Тайната на дългата и гъста коса-9

  • 48 995
  • 487
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: X
Не подхранват косъма - за това си има балсами - те просто го обвиват и създават предпазен филм, които да защити от силна топлина (на сешоара, пресата , слънцето през лятото), от пресушване и накъсване. На чисто физичен принцип - просто "смазват". Heart Eyes

# 421
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не подхранват косъма - за това си има балсами - те просто го обвиват и създават предпазен филм, които да защити от силна топлина (на сешоара, пресата , слънцето през лятото), от пресушване и накъсване. На чисто физичен принцип - просто "смазват". Heart Eyes

Моята фризьорка каза, че предпазват от изсушаване, предотвратява цъфтежа и овлажнява косъма. Това което не може да свърши косата, заради дължината.

# 422
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 379
Моля ви се отговорете на въпроса Sad Sad Sad
Отговарям- чувала съм , не съм ползвала. Не знам подробности Peace

За бръшлян - не, използвам го за друго. За косата си правя понякога отвара от коприва.
Някой би ли повторил съставките на МАСКАТА за която става въпрос в анкетата? За начинаещите . .

# 423
  • Мнения: X
2 суп.л. тривитаминол
1 суп.л. свинска мас          /бадемово масло/зехтин/стимулант на Икаров
1 суп.л. ракия                   /ром
1 суп.л оцет                     /лимонов сок
2-3 капки газ
Към тази маска в зависимост от вида на косата може да се прибави кисело мляко, мед, яйце, аспирин, хума, етерично масло...

# 424
Момичета, купих си Мегадерм, но се чудя вие, които ползвате, по колко слагате в маската и колко често? Теорията за най-много два пъти на три месеца ми е позната.
Ето съставките: Линолинова киселина, гамалинолинова киселина, еикосапентаинова киселина, докозаксенова киселина, Витамин А, В6, Н (биотин), Е, инозитол, цинк, помощни вещества няма.

# 425
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Момичета, купих си Мегадерм, но се чудя вие, които ползвате, по колко слагате в маската и колко често? Теорията за най-много два пъти на три месеца ми е позната.
Ето съставките: Линолинова киселина, гамалинолинова киселина, еикосапентаинова киселина, докозаксенова киселина, Витамин А, В6, Н (биотин), Е, инозитол, цинк, помощни вещества няма.


Аз слагам когато ми падне. Може и да се случи и 2-3 пъти за 3 месеца, може и нито 1 за тези 3 месеца. Слагам на око. Може по 1с.л. като тривитаминола.

# 426
  • варна
  • Мнения: 564
според мен,относно кристалите и балсама,мисля че щом слагате балсам без отмиване няма нужда от кристали.
Всеки един от продуктите си има своето предимство и функция.Ако единия ден сложите балсам,то на другия трябва да са кристалите.Ако сложите и двата продукта,ефекта няма да е задоволителен,според мен.Азлично имам и крисали и спрей хидратантен на Рене Фуртерер и спрей за защита и обвиване на косъма на Дукрей,и балсам без отмиване на Керанов,но никога не смесвам продуктите.За всеки един случай си ползвам подходящия.Е и затова ми е на това дередже косата Embarassed #2gunfireНо с маската на Деси нещата си дойдоха на мястото  bouquet

# 427
  • варна
  • Мнения: 564
А лично на мен не ми се отрази добре Мегадерма.Дойде ми заедно с тривитаминола доста силен и започна да ми капе косата, въпреки че си го сложих само 2 пъти през 1 седмица.След това спрях за 2 сед маската и нещата се оправиха.Доста е силен Мегадерма.А и някой от витамините се натрупват в организма,по-точно във черния дроб и могат да утечнят нещата затова нито с едното нито с тривитаминола-другото не трябва да се прекалява.За мен тази маса е много добра,но тивитаминола е достатъчен да се ползва само първия месец и след това да се почине ,като се продължи с другите съставки.Иначе макар и през кожата на главата съставките проникват а тези два продукта са много силни.На овцете се слага само 1мл от тривитаминола,а ние слагаме по 1 сул лъж-което сие 5 мл. #Crazy

# 428
  • Мнения: 14 507
ама на овцете им го слагат венозно а ние го мажем - колокото и да прониква не прониква всичкото през кожата на главата. тъй си мисля аз де

# 429
  • Варна
  • Мнения: 3 415
нито ми се отрази добре този Мегадерм, нито ми навреди Thinking...слагах на око 3 поредни пъти...следващия път когато си правя маската пак ще си сложа...единственото, което не ми харесва е че е супер мазен и в комбинация с бадемово масло, стимулант за коса, тривитаминол и зехтин...става лудница  Crazy Peace

# 430
  • Мнения: 2 673
Малееее, колко сте изписали...
Момичета, и на мен ми е много суха косата..Струва ми се че ми се увреди от това стъпаловидно подстригване и филаж.. Cry Cry Cry
Какво да избягвам в маската, и какво да направя за да ми е по-мазна ?
Слагам стимулант, без мас..
ТИНКА, ти казваш зехтин по крайщата след измиване???

# 431
  • Мнения: X
Малееее, колко сте изписали...
Струва ми се че ми се увреди от това стъпаловидно подстригване и филаж.. Cry Cry Cry
Какво да избягвам в маската, и какво да направя за да ми е по-мазна ?
Уврежда се и цъфти повече Confused
В самата маска сложи масло от пшеничен зародиш - то е по- гъсто, по - тежко и оставя косата по - мазна Peace

# 432
  • варна
  • Мнения: 564
ама на овцете им го слагат венозно а ние го мажем - колокото и да прониква не прониква всичкото през кожата на главата. тъй си мисля аз де
като се мажеш с крем с вит а ,примерно, той прониква ли в кожата ти?Затова и на бременни жени не им дават да ползват кремове и мазила с вит.а

# 433
  • варна
  • Мнения: 564
Искам да питам за тази топла ножица,дали някой се е подстригвал с нея и дали е доволен?Извинявам се че е точно в тази тема,но нали всички искаме да сме с дълги и готини коси Blush

# 434
Karil пробвай и с рициново масло, до сега от всички масла то ми се стори най гъсто. Или добави няколко капки масло в шампонана или хининовата си вода (ако ползваш). На мен ми се отразява добре.
Благодаря за отговорите   bouquet
Попаднах на една статия на английски, че жизнено необходимите хранителни добавки за растеж на косата са тези изброените в Мегадерма. Вярно, че продукта е за животни (5ml вътрешно всеки ден), но ние не го приемаме вътрешно все пак. Мегадерма не ми прави косата по-мазна, напротив.

Общи условия

Активация на акаунт