolling Eyes Иначе си говорим за децата то няма как всички сме с деца има и с внуци. Днес например се оплаквахме че почти на всички децата са със хрема и кашлица цяла седмица май пак има някакав грип newsm78 

# 22
  • Мнения: 2 032
И аз не обичам да се излъчват бюлетини с подробности за децата, на работа. Случва се, разбира се, но много бързо се стига до прага на това, което според мен е допустимо (в духа на "как са децата, добре са, мерси").
Това е особено важно, когато и без това човек гледа да не му лепнат етикет "майка с деца", поради който да го изпратят в трета глуха (да ми има човек проблемите, нали) , и иска на работа да се държи що-годе професионално.

И аз като байбиби, с удоволствие, подробно и надълго обсъждам неща, свързани с децата, с майка ми/мъжа ми/няколко близки приятелки с деца.

# 23
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Здравейте и от мен
Всъщност това зависи от колежката до която съм.Има една мацка дето си говорим с нея само за децата ни моят големият е почти колкото нейното дете и затова.А с другите ако питат споделям и разказвам в рамките на нормалното.

# 24
  • Мнения: 8 917
Не ме дразнят подобни приказки, дори ме развеселяват. Но по принцип не се говори много на тази тема. И аз избягвам, но поради други съображения.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Говорим си, засега не ми е било досадно - почти винаги ми е интересно да слушам за други дечица, особено, ако са на възраст, близка до тази на Мони.

# 26
  • Мнения: 2 237
Говоря когато ме попитат.Иначе си е чисто натрапване.

# 27
  • Мнения: 251
Говоря за детенце само, когато ме питат.  А и аз нямам колежки, а само колеги, които не се вълнуват много от деца  Laughing

# 28
  • Мнения: 134
В стаята съм само с мъже и много рядко се случва да спомена нещо за детето ми. Имаме една колежка на долния етаж - тя не спира да говори само за децата си и то естествено няма  по-умни и по-красиви и по - ..... от тях и гледайки с какви досадни физиономии са всички наоколо съм си наложила да не говоря много, много за детето, освен ако не ме попитат конкретно.
Така съм се зарекла също, че никога няма да разказвам на бремена жена как аз съм раждала. Това се зарекох когато аз бях бремена, защото незнам по какви причини всички като ме видеха с корема и започваха да ми разказват за техните раждания в най-малки детайли, а това е ужасно за всяка бъдеща родилка!!!! А и нали знаете, че почти всяка жена е имала най-тежкото и трудно и незнам си какво раждане  Laughing  и е доста неприятно да слушаш такива неща, които ти предстоят.

# 29
  • София
  • Мнения: 203
 Гледам да не прекалявам и затова в повечето случаи - като ме попитат Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт