Кои са добрите държавни училища в София

  • 155 109
  • 497
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 6 094
Момичета,чета темата ,но от години следя за 48 ОУ ,,Йосиф Ковачев,,,но нито добро,нито лошо мнение,ако има някой компетентен моля да пише....

Нали не бъркам и става въпрос за училището до ІІ РУ на МВР?

# 391
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Да.

# 392
  • София
  • Мнения: 6 094
Пишеш, че си доволна от базата. Преди няколко години нямаха салон за физическо. Решиха ли този проблем?

# 393
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Все още не...,но друго ме вълнува мен...

# 394
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мен също ме притеснява закриването на паралелките. Имате ли информация къде в София ще има прием тази учебна година на деца в 9 клас НЕПРОФИЛИРАНА паралелка. Много държа да е непрофилирана. Обявените от РИО - София такива училища не могат да съберат деца.

Какво значи непрофилирана.  newsm78 . Все нещо в гимназията ги учат, все нещо се занимават с тях. Ако имаш предвид без изпит, които са  - те са най-вече след 8 клас. Чувала съм отделни гимназии, че имат и за след 7-ми. Едни правят едни години, други други години.

# 395
  • София
  • Мнения: 320
Здравейте, имам питане относно 41-во и 20-то у-ще в Центъра. Привлича ме 20-то, заради немския, но още не мога категорично да избера  newsm78

# 396
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Има тема за 41-во. Кое да избере, трябва всеки сам да реши.

# 397
# 398
  • София
  • Мнения: 320
Спунк, благодаря!

# 399
  • Мнения: 104
Ashura, защо предпочиташ непрофилирана паралелка. Там учат деца, които нямат успех за профилирани класове.

# 400
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Или напротив, интересите им са по-разнородни и не се покриват от профилирана паралелка. Или детето все още не се е насочило към определен предмет. Peace
И аз търсех непрофилирана, до четвърти клас. С надеждата, че тогава ще се обръща внимание на всички предмети и, може би, за детето ми ще може да се определи любим предмет и/или такъв, който да му върви повече от другите ... След това, според резултатите, да търся специализирано училище или паралелка. А дори и тогава, интересите на детето може да се променят и от музикална паралелка да стане инжинер или от математическа - великолепен историк ... знае ли човек. И от непрофилираните паралелки децата могат да станат студенти, стига желание да имат. Нищо, че в определен етап за тях са мислели като за слаби ученици.  Peace

# 401
  • Мнения: 65
В непрофилирани паралелки се учи такъв хорариум от часове по отделни дисциплини, който позволявя да се кандидатства в различни области. Например: детето учи стопантски мениджъмт, обещали са му да получи сертификат от Лондон и "като подарък целия остров Кипър", но въпреки сертификатите, това дете няма право да кандидатства химия, защото не му достигат 144 часа. Това не се обяснява на родителите и ние залитаме по какви ли не измислени паралелки. Истина е, че в непрофилирани паралелки учат деца с по-нисък успех, но това си има и своите предимства - важен е крайният резултат т. е. - висока диплома и по-добър старт за продължаване на образованието. Интересът към непрофилирани паралелки е толкова малък, че досега в нито една гимназия не са събрали достатъчен брой молби, за да се направи клас. Най- много молби има в 121 СОУ - 17 молби и им трябва още само една, за да разрешат от РИО - София съществуването на клас. Там кандидатства мое блико дете с успех 5.96, а има и записало се момиче с успех пълно 6.

# 402
  • Мнения: 2
Здравейте!
Отскоро се преместихме да живеем в софия, в дружба 2. Синът ми предстои да бъде в първи клас и нямам никаква представа в кое училище да го запиша, четох много лоши мнения за кварталните училища, моля за преки впечатления за добро училище./незная дали изобщо в този момент мога да избирам, имайки впредвид, че учебната година е след 1 месец/. И още нещо детето е учило 1 година в испания има ли училище, където от първи клас се изучава испански, не ми се иска той да забрави това което вече знае. Предварително ви благодаря!

# 403
  • Мнения: 688
Здравей Siki,
Ние живеем също в Дружба 2 и преди 3-4 години имах същите въпроси и чуденки като теб. Подгонена от мълвата за лошите квартални училища, записах дъщеря ми в 1-во СОУ (уж централно), подведена от перспективата да бъде в музикална паралелка. Това училище е по-зле от всяко дружбенско, а и музикалната паралелка се разпадна поради разбягване на учениците и разформироване на паралелката.
 Наложи се втори клас да местя дъщеря ми в друго у-ще и пак бягайки от Дружба, отиде в 138 СОУ. Сега ще е 4 клас, а вече за 5-ти път им сменят началната учителка, отзивите ми изобщо не са  добри, но не смея да я местя в 3-то у-ще, защото смяната не и се отрази добре и остана полуизолирана от доста съученици. Уж 138-мо е под егина на Кембридж, а английския е с доста лошо ниво на преподаване и 90% от децата го учат по разни школи...
Малко се отклоних, но искам да ти кажа - ако сега трябваше да я записвам в 1-ви клас категорично щях да предпочета в Дружба, колкото може по-близо до дома. Както казах ще бъде в 4-ти клас, а все още не смея да я пусна да пътува сама до нейното у-ще. Ако беше в Дружба от 2-ри клас щеше сама да отива и се връща. Пък и много хора са казали "В началната подготовка е важен учителя, а не училището".
 А за испански, май няма да намериш такова у-ще, където от 1-ви клас се учи. Може би поради слабия интерес към този език в началното образование, но пък като порасне ще има прекрасна възможност да научи испански  Simple Smile
Стана доста дълго - в тази жега как се чете толкова... Wink , пожелавам ти успех!

# 404
  • Мнения: 910
в 126-то- основното на Испанската гимназия няма ли испански от първи клас?
Моята  племенница учи там 1-7 клас и родителите й са много доволни

Общи условия

Активация на акаунт