Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 18

  • 37 197
  • 569
  •   5
Отговори
# 435
  • Галифрей
  • Мнения: 6 317
Мондрич са Михаела и Франческа ли?


Софи и Бен са най-добрата двойка.

# 436
  • Мнения: 2 878
Ей тея двамата са Мондрич:


Понеже си догледах сезона тая вечер да ви питам...как намирате лейди Данбъри и Кралицата? Особено в последния епизод  все едно бяха на транквиланти.

# 437
  • Мнения: 19 682
Мондрич са Михаела и Франческа ли?


Софи и Бен са най-добрата двойка.
Семейство Мондрич са на горната снимка. Това са съдържателят на клуба по бокс от първи сезон и жена му.
Изневиделица стават Херцози и то не на кое да е херцогство, а на Кент. 😀

# 438
  • Галифрей
  • Мнения: 6 317
Ааа благодаря ви, извинявам се. Виждала съм ги тези двамата ама винаги ги превъртвам 😆Скука  и прескачам на главните персонажи.

Последна редакция: нд, 01 мар 2026, 11:11 от Диана Бишоп

# 439
  • Мнения: 19 682
Ето слава Богу много време не им се отделя. Появяват се за малко само тук-таме.
На мен Кралицата ми прекалено изтерясала, аз от самото начало много не я харесвам.
Дразни ме, че чак толкова я слушат и й козируват. Нито Лейди Данбъри е такова мекотело, Ниро Пен. 🙂

# 440
  • Мнения: 578
Цитат
Семейство Мондрич са на горната снимка. Това са съдържателят на клуба по бокс от първи сезон и жена му.
Изневиделица стават Херцози и то не на кое да е херцогство, а на Кент. 😀

Синът им наследи титла- Барон На Кент, чак херцози слава богу не са Smile

# 441
  • Мнения: 2 878
Аз се чудя каква изобщо е ролята на кралицата, наистина през повечето време е капризна и истерясала. Разтапя се само като чуе за клюки.
Загледах се в униформата на Софи у Бриджъртън, тафта и шифон, особено престилката. Модерна работа. Но определено сезон 4 ми харесва повече  от 3ти.

# 442
  • Галифрей
  • Мнения: 6 317
Те в костюмите и прическите  в тази вселена изобщо не спазват исторически достоверно. Всичко е  модерно, лъсково,бляскаво. Поне имаше две рокли на Софи които си бяха ок за тази епоха. От всички сезони които съм гледала този ми хареса най-много. Дори преди да започне прочетох книгата за няколко часа.  Харесва ми историята на Софи  и Бен напомня ми на Елиза и Фабрицио.
Химията им супер и красива сватба 😘

Кралицата няма какво да прави по цял ден се опитва да се разсейва. Тя си малко като с аутизъм? Ся разбирам,че не й леко.Знаем голямата й любов с Джордж и трудностите и тн. Някак си тъпо да се занимава с клюки, вместо да бъде до мъжа си, без това не им остава много време.

# 443
  • Пловдив
  • Мнения: 15 112
Ето слава Богу много време не им се отделя. Появяват се за малко само тук-таме.
На мен Кралицата ми прекалено изтерясала, аз от самото начало много не я харесвам.
Дразни ме, че чак толкова я слушат и й козируват. Нито Лейди Данбъри е такова мекотело, Ниро Пен. 🙂

Тя е кралица, естествено, че ще я слушат и козируват. Иначе би трябвало да знаете какво става.

# 444
  • Мнения: 11 383
В края на 18-ти век кралската институция все още е имала голяма власт, не като сега, когато правата на монарха при днешната конституционната монархия са съвсем ограничени. Кралицата, заедно с престолонаследника, е консорт на все още живия крал.
Отделно, че ако тя реши да изхвърли някого от обществото, никой не може да я спре.

# 445
  • Мнения: 51 486
Историята този сезон доста се придържаше към книгата, както първи, та ми хареса. Актьорите са супер. Но промените не ми допадат. Особено Майкъл. Там няма да гледам, каквото ще да правят. Надявам се историята на Елоиз да я запазят. Тя е интересна и приятна.

# 446
  • Бургас
  • Мнения: 8 994
Момичета, гледам, че на Виваком са пуснали нов канал - BBC First, на който дават доста период драми. Но явно пакета ми не го включва и не мога да гледам. Ако някой го има да каже дали е със субтитри или е дублиран.

Скоро започва и новата версия на Опасни връзки по Епик драма. Ако си спомняте стария беше с Джон Малкович, Глен Клоус и Мишел Пфайфър по тази книга
https://chitanka.info/text/24910-opasni-vryzki

Последна редакция: нд, 01 мар 2026, 21:47 от Irene Adler

# 447
  • Пловдив
  • Мнения: 15 112
Гледах този филм 89-та  година и бях много впечатлена, още помня сцени от него. Джон Малкович беше невероятен, а Мишел Пфайфър - божествено красива.
Участваха още Ума Търман и Киану Рийвс.

# 448
  • Мнения: 19 682
Цитат
Семейство Мондрич са на горната снимка. Това са съдържателят на клуба по бокс от първи сезон и жена му.
Изневиделица стават Херцози и то не на кое да е херцогство, а на Кент. 😀

Синът им наследи титла- Барон На Кент, чак херцози слава богу не са Smile
Синът им е.

# 449
  • Мнения: 578
Цитат

Синът им наследи титла- Барон На Кент, чак херцози слава богу не са Smile
Цитат
Синът им е.

Да синът им е барон - не е херцог.

"Викторианската епоха (1837–1901) в Обединеното кралство се характеризира със силно класово разделение и строга йерархия на благородническите титли. Те се делят основно на висше благородничество (пер) и нисше благородничество (баронети и рицари).

Ето основните титли по ранг от най-високата към най-ниската:
1. Висше благородничество (Peerage)
Тези лица са членове на Камарата на лордовете и се смятат за лордове.
Херцог / Херцогиня (Duke / Duchess): Най-високата титла под кралската особа. Trophy Обикновено са кръвни роднини на кралското семейство или са получили титлата за изключителни заслуги.
Маркиз / Маркиза (Marquess / Marchioness): Втори ранг наследствена титла.
Граф / Графиня (Earl / Countess): Много стара и престижна титла. Интересно е, че за разлика от Европа в Англия няма "Count"а се използва "Earl".
Виконт / Виконтеса (Viscount / Viscountess): Четвърти ранг в перството.
Барон / Баронеса (Baron / Baroness): Най-ниската степен на висшето благородничество."

Общи условия

Активация на акаунт