Еднократна помощ за бременност!!!

  • 2 070
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 936
И аз бих искала да знам, че съвсем се обърках... Ако получавам детски, което значи, че доходът ми е под 200 лв., ще получа ли еднократна помощ при бременност - от закона не ми стана ясно???

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Значи:
за неосигурени - 150 лв. и се дават 45 дена преди раждане.
за всички (осигурени и неосигурени) - 200 лв. и се дават след получаване на акта за раждане.

Така ли е newsm78

Според мен е така. Ако си осигурена, ще си получаваш болничните. Тези 150 са вместо болнични, понеже си неосигурена.

Не е за неосигурени майки , и за работещи е.Дохода е за 12 месеца назад.Документите си ги подадох в общината където приемат документите и за детските надбавки.И наистина не е сложна процедура.И тези пари са си отделни от 200лв. които се дават след получаване акта за раждане на детето.

Сигурно има нещо, което не си разбрала. или нещо, което пропускаш да кажеш  Thinking  Не мисли, че откриваш топлата вода. При толкова много майки, едва ли нямаше да има никой, който да не е чувал за това  Naughty

# 17
  • Мнения: 164
Нямат нищо общо с това дали работите, да ако взимате детски това означава че дохода ви е до 200лв. на член от семейството.Значи ще получите и 150 лв. еднократна помощ за болнични.А тези 200 лв за раждането нямат нищо общо.Те не са обвързани с дохода на семейството и всеки ги получава.

# 18
  • varna
  • Мнения: 1 012
добре де те не казват ли в социалните,на мен никой не ми казал такова нещо #Crazy
danielka1979  ти от  кой град си? да не е нещо само за  вашия район или нещо такова Confused

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Нямат нищо общо с това дали работите, да ако взимате детски това означава че дохода ви е до 200лв. на член от семейството.Значи ще получите и 150 лв. еднократна помощ за болнични.А тези 200 лв за раждането нямат нищо общо.Те не са обвързани с дохода на семейството и всеки ги получава.

Ами майка ми работи в Социални грижи и не знае да има нищо такова  Thinking

добре де те не казват ли в социалните,на мен никой не ми казал такова нещо #Crazy
danielka1979  ти от  кой град си? да не е нещо само за  вашия район или нещо такова Confused

Не може да има нещо такова за определен район или град  Naughty За цялата страна е еднакво.

# 20
  • Мнения: 164
Аз съм от Благоевград, и на мен никой нищо не ми е казва.....http://www.mlsp.government.bg/bg/public/deca.htm
Просто прочетох в интернет, и аз не бях наясно като вас.Затова отидох лично и попитах .Дадоха ми готова молба  на която пише
МОЛБА-ДЕКЛАРАЦИЯ
за получаване на еднократна помощ при бременност
сега чакам мъжа да донесе бележка от дохода му от фирмата в която работи и с моята ги подавам.Аз съм от Благоевград но не мисля че това има значение.

# 21
  • Мнения: 164
Сега видях че бележката е До Директора
                                              НА Дирекция " Социално подпомагане"

# 22
  • Мнения: 4 784
Е, значи не съм се пецакала  Party

# 23
  • София
  • Мнения: 14 687
The Sun* ни цитира закона, така че няма какво да се чудим повече-в чл.5-ал.1 и ал.2 изрично пише-за майките, които няма да получават обезщетение за бременост и раждане, поради липса на осигурителен стаж и за неосигурените майки. И в документа на даниелка го пише-за 200 лв. няма условия, но за тези си пише.   

# 24
  • София
  • Мнения: 9 111
Тези пари се полагат на всички майки, при които брутният доход на член от семейството не надвишава определения за годината от държавата минимум- най-вероятно минимална заплата или 200 лв. Те са за бременност и са различни от тези за раждане на живо дете.

# 25
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Момичета, тази помощ се изплаща само в конкретни случаи, когато жената не е в осигуряване, т.е. не взема обезщетение за бременност и раждане по КСО или не е натрупала необходимия 6-месечен осигурителен стаж, за да взема обезщетение. Ето ви отново цитат от Закона за семейни помощи за деца:

"Глава втора

СЕМЕЙНИ ПОМОЩИ ПРИ БРЕМЕННОСТ, РАЖДАНЕ И ЗА ОТГЛЕЖДАНЕ НА ДЕЦА


(Загл. доп. - ДВ, бр. 69 от 2004 г.)

Чл. 5а. (Нов - ДВ, бр. 69 от 2004 г., в сила от 1.07.2004 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 21 от 2006 г., в сила от 1.01.2007 г.) Бременните жени, чийто доход на член от семейството е по-нисък или равен на дохода по чл. 4 , имат право на еднократна помощ при бременност в размер, определен ежегодно със закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, но не по-малък от предходната година, когато нямат право на обезщетение за бременност и раждане по реда на Кодекса за социално осигуряване и живеят постоянно в страната.

(2) Когато бременната жена е осигурена за всички осигурени социални рискове, за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица или за всички осигурени социални рискове без безработица, но не получава обезщетение за бременност и раждане, поради това че няма необходимия осигурителен стаж по чл. 48а от Кодекса за социално осигуряване , еднократната помощ се изплаща в размер, определен пропорционално на броя на дните от началото на отпуска за бременност и раждане до придобиването на необходимия осигурителен стаж по чл. 48а от Кодекса за социално осигуряване, но за не повече от 45 дни.


(3) Еднократната помощ при бременност се изплаща за периода от 45 дни преди определения термин за раждане."

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Аз съм от Благоевград, и на мен никой нищо не ми е казва.....http://www.mlsp.government.bg/bg/public/deca.htm
Просто прочетох в интернет, и аз не бях наясно като вас.Затова отидох лично и попитах .Дадоха ми готова молба  на която пише
МОЛБА-ДЕКЛАРАЦИЯ
за получаване на еднократна помощ при бременност
сега чакам мъжа да донесе бележка от дохода му от фирмата в която работи и с моята ги подавам.Аз съм от Благоевград но не мисля че това има значение.

Добре де, ти работиш ли? Откъде ще получаваш майчинство?

# 27
  • Мнения: 164
За цялата страна е, и знам че не откривам топлата вода а само 150 лв. отгоре newsm78.Все  пак са си пари  bowuu #2gunfire

# 28
  • София
  • Мнения: 14 687


Добре де, ти работиш ли? Откъде ще получаваш майчинство?
[/quote]


Даниелка, всъщност Тарталета те пита изобщо работиш ли и колко стаж имаш и колко майчинство ще получаваш и от къде-осигурените за всичко майки, с достатъчен стаж взимат ДВЕ години обезщетения за отглеждане на дете, а тези, които нямат стаж-ЕДНА година и тази помощ се отнася за тях.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Даниелка, всъщност Тарталета те пита изобщо работиш ли и колко стаж имаш и колко майчинство ще получаваш и от къде-осигурените за всичко майки, с достатъчен стаж взимат ДВЕ години обезщетения за отглеждане на дете, а тези, които нямат стаж-ЕДНА година и тази помощ се отнася за тях.

Мда. Отказвам да повярвам, че това, което казва е вярно  Crossing Arms Най- вероятно е неосигурена, но не разбирам защо просто не ми отговори на въпроса  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт