Ето идва пролетта, риткат мама АВГУСТовските слънца

  • 11 709
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 564
Мен ми хрумнаха само тези двете...Гита темата е много сладка  Hug!!!

В кошничка подреждаме шарените яйчица, АВГУСТ в люлчици ще люшкаме наш'те слънчица.

Яйчица боядисват АВГУСТовски майчета, риткат вече великденските зайчета.

# 16
  • Мнения: 3 388
Тумбаци, мислете Великденско заглавие за следващата тема,PLS! Аз не мога да мисля в рими.


Ето три предложения от мен, дано не ви се струват твърде смешни и глупавички  Crazy  Laughing Wink

Ритат АВГУСТ-овски малчугани в тумбаци и опитват първи козунаци!

Великденски яйца и козунаци поглъщаме, а през АВГУСТ  бебчета ще прегръщаме!

АВГУСТ сбъдва моята мечта - на Великден няма да съм аз сама!

# 17
  • София
  • Мнения: 5 721
Здравейте мами! Ади каза ми ,че плацентата е високо и в отлично състояние!:) НА разбралите пола мами честито Simple Smile Аз пак не разбрах и днес  Confused беше застанало май той каза newsm78 ПРЕДСЕДАЛИЩНО  newsm78 и каза,че така няма как да го види! Иначе всичко си му е наред останах много доволна от този лекар в Правителствена и ще си раждам там Peace направи ми картон измери бебчо отвсякъде показва ми това какво е онова какво е Grinning и го снима  а на снимката се  вижда как бебо си пипа нослето  Party Flutterно няма как да ви я покажа тъй като ако я преснимам няма да излезне нищо!  Ще кача снимки на 18.04. като ходя в Фемина! Предписа ми да пия Магнерот и Папаверин и Аспирин от 0.100 мг. каза,че болките които си имам в корема и в кръста са си контракции  а не като моя вече бивш док както каза не нямаш контракции това са болки от разтягането на матката! Close Питах го и за това където ми става лошо: Каза ми,че е от рязко падане на кръвното и каза да почивам повече и да пия много течности!  

# 18
  • Мнения: 25
Мариета ЧЕСТИТО МОМИЧЕНЦЕ. Е, вече със сигурност ще ги ошарите децата. Чудесна тема Гита Ог.
Една идея за темичка: "Идва време да се чукнеме с яйца, ритат мами Августовските деца"
Дано ви хареса. Лек и слънчев ден от мен.

# 19
  • Мнения: 361
Браво,браво.Много се радвам HugА каза ли от  какво са контракциите?

# 20
  • София
  • Мнения: 5 721
Ми не но каза да си почивам и да се пазя много тъй като ми е много раничко за контракции!ПИта ме дали работя казах му,че съм в болнични и той каза: Питам,че ако ми беше казала,че работиш щях да ти забраня!КАза сега да пия тези хапчета и да мирувам и ,че ще следи как протича лечението с тях за да каже до кога ще ги пия!Забравих да добява че беб си отговаря на седмиците Peace и да похваля както винаги Гита за прекрасната темичка!  Hug  bouquet

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 14:24 от dimianki

# 21
  • Pb
  • Мнения: 1 183
И аз да добавя няколко смехотворни проекто-заглавия:

Великденски ритничета раздават нашите Августовски момчета и  момичета!

Преповдигнато е Великденското настроение с нашето Августовско творение!

Великден идва, но ние сме спокойни, защото Августовските ни сладкиши вече са готови!


Ха ха, спирам до тук, защото главата почна да ми ги ражда от тъпички, по-тъпички.

# 22
  • Мнения: 222
Честито на всички маминки за страхотната темичка, а на Гита Ог най-вече за добре свършената работа!   bouquet


Мариета
-честита розова новина, това е чудесно.  Laughing

И аз усещам бебето и то доста отдавна, въпреки че последната 1 седмица много осезателно. Мястото, което е най-чувствително е от ляво и дясно по пъпа, ниско долу. Дори преди малко в продължение на около 5 минути, голямо въртене му удари. Но аз съм много щастлива Sunglasses

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Гита както винаги темата е страхотна.  bouquet
Сонита коремчето ти е супер сладко(доста прилича на моето Wink )
Много хубави заглавия мислите Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 3 826
Е,Мариетка,честито ти момиченце!Толкова много искаше да е момиченце,че то взело и те послушало Joy.Сега и таткото ще е спокоен,че няма да го newsm66  hahaha.
Гита,темата отново е  newsm74.
Сонита,много хубаво коремче имаш smile3521.

# 25
  • Мнения: 4 546
аз онзи ден като движение на червата усетих, но дали беше то  newsm78
днес цял ден ми е гъдел на корема - май трябва по-честичко да се мажа с кремчето  Crazy

# 26
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Гита, темичката е страхотна   bouquet

Мариетка, тооолкова много се радвам за теб. Да ти е здрава и много усмихната малката бебка и винаги да ти носи толкова радост, колкото сега.  Hug
Адриана, честито момиченце и на теб. Франито, а на теб честито момченце - много да ви радват момичета   bouquet
Ох, ако пропусна някой моля да ме извини   bouquet На всички разбрали цвета на щъркела - честито.

Сега и моя доклад:
Вчера бяхме на ФМ в Св. Лазар при доц. Томова. Останахме очаровани от нея - още с влизането една усмихната такава, приветлива, предразполага те веднага. Легнах на кушетката и първото нещо, което ми каза е да се настаня добре, за да виждам екрана, ако не ми е удобен, ще го врътне, така че да мога да виждам всичко  Hug Още тогава ме спечели. И почна - гледа, върти и обяснява: сега гедаме това, от това и това сечение, за да изключим еди какво си - няма такива и такива признаци, което е индикация, че няма еди какви си аномалии. За всяко едно нещо, което гледаше даваше пълен отчет, без да сме я питали. И ние с мъжа ми нали сме любители лекари (и двамата сме мислели това да следваме, ама пусто наизустяване хич не ми се отдава - та инженерната мисъл наделява), всичко ни се стурваше адски интересно и всичко си разбрахме. Сърцето го гледа от хилята проекции, камери, клапи, аортата, пуска цветен и звуков Доплер, гледа крвотечението, мери пулсациите на сърцето, равномерни ли са, при движение на плода променя ли се сърдечната честота (между 153 и 148), бъбреци, пикочен мехур - пълен  Laughing беше, легенчетата на бъбреците, стомах, черен дроб, диафрагма, кости, мозъка от няколко страни, на няколко нива, лицви кости, гръбнак - всииичко. Мери бедрената кост и обиколката на гличката - излезнаха 20 седмици и 5 дни и двете, което е много важно, защото бебчето расте равномерно. Иначе по термин би трябвало да съм 21 седмици и 5 дни. Но по мерките на бебчо излиза, че терминът ще ми бъде точно 9 месеца след зачеването - 9-10 август. Аз съм се родила точно така - зачената на 25 септември, родила съм се на 26 юни. Но това не е от значение. Важното е, че е здравичко бебчето, всичко работи както трябава, специално гледа дали кръвотечението е правилно, гледа даже потока през пъпната връв, за да се види дали бебчо се храни добре. Плацентата ми е по задната стена, но си е добре разположена - не е ниско и ако бебчо застане правилно, няма причина да не раждам по естествен път. Общо взето май е това в общи лини. Аааа да и най-важното - ще си имаме МОМИЧЕНЦЕЕЕ, тъй че и мен ме пишете при розовите мами. Жената си видя и каза - ето това е едната срамна устна, това другата, а ето този точица тук е клиторчето. Мъжът онемя, направо, той очакваше да каже нещо в проценти 80-90 например. А тя жената категорична. И той милия вика - еее, време е да правим женски футболен отбор  hahaha като има предвид как ритка. И много мило беше от нейна страна как и говореше после: "Хайде миличка, обърни се да ти видим другото профилче. Хайде малка сладуранке".

Изобщо от нея останах очарована. Сега за болницата - ми апарата беше супер, с много добра разделителна способност и т.н. Обаче първо преглед 100 лв, ако искаш да ти запишат диск със снимки 20 лв. отгоре. Пък ако искаш 3Д - всичко 200 лв. Просто е прекаленно това. Аз за 3Д-то не съм чак толкова мераклия, защото общо взето няма кой знае каква разлика. Ноооо 20 лева за един диск със снимки 1,3 МВ - това просто си е много. Ние си взехме естествено, защото тия 20 лв. сега ще излезнем и ще ги изпием и изядем. Но лично на мен ми се струва доооооста претоварена цена. Тъй че докторката си е чудесна, но болницата - много надути цени. За тези, които искат да им запишат дискче - още като влезнат при нея да си кажат. Не се носи диск, дават от там. Аз си предложи моя, но ми отказаха. Тъй че това не влияе върху цената.

Другото, което ми направи впечатление е, че повечето от вас след това казват, че им е станало много мило, като гледат бебчето и че се разчувстват много. При мен нямаше такова нещо - да, бях се нахилила, но някак си чувството не беше чак тооолкова силно (като се има предвид, че за пръв път я виждам на екран - досега само снимката виждах аз). Може би защото доста се бях средоточила, върху това което обясняваше и оглеждах заедно с докторката органите, а не толкова бебка. Пък и не знам, имам чувстото, че все едно всеки ден си я виждам и си е с мен. Може би защото и говоря доста и постоянно общувам с нея. Или пък съм някакъв темерут  hahaha

То това моето роман стана направо, нооо мисля стана изчерпателен доклад  Hug Това е от нас

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 14:43 от mimsat

# 27
Здравейте  bouquet
Гита, отново поздравления за темата.
Честито на Мari_eta и rose_madder!
Днес съм в ужасно настоение Sad . Сутринта бях на ЖК в Шейново и м/у другото помолих да си видя резултатите от БХС-то. Трябваше да ми се обадят, ако нещо не е ок.
Изрично ми казаха да не звъня да питам (тогава ви казах колко много ме вбесиха ,така че няма да се повтарям).
Та оказа се, че единият от хормоните е над горната граница:  b-hCG е със стойност 36 при граници 6.75-33; AFP e 39.6 и е в нормите.
В крайна сметка резултата е 1:511, при положение, че очаквания риск за моята възраст е 1:1264. Казаха, че щом риска е под 1:250 нямало проблем, но все пак ми предложиха да отида на Доплер в петък при тях и да си харесам лекар за фетална.
А какво става, ако не бях попитала?!????...Не мисля, че може да им се има доверие.
Искаше ми се да кажа нещо хубаво за Шейново, но няма да е днес явно... а като си помисля, че си и плащам (280лв струва ЖК)  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Добре, че във вторник съм на ФМ при Томова, но пък ми се струва че има цяла вечност дотогава.
Май стана много дълго Sad извинявам се, ако съм ви досадила.  Stop
Пожелавам ви приятен ден.

# 28
  • Мнения: 3 388
Ехх, благодаря ви за комплиментите за тумбачето ми  Crazy И вашите, тези които съм видяла в албумчето са супер симпатични  Crazy
Успокоявам се, че всички казват, че съм изглеждала даже заслабнала и само коремче си имам / че иначе си е голам стрес с моите килограми  ooooh!/

# 29
mimsat Simple Smile благодаря за изчерпателната информация   bouquet  и честито stork-girl .
Аз съм на 3.04 в Св. Лазар и инфото за мен е много полезно  Grinning . Супер за д-р Томова , ама какви са тия цени?? Shocked Shocked Shocked Направо съм изумена, за 100те лева се знаеше, ама 3D - 200лв и диск 20лв  Thinking Май и аз само с дискчето ще мина  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт