Как да предпазим децата и самите себе си от бездомните кучета?

  • 5 319
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 616
 Днес за пореден път куче нападна човек - в случая мен  Sick Не успя да ми нанесе щети, но бех с детето, ами ако беше нападнало нея ????? Само слушам за природозащитници и правата на бездомните животните, а къде остават нашите права и какво можем да направим? Не ме разбирайте погрешно - обичам, не по-скоро обожавам животните, но това с бездомните е някакъв кошмар. До нас има куче, което уж е кастрирано (ако се не лъжа от преди 2 години) и ражда при всяко разгонване  #Crazy Носят болести, скачат да хапят деца и възрастни. ПРеди 2 години едно от по-едрите кучета нападна дете, бяхме повече хора и слава богу се размина с няколко одрасквания от зъби - бащата се обади, от кучкарника дойдоха и го взеха, но след 2-3 дни го върнаха отново  #Crazy Такова чудо само в нашата страна го има, навсякъде хората прибират бездомните или зла гледани любимци, преглеждат ги и решават стават ли за осиновяване или не. Тези които не стават за осиновяване биват приспивани.
 От първи април почват хайки, но не за бездомни, а за домашни любимци - трябва да си регистрирате кучето, да му сложите чип и да се платите данъка, ако не ви го взимат и ви глобяват. Хубаво, нямам нищо против даже ще е по-добре, особенно ако и въведат специални райони за разходка, а не да ги извеждат там където си играят нашите деца. Да обаче ние ще плащаме данъци, ще бием ваксини (това не са никак малко пари), а уличните носят зарази и ходят по нужда в пясъчниците където играят нашите деца  #Crazy #Crazy #Crazy
 Ще ми се това да се промени, защото изпитвам страх от глутниците кучета които се събират из кварталите и докато на домашното можеш да сложиш наморник за да не нарани някого и те държат отговорен ако все пак направи нещо, то кой е отговорен за бездомните ?

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Незнам във Варна как стоят нещата, но май повече кучета отколкото в София нямате. Особено в някои квартали като нашия - то май освен кучета друго няма. Само около нашия блок има 3 глутници от по 10-тина кучета. Които нападат хора. ОНя ден даваха в новините на Нова за едно момиче, нападнато от бездомно куче.  Нас също с детето веднъж ни нападнаха. Слава Богу се отървахме само с уплахата.

Но  ДОКОГА?  Докога трябва да чакаме някои хора да си свършат работата и да се страхуваме да излезем с децата си навън?

Чудя се тези т.нар. "Природозащитници", които все протестират срещу избиването на кучетата деца нямат ли, не са ли ги нападали "милите кученца".  Сигурно ако им се случи и на техния гръб такова нещо ще запеят друга песен, нали? newsm78 Ама е много лесно да живееш някъде, където няма толкова много помяри и да скандираш разни глупости - нали ти не се разхождаш ежедневно върху кучешки лайна и между "мили и дружелюбни помяри".

Просто нямам думи. Такова нещо никъде го няма. Нали сме уж в ЕС - кажете ми в коя друга страна от ЕС  живота на кучетата е по-важен от живота на хората? В коя страна около блока има глутници кучета ( и то не една както е в нашия случай)? newsm78

Някои хора направо са за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 2
  • Мнения: 127
И аз се чудя много над този въпрос....
Напълно разбирам проблема, и ние го имаме същия. Живеем на първи етаж, 3 кучета живеят буквално на 4 метра от нас. Когато се разлаят все едно са ни в къщата.
И аз звънях в кучкарници, казаха че ги кастрират и връщат на същото място. А нашите се оказа че са и кастрирани ....
Тежко е положението, не знам как да се справим.
Мен ме е хапало куче и съм била с катетър една седмица, беше дълбоко и болезнено ухапване, та и до момента само като ме приближи куче си представям как си забива зъбите. А детето много обича животни и все иска да ходи да си играе с тях... Не ми се иска да му насаждам страх, ама си представам как може кучето с едно движение да му отхапе ръчичката (да не ти се случва това което майка ти го мисли са казали хората)...
Дано някой даде разумен съвет ...

# 3
  • Мнения: 2 039
Не знам,мила къде живееш,ама аз съм на Бриз-точно срещу Пикадили парк.Кварталът е страхотен,красиви нови сгради,зеленина и т.н.Нооооооо,тези гадни кучетаааа,аааах,бясна съм  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms #Cussing out Писна ми вече,бяха 2,сега са сигурно 20,цяла глутница.Носят се из двора на кооперацията вълма от косми,лаят,отврат  Sick На всичкото отгоре разни луди лелки от магазина долу ги хранят,поят и им слагат кашони с дрипи,за да спят  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Да не говорим,че горе от лозята слизат понякога разни бездомници до магазина,водещи по няколко кучета със себе си  #Cussing out Не знам как ще пусна сина си утре да играе долу,мен лично много ме е страх!Вече обмислям да се обадя в Общината,за да дойде някой да ги прибере.Ако ли не,кога ли ще им подхвърля аз някое отровено месо,че да ги уморя  #2gunfire Хич не ми пука,ама хич,а природозащитниците да си.........
П.П.Съжалявам за острия език,ама много съм набрала ви казвам  Close

# 4
  • Мнения: 5 468
И на мен ми е неприятно като гледам толкова кучета по улиците. Днес метнах Гери в количката и ходихме на далечна разходка. Постоянно минавахме покрай кучета, на нивото на количката. И си мисля: "Сега ако скочи това псе и ръфне Гери?"... какво ще правя? Аз, че ще се хвърля върху кучето, ще се хвърля, ще защитавам до смърт детето си..., но ще долетят още и още кучета и не се знае, какво ще стане...
Кога ще ги изтрепят и да няма бездомни кучета по улици и полянки?

# 5
  • Мнения: 14 654
за съжаление ситуацията е такава, че всеки трябва да се оправя както може. ако те притеснява някое бездомно куче явно трябва сама да се погрижиш за премахването му, понеже никой няма да си мръдне пръста.
предпочитам да наруша "правата" на няколко бездомни песа, но да няма толкова нахапани и наплашени деца! до гуша ми е дошло от кучета- и улични и собствени

# 6
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Има спрейове за кучета, ефикасни са.
При нас също е пълно с помияри, аз много обичам кучета, но това чудо ми идва в повече. Синът ми обожава животните, като види куче и хуква да го пипа, вече не знам какво да правя. Не искам да му насаждам страх от животното, но ако го захапе...
По пътя, по който минаваме редовно има един доста злобен пес, явно го хранят от магазина, до който лежи, за да го пази, лае по хората... Принудих се като минаваме покрай него да го "заговарям", "здрасти, кучо" и някави от сорта, чувствам се като луда да си говоря с куче. Но ефект има, на няколко пъти малкият хукна рязко към него с протегната ръка, а песът дори не изръмжа, познава ни... Но може ли да "ухажваш" всеки уличен помияр и да се надяваш да те познава... Егати...
Много е проблемен въпросът...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 616
 Проблема е повече от сериозен! Мисля си дали ако се събере подписка със солидно много подписи и се занесе в общината, някой ще вземе да обълне внимание  Thinking  Не можеш да метнеш отровено месо, защото току виж някой бездомник се "сбил" с куче и се натровил - тогава лошо щото може и да те съдят (все някоя клюкарка ще те види и изкодоши) Мой познат застреля куче което ухапа детето му, добре че пушката не беше негова и нищо не можаха да докажат (една баба го видяла все пак през нощта като стрелял, ама той беше пуснал жалба срещу нея за тормоз та това го спаси). Защитават правата на псетата, ама на децата ни не #Cussing out

# 8
  • Мнения: 2 039
Mishelin,напълно съм съгласна с теб,може би една подписка ще даде някакъв резултат  Peace А това с отровеното месо,честно казано,не мога да го направя,само го говоря в момент на афект  Embarassed Wink Наистина май кучетата имат повече права от децата ни  #Cussing out Crossing Arms И все пак,в кой район живееш?

# 9
  • Мнения: 819
Докато държавата не се намеси най-после,и то АДЕКВАТНО,ние ще бъдем в ролята на звероукротители на глутниците по улиците...     #Cussing out

# 10
  • Мнения: 550
Здравейте!Аз самата водя война с общинарите на Пловдив по тази тема още от миналата година.В Пловдив уж няма много останали улични кучета,нямам представа какво им се е случило,но се оказва ,че проблемът не  е точно в тях ,а с домашните любимци и техните собственици.Два пъти пусках жалби до кметицата на нашият район.Едва тази година сложиха табели около детските площадки,че е забранено за кучета,но така и никой не спазва ограниченията,а нашите деца стъпват в кучешките изпражнения и постоянно трябва да ги пазим от кучешката агресия.Нещо трябва да се промени и май трябва да започнем от нас самите.

# 11
  • Мнения: 819
Много е неприятно,а малкото дете не знае,че това,което се гуши в тревата,е кучешко.....И пипа,може и да лапне...то не е само това,че кучето ще го ухапе,а и тея микроби,зарази...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 616
LEI - в Трошево живея, а родителите ми в Младост. И на двете места гъмжи от кучета. Докато моето беше живо и излизах всеки ден на разходка беше някакъв кошмар и за мен и за нея, защото беше доста страхлива. Няколко пъти я хапаха улични кучета, а покрай нея понеже трябваше да я защитя - съответно и мен. Искам  децата ми да израстнат с куче и затова пак ще си взема, но трябва законите ни да се променят. В Англия и щатите (не съм сигурна дали във всички) има определени места за разходка на кучетата и собственикът е задължен да си носи торбичка/и в които да събира изпражненията на кучето си и да ги изхвърля в предназначените за това контейнери. Така дори и да се изходи в близост до детска площадка няма да е проблем. Не знам обаче как ще се промени нашия манталитет спрямо тези въпроси  newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 146
Преди да забременея не изпитвах толкова голям страх от кучетата, но след това започнах доста да се страхувам. 
Когато започнах да разхождам детенцето си с количката много често съм сменяла посоката заради куче. Не знаех как ще реагирам ако ни нападне и дали ще успея да запазя детето си.
Преди няколко месеца отидохме на една градинка, където бяха налягали 5-6 уличини кучета. Точно се чудих дали да продължим натам и кучетата си тръгнаха. Казах си, че тези са културни псета и отстъпват градинката на младежите и отидохме натам. Моето детенце понеже малко щуричко и хукна да тича нанякъде, в това време тия ми ти кучета, незнайно откъде се появиха и като скокнаха към него. Не знам колко разярена съм изглеждала, затичах се след него и изкрещях Неее! Моето дете замръзна, а кучетата избягаха.
Много ме е страх от проклетите кучета. Този път ни се е разминало и съм ги подплашила, ама знам ли на какво ще попадна. Сега детето ми е малко и е с мен навън, но ще порасне и ще почне да излиза само да играе. Лошото е, че не е само това проблема на нашата прекрасна Родина. По тесните квартални улички колите хвърчат с бясна скорост. Самите ни градинки са в отчаяно състояние, изпотрошени пейки и люлки. Хайде нашата сега я оправиха, но да видим докога ще е така.
Съгласна съм и с мненията ви,че трябва и за домашните кучета да има правила и най-вече да се спазват.
Аз не съм много в час, къде и как се прави електронна подписка, но дайте да се организираме и да пуснем една такава до уважаемият г-н Борисов. Да вземе да оправи проблема с кучетата оставен му в наследство от Софиянски.

# 14
  • Мнения: 1 999
Има устройства (ултразвук) за прогонване на кучета. Някой ползвал ли е такова нещо и колко струва в БГ?

# 15
  • София
  • Мнения: 2 356
И мен живо ме интересува устройство за прогонване на помияри. Спрея по ме притеснява, да не обгазя детето случайно.
Изпитвам неистов страх, докато минавам с малката, и все си мисля как зъбите им са на нивото на лицето й, как няма да успея да реагирам ако ненадейно я захапе. Помиярите са непредвидими, не знаеш с какво ще ги ядосаш. Пред нашия вход има две, едното доскоро ме лаеше най редовно и ме гонеше, не ни е хапало, но само дето инфаркт не получавам. Мечтая си да ги закарат всичките някъде в кучкарници ли, къде ли, само да ги няма.

# 16
Google за свирка за кучета намери това http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=244&start=0&postda … EA%F3%F7%E5%F2%E0
откъдето стигнах до http://innovatory.narod.ru/dog.html
Ще помогне в случай, че някоя от вас разбира от електроника и може да го сглоби.

Иначе Google за dogchaser намира доста такива устройства, които се продават online на цени от £12.99 до $100.00

Има и неeлектронни варианти - проста свирка дето се надува с уста, но едва ли може да се намери online. Поне аз не успях. Но може да се потърси в магазините за кучета и домашни любимци. Би трябвало да имат или да могат да намерят.

Такава свирка би трябвало да може да намери и човешки лекар, защото се използват за определяне на горния праг на чуваемост при хората.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 109
ох, и на мен това ми е болна тема
веднъж са ме гонили, бях излязла сутринта с детската количка (седяща)
имаме една откачалка в квартала, дето ги събира и тръгва с тях по-варелите
и да видиш като ме подгониха, щях да умра от ужас просто: газ до дупка
с чисто сърце си казвам, че ако ме подгонят и имам пистолет в себе си, например, ще ги очистя, без да ми мигне окото
 #2gunfire

# 18
Да им се обърне гръб или да се бяга е най-лошото нещо, което може да се направи. Те са хищници и усещат страха. Дори само да си представяш как те нападат, те го усещат и го правят. Ако имаш оръжие, каквото и да е то, и те нападнат, естествено, трябва да го използваш. Например чадър - вдигни го над главата си и замахни. Или чанта - изнеси я назад и нагоре с ръка, така че ако се приближи да можеш да го цапнеш. Или горна дреха - съблечи я и я дръж разперена между себе си и кучето като преграда. Ако нямаш оръжие се огледай и намери нещо подходящо - приклекни и вземи камък или пръчка. Дори и туфа трева да откъснеш пак е от полза, защото кучето ще усети, че вече имаш нещо в ръката си и ще се дръпне. Друго, което може да се направи е да извикаш. Не дълго и пронизително, защото издава страх, а ниско и рязко/косо. Като лай. Ако са глутница тряБва да усетиш кой е водача (обикновено е кучето най-отпред) и да се занимаеш само с него. Стой спокойно, докато лае и приближава. Малко преди да те стигне направи рязко движение (ръцете встрани и нагоре с лек подскок, или замахни с оръжието ако имаш такова) и излай ниско ама силно. Срещу див вълк или дресирано куче едва ли ще помогне, но срещу бездомни помияри, дори и много наведнъж, действа. После ще ти проглушат ушите от лай, но от разтояние. Не им обръщай гръб, докато не се откажат и успокоят. Ако не дай боже се стигне да те ухапе не се дърпай, защото зъбите разкъсват. А и докато е захапало не може да ухапе пак на друго място. Просто си дръж ръката или крака в устата му и го удряй с другата или го ритай докато разбере. Даже ако можеш си натисни ръката или крака още по-навътре в устата на кучето - така му е по-трудно да стиска, ще го заболи и ще се уплаши.

# 19
  • Мнения: 1 999
Аз намерих това устройство в интернет http://www.tbotech.com/dog-repeller.htm
Четох, че за различните породи кучета прага е различен, като най-чувствителни били овчарките.
Кофтито е, че ако не улучиш честотата може да се получи обратен ефект - да ги раздразниш и да те подгонят. Confused

# 20
  • Мнения: 550
Удивлявам се на смелостта ви,мили момичета.Представям си как се разхожда някоя майка с дете и срещу й се втурва някое куче,а тя в ужаса си се опитва да предпази детето си и в същото време да 
 неутрализира кучето.Аз самата се вледенявам само като си го помисля.Не знам какво бих направила в подобна ситуация.Гледката ще е много драматична!Не ме разбирайте погрешно.Трябва да се защитим по някакъв начин,но дали спреят или свирки или какво ли още не би ни помогнало и дали бихме реагирали така, както си го мислим.Все пак не може да стреляме по всяко преминаващо покрай нас куче. #Crazy #2gunfire
А за подписката най-добре ще е да се отнесете лично към кметовете на общините си.Те естествено ще ви отговорят нещо тъпо,но вие пък от своя страна трябва да напишете възражение на отговора им.Вярвайте,има ефект!

# 21
  • Мнения: 157
Страхотно мислене и въспитание,значи тебе те интересува да не те осъдят заради бездомника а не,че можеш да убиеш човек newsm78. А по въпроса за кучетата наистина трябва да се вземат мерки.но по цивилизован начин защото ние не сме животни а разумни хора!!!!!!!!!!!!!!!!!
Според статистиките повечето ухапани са от домашни животни.

# 22
  • Мнения: 157
По горе написаното е адресирано най-вече към mishelin

# 23
  • Мнения: 1 735
Да им се обърне гръб или да се бяга е най-лошото нещо, което може да се направи. Те са хищници и усещат страха. Дори само да си представяш как те нападат, те го усещат и го правят. Ако имаш оръжие, каквото и да е то, и те нападнат, естествено, трябва да го използваш. Например чадър - вдигни го над главата си и замахни. Или чанта - изнеси я назад и нагоре с ръка, така че ако се приближи да можеш да го цапнеш. Или горна дреха - съблечи я и я дръж разперена между себе си и кучето като преграда. Ако нямаш оръжие се огледай и намери нещо подходящо - приклекни и вземи камък или пръчка. Дори и туфа трева да откъснеш пак е от полза, защото кучето ще усети, че вече имаш нещо в ръката си и ще се дръпне. Друго, което може да се направи е да извикаш. Не дълго и пронизително, защото издава страх, а ниско и рязко/косо. Като лай. Ако са глутница тряБва да усетиш кой е водача (обикновено е кучето най-отпред) и да се занимаеш само с него. Стой спокойно, докато лае и приближава. Малко преди да те стигне направи рязко движение (ръцете встрани и нагоре с лек подскок, или замахни с оръжието ако имаш такова) и излай ниско ама силно. Срещу див вълк или дресирано куче едва ли ще помогне, но срещу бездомни помияри, дори и много наведнъж, действа. После ще ти проглушат ушите от лай, но от разтояние. Не им обръщай гръб, докато не се откажат и успокоят. Ако не дай боже се стигне да те ухапе не се дърпай, защото зъбите разкъсват. А и докато е захапало не може да ухапе пак на друго място. Просто си дръж ръката или крака в устата му и го удряй с другата или го ритай докато разбере. Даже ако можеш си натисни ръката или крака още по-навътре в устата на кучето - така му е по-трудно да стиска, ще го заболи и ще се уплаши.

Подкрепям горните съвети!

Мога да добавя следното: когато те напада куче, наведи се рязко за камък. Резултатът е гарантиран. Ако искате да сте сигурни в себе си, може наистина като се наведете да вземете камък. Но истината е , че кучето веднага побягва.
Ако се върне, навеждаш се отново рязко и този път хвърляш нещо по него.
Но второто никога не ми се е налагало.
Случвало ми се е да ме гони глутница на 3 пъти. И 3-те пъти стоях и не бягах - трябваше да видят кой е господярят на положението. Само се навеждах за камъни на няколко пъти, не се наложи дори да хвърлям. Избягаха назад и ми продъниха ушите от лай, както казва lyubitel. Но нищо повече.

# 24
  • Мнения: 2 039
Страхотно мислене и въспитание,значи тебе те интересува да не те осъдят заради бездомника а не,че можеш да убиеш човек newsm78. А по въпроса за кучетата наистина трябва да се вземат мерки.но по цивилизован начин защото ние не сме животни а разумни хора!!!!!!!!!!!!!!!!!
Според статистиките повечето ухапани са от домашни животни.
Не знам за въСпитанието,ама се пише със "З"  Tired

# 25
  • Мнения: 46 573
Аз вече се отчаях, че някой ще ни спаси от бездомните кучета  Confused ходя със спрей в джоба, кучегоните не действат на всички кучета, не ми се рискува ...

# 26
  • Мнения: 117
Аз намерих това устройство в интернет http://www.tbotech.com/dog-repeller.htm
Четох, че за различните породи кучета прага е различен, като най-чувствителни били овчарките.
Кофтито е, че ако не улучиш честотата може да се получи обратен ефект - да ги раздразниш и да те подгонят. Confused


Аз имам  такова чудо от около 2 години. Не действа при всички кучета. Някои бягат, други само се ослушват, но има и случаи да тръгнат агресивно настреща ми. Забелязала съм, че колкото по агресивно е кучето, толкова по-малко внимание обръща на звука от кучегона. Така че в общи линии май не си заслужава парите - доколкото си спомням струваше около 30 лева и още 5-6 за батерията. А и на упътването му пишеше да не се насочва към малки деца, явно не е съвсем безопасно за тях.

# 27
  • Мнения: 2 039
Значи явно тези спрейове за кучета са най-ефикасни,както и номера с камъка  newsm78
Дали наистина би имало ефект ако се обадя в Общината да дойдат да ги приберат? Вчера видях как един съсед купи кранвирши и ги раздаде на кучетата  #Cussing out Еми как няма да стоят,кажете ми  Close
Някой знае ли към коя служба точно трябва да се обърна и някакъв неин телефон?

# 28
  • Мнения: 14 654

Аз имам  такова чудо от около 2 години. Не действа при всички кучета. Някои бягат, други само се ослушват, но има и случаи да тръгнат агресивно настреща ми. Забелязала съм, че колкото по агресивно е кучето, толкова по-малко внимание обръща на звука от кучегона.

Потвърждавам това. Аз също имам кучегон, най-ефикасен е при бездомни кучета, но на домашни зверове няма да го пробвам, струва ми се опасно

# 29
Къде мога да си намеря свирка за прогонване на кучета ? Питах в зоомагазин и ми казаха ,че имат свирки само за извикване ... къде мога да си намеря от другия вид Simple Smile ?

Общи условия

Активация на акаунт