Вярно ли е, че летните бебета БИЛО ДОБРЕ ?! да пият вода?

  • 939
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 276
Аз искам да питам Бу - какво е мнението ти за даването на вода на бебета, кърмени под режим? Да давам ли вода? Аз засега не й давам, защото в редките случаи, в които съм предлагала, тя я плюе. Но ве пак, именно поради факта, че не кърма на поискване, има ли опасност детето да се обезводни?

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз искам да питам Бу - какво е мнението ти за даването на вода на бебета, кърмени под режим? Да давам ли вода? Аз засега не й давам, защото в редките случаи, в които съм предлагала, тя я плюе. Но ве пак, именно поради факта, че не кърма на поискване, има ли опасност детето да се обезводни?
Мимоза - мнението ми е малко по-нагоре. За кърмене на поискване, т.е. кърмене, ръководено от бебето.
Ако е кърмено на режим - и наддава добре, и пишка и ака добре (5-6 хубаво мокри памперса за 24 часа), то вероятно пак не се нуждае от вода.
Но за сигурност при кърмене на режим може би трябва от време на време да се предлага чиста преварена вода (без захар!), за да се види иска ли да пие или не. Много бебета успяват да сучат съвсем достатъчно даже да са на режим и в този случай е малко вероятно да искат вода.
Изобщо - не са лични наблюденията ми, но са форумни впечатления - като че ли бебета, които не са приучени към сладкия вкус на подсладена вода, чиста такава не пият, защото обикновено получават достатъчно вода от млякото (кърма или АМ) и пропиват доста след захранването си.

# 17
  • Мнения: 276
Мис Бу, много ти благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet Честно казано, това ми подсказваше и интуициятя, но бих искала да чуя и мнението на някой далеч по-компетентен от мен. Вики наддава много добре (1,320кг за първия месец), ака и пишка редовно, така че предполагам, че всичко е наред!

# 18
  • Мнения: 4 447
Прочети в Библиотеката за кърметено във форума и ще разбереш дали има нужда или не:)
 Money

# 19
  • Мнения: 59
Моят бебо също е роден през лятото, кърмен е изключително до 6 мес. и сега продължаваме да се кърмим на поискване. Вода предлагам от около месец, след като започнахме захранването, но той все още отказва да я пие. Не смятам да го насилвам, ще дойде момента, когато прердполагам ще пие с удоволствие.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 341
Моето изключително лятно бебе беше изключително на кърма и изключително не пиеше вода  Mr. Green
И моето беше по същия начин  Peace

Общи условия

Активация на акаунт