Как да предпазим децата и самите себе си от бездомните кучета?

  • 5 308
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 356
И мен живо ме интересува устройство за прогонване на помияри. Спрея по ме притеснява, да не обгазя детето случайно.
Изпитвам неистов страх, докато минавам с малката, и все си мисля как зъбите им са на нивото на лицето й, как няма да успея да реагирам ако ненадейно я захапе. Помиярите са непредвидими, не знаеш с какво ще ги ядосаш. Пред нашия вход има две, едното доскоро ме лаеше най редовно и ме гонеше, не ни е хапало, но само дето инфаркт не получавам. Мечтая си да ги закарат всичките някъде в кучкарници ли, къде ли, само да ги няма.

# 16
Google за свирка за кучета намери това http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=244&start=0&postda … EA%F3%F7%E5%F2%E0
откъдето стигнах до http://innovatory.narod.ru/dog.html
Ще помогне в случай, че някоя от вас разбира от електроника и може да го сглоби.

Иначе Google за dogchaser намира доста такива устройства, които се продават online на цени от £12.99 до $100.00

Има и неeлектронни варианти - проста свирка дето се надува с уста, но едва ли може да се намери online. Поне аз не успях. Но може да се потърси в магазините за кучета и домашни любимци. Би трябвало да имат или да могат да намерят.

Такава свирка би трябвало да може да намери и човешки лекар, защото се използват за определяне на горния праг на чуваемост при хората.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 105
ох, и на мен това ми е болна тема
веднъж са ме гонили, бях излязла сутринта с детската количка (седяща)
имаме една откачалка в квартала, дето ги събира и тръгва с тях по-варелите
и да видиш като ме подгониха, щях да умра от ужас просто: газ до дупка
с чисто сърце си казвам, че ако ме подгонят и имам пистолет в себе си, например, ще ги очистя, без да ми мигне окото
 #2gunfire

# 18
Да им се обърне гръб или да се бяга е най-лошото нещо, което може да се направи. Те са хищници и усещат страха. Дори само да си представяш как те нападат, те го усещат и го правят. Ако имаш оръжие, каквото и да е то, и те нападнат, естествено, трябва да го използваш. Например чадър - вдигни го над главата си и замахни. Или чанта - изнеси я назад и нагоре с ръка, така че ако се приближи да можеш да го цапнеш. Или горна дреха - съблечи я и я дръж разперена между себе си и кучето като преграда. Ако нямаш оръжие се огледай и намери нещо подходящо - приклекни и вземи камък или пръчка. Дори и туфа трева да откъснеш пак е от полза, защото кучето ще усети, че вече имаш нещо в ръката си и ще се дръпне. Друго, което може да се направи е да извикаш. Не дълго и пронизително, защото издава страх, а ниско и рязко/косо. Като лай. Ако са глутница тряБва да усетиш кой е водача (обикновено е кучето най-отпред) и да се занимаеш само с него. Стой спокойно, докато лае и приближава. Малко преди да те стигне направи рязко движение (ръцете встрани и нагоре с лек подскок, или замахни с оръжието ако имаш такова) и излай ниско ама силно. Срещу див вълк или дресирано куче едва ли ще помогне, но срещу бездомни помияри, дори и много наведнъж, действа. После ще ти проглушат ушите от лай, но от разтояние. Не им обръщай гръб, докато не се откажат и успокоят. Ако не дай боже се стигне да те ухапе не се дърпай, защото зъбите разкъсват. А и докато е захапало не може да ухапе пак на друго място. Просто си дръж ръката или крака в устата му и го удряй с другата или го ритай докато разбере. Даже ако можеш си натисни ръката или крака още по-навътре в устата на кучето - така му е по-трудно да стиска, ще го заболи и ще се уплаши.

# 19
  • Мнения: 1 999
Аз намерих това устройство в интернет http://www.tbotech.com/dog-repeller.htm
Четох, че за различните породи кучета прага е различен, като най-чувствителни били овчарките.
Кофтито е, че ако не улучиш честотата може да се получи обратен ефект - да ги раздразниш и да те подгонят. Confused

# 20
  • Мнения: 550
Удивлявам се на смелостта ви,мили момичета.Представям си как се разхожда някоя майка с дете и срещу й се втурва някое куче,а тя в ужаса си се опитва да предпази детето си и в същото време да 
 неутрализира кучето.Аз самата се вледенявам само като си го помисля.Не знам какво бих направила в подобна ситуация.Гледката ще е много драматична!Не ме разбирайте погрешно.Трябва да се защитим по някакъв начин,но дали спреят или свирки или какво ли още не би ни помогнало и дали бихме реагирали така, както си го мислим.Все пак не може да стреляме по всяко преминаващо покрай нас куче. #Crazy #2gunfire
А за подписката най-добре ще е да се отнесете лично към кметовете на общините си.Те естествено ще ви отговорят нещо тъпо,но вие пък от своя страна трябва да напишете възражение на отговора им.Вярвайте,има ефект!

# 21
  • Мнения: 157
Страхотно мислене и въспитание,значи тебе те интересува да не те осъдят заради бездомника а не,че можеш да убиеш човек newsm78. А по въпроса за кучетата наистина трябва да се вземат мерки.но по цивилизован начин защото ние не сме животни а разумни хора!!!!!!!!!!!!!!!!!
Според статистиките повечето ухапани са от домашни животни.

# 22
  • Мнения: 157
По горе написаното е адресирано най-вече към mishelin

# 23
  • Мнения: 1 735
Да им се обърне гръб или да се бяга е най-лошото нещо, което може да се направи. Те са хищници и усещат страха. Дори само да си представяш как те нападат, те го усещат и го правят. Ако имаш оръжие, каквото и да е то, и те нападнат, естествено, трябва да го използваш. Например чадър - вдигни го над главата си и замахни. Или чанта - изнеси я назад и нагоре с ръка, така че ако се приближи да можеш да го цапнеш. Или горна дреха - съблечи я и я дръж разперена между себе си и кучето като преграда. Ако нямаш оръжие се огледай и намери нещо подходящо - приклекни и вземи камък или пръчка. Дори и туфа трева да откъснеш пак е от полза, защото кучето ще усети, че вече имаш нещо в ръката си и ще се дръпне. Друго, което може да се направи е да извикаш. Не дълго и пронизително, защото издава страх, а ниско и рязко/косо. Като лай. Ако са глутница тряБва да усетиш кой е водача (обикновено е кучето най-отпред) и да се занимаеш само с него. Стой спокойно, докато лае и приближава. Малко преди да те стигне направи рязко движение (ръцете встрани и нагоре с лек подскок, или замахни с оръжието ако имаш такова) и излай ниско ама силно. Срещу див вълк или дресирано куче едва ли ще помогне, но срещу бездомни помияри, дори и много наведнъж, действа. После ще ти проглушат ушите от лай, но от разтояние. Не им обръщай гръб, докато не се откажат и успокоят. Ако не дай боже се стигне да те ухапе не се дърпай, защото зъбите разкъсват. А и докато е захапало не може да ухапе пак на друго място. Просто си дръж ръката или крака в устата му и го удряй с другата или го ритай докато разбере. Даже ако можеш си натисни ръката или крака още по-навътре в устата на кучето - така му е по-трудно да стиска, ще го заболи и ще се уплаши.

Подкрепям горните съвети!

Мога да добавя следното: когато те напада куче, наведи се рязко за камък. Резултатът е гарантиран. Ако искате да сте сигурни в себе си, може наистина като се наведете да вземете камък. Но истината е , че кучето веднага побягва.
Ако се върне, навеждаш се отново рязко и този път хвърляш нещо по него.
Но второто никога не ми се е налагало.
Случвало ми се е да ме гони глутница на 3 пъти. И 3-те пъти стоях и не бягах - трябваше да видят кой е господярят на положението. Само се навеждах за камъни на няколко пъти, не се наложи дори да хвърлям. Избягаха назад и ми продъниха ушите от лай, както казва lyubitel. Но нищо повече.

# 24
  • Мнения: 2 039
Страхотно мислене и въспитание,значи тебе те интересува да не те осъдят заради бездомника а не,че можеш да убиеш човек newsm78. А по въпроса за кучетата наистина трябва да се вземат мерки.но по цивилизован начин защото ние не сме животни а разумни хора!!!!!!!!!!!!!!!!!
Според статистиките повечето ухапани са от домашни животни.
Не знам за въСпитанието,ама се пише със "З"  Tired

# 25
  • Мнения: 46 520
Аз вече се отчаях, че някой ще ни спаси от бездомните кучета  Confused ходя със спрей в джоба, кучегоните не действат на всички кучета, не ми се рискува ...

# 26
  • Мнения: 117
Аз намерих това устройство в интернет http://www.tbotech.com/dog-repeller.htm
Четох, че за различните породи кучета прага е различен, като най-чувствителни били овчарките.
Кофтито е, че ако не улучиш честотата може да се получи обратен ефект - да ги раздразниш и да те подгонят. Confused


Аз имам  такова чудо от около 2 години. Не действа при всички кучета. Някои бягат, други само се ослушват, но има и случаи да тръгнат агресивно настреща ми. Забелязала съм, че колкото по агресивно е кучето, толкова по-малко внимание обръща на звука от кучегона. Така че в общи линии май не си заслужава парите - доколкото си спомням струваше около 30 лева и още 5-6 за батерията. А и на упътването му пишеше да не се насочва към малки деца, явно не е съвсем безопасно за тях.

# 27
  • Мнения: 2 039
Значи явно тези спрейове за кучета са най-ефикасни,както и номера с камъка  newsm78
Дали наистина би имало ефект ако се обадя в Общината да дойдат да ги приберат? Вчера видях как един съсед купи кранвирши и ги раздаде на кучетата  #Cussing out Еми как няма да стоят,кажете ми  Close
Някой знае ли към коя служба точно трябва да се обърна и някакъв неин телефон?

# 28
  • Мнения: 14 654

Аз имам  такова чудо от около 2 години. Не действа при всички кучета. Някои бягат, други само се ослушват, но има и случаи да тръгнат агресивно настреща ми. Забелязала съм, че колкото по агресивно е кучето, толкова по-малко внимание обръща на звука от кучегона.

Потвърждавам това. Аз също имам кучегон, най-ефикасен е при бездомни кучета, но на домашни зверове няма да го пробвам, струва ми се опасно

# 29
Къде мога да си намеря свирка за прогонване на кучета ? Питах в зоомагазин и ми казаха ,че имат свирки само за извикване ... къде мога да си намеря от другия вид Simple Smile ?

Общи условия

Активация на акаунт