Адаптирано или пюре?

  • 895
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 478
Ако наистина сега трябва да избираш, аз бих избрала АМ. По мое мнение сте много малки за пюре. Друг е въпросът, че аз проблем с теглото не виждам. Дъщеря ми на тази възраст тежеше доста по-малко, но тук никой никога не ми каза, че това е нередно.

# 16
  • Мнения: 1 353
 Изчакай със захранването. Имам една позната, чието момиченце почти не качваше и го захрани на пет месеца. Когато стана на 9-10 месеца започна да качва нормално.


 П.П. Забравих да спомена, че тя я дохранваше с АМ, защото малката не искаше да суче и се налагаше да се изцежда, което предполага постепенно намаляване на количеството кърма.

# 17
  • Мнения: 654
Благодаря за съветите Hug.
Ние сме по- особен случай...- на месец и половина бебето ми спря да се буди през нощта- заспива към 10 и АЗ го будя към 6.30.Освен това спи през целия ден.
Редувах гърдите на всяко кърмене, защото пробвах да я държа 15 мин. на едната, после още десет на другата, но тя опраделено се изнерви и беше гладна на вид. Винаги съм цедила гърдата, от която е започнала.
Откакто спи през нощта, няколко нощи се случи да не яде 10-15 часа от лява, което, естествено, доведе до почти спиране на кърмата от нея. Една сутрин се събудих със страхотно (тройна) уголемена дясна, твърда, а лявата беше абсолютно мека. Направих две пробни кърменета- при педи и у нас, тя цока от нея за 1 час максимум 50 мл.
Пробвах да давам и двете на всяко, не й хареса. Когато стана на два направих грешката, за коята се проклинам стократно, да й додавам изцедената през деня кърма със шише, когато й е ред за лява.Преди около месец тя съвсем се разглези и от тогава категоирчно отказва да суче от лява и в момента сме на следния режим- кърмене в определени часове (дедето страхотно свикна с него, в началото пробвах на поискване, но откакто започна да спи цяла нощ й се събирах по 4 кърмения за 24 часа..) -6 пъти на ден, 3 от които са само на дясна, 3- на изцедена кърма (по 50, 60 и 80 мл.), после на гърда, като когато суче от дясна, при нмен се случва точно това, което описва ludmilana .Изцеждам лявата и дясната по тли пъте на ден с помпата, но от лявя вадя за половин час 30 мл. максимум, а от дясна, след като е яла, нищо.
Затова се принудих да се инквизирам по слидния начин- след като яде в 21.30, цедя до 24 часа с помпата и изкарвам 50-60 мл. от двете гърди. Сутрин цедя от 7 до 8.30 пак толкова.
Не мога да й увелича кърменията, защото това означава практически да не излиза, а сега успяваме да се разхождаме на два пъти за 3 часа..
Кърменето за мен се превърна в абсолютен кошмар...
Възможно ли е една гърда да изхрани бебето?
Стана малко дълго, извинете..

# 18
  • Мнения: 254
Здравей,
нашите бебета са почти на еднаква възраст ние сме на 3 месеца и 2 седмици. Аз от самото и раждане дохранвам с АМ сега е 6,300 и 60 см. а ни изписаха 3,120. Но и аз и таткото сме доста едри хора и педиатърката малко се стресна от растежа на бебето и взе нашите размери и по някакви графики и криви каза че е добре не е много качила. Така и не можах да си увелича кърмата въпреки усилията на мамите в форума да ми помогнат за което им благодаря. В момента пия и лактогонни чайове - никаква полза. Малката е много играива постоянно се закача и шава, денем не спи, само на разходка в количката, нощем около 5 часа спи. От две седмици давам и пюренца. Кърмя от двете гърди. Съвета ми е тъй като  всяко дете си е индивидуално както и всяка майка произвежда различно количество кърма, да пробваш с АМ все пак това не е отрова както каза една мама и наблюдавай детенцето, по добре да дохранваш отколкото да се самообвиняваш както правех аз. Важното е да успееш да си запазиш кърмата дори и в по-малко количество нека все пак да я кърмиш. Успех!

# 19
  • София
  • Мнения: 6 258
Възможно ли е една гърда да изхрани бебето?
Да! Познавам една мама от отчетните кърмеше само от едната гърда (бебето нещо не харесваще зърното на другата) - кърми изключително до 6м. и след това до годинка и нещо.

# 20
  • Мнения: 654
Абе, оказа се, че моят образ си спи гладна и не мога да я угадя кога е гладна... Сега давам по 60 мл. АМ на ден, за да не се ошопари. Някой знае ли какви може да са реакциите при алергия? (давам НАН х.а.)

Общи условия

Активация на акаунт