Отговори
# 435
  • Мнения: 3 069
nadejdata,
Имам/х киста на левия яйчник, но по време на бременноста много обстойно бях следена на видеозон и се оказа, че няма вече такава.Предположиха, че сама се е резорбирала.
При всички случаи трябва да я следиш, а ако не си сигурна в лекаря потърси и 2-ро мнение.
Успех и гледай да не се притесняваш толкова Peace

# 436
  • Мнения: 40
Здравейте!
Танина-ситонамазката ми е изследвана в Ямбол.Със сигурност е РАР IIID c HPV.Ако можеш дай ми мнение проблема.
emoli-не са ми правили цервикалоскопия.Как се изследва ЦИН.След колпоскопия и последвалата я биопсия ми казаха,че имам две петна,които трябва да се обгорят.Дано не е болезнено.Между III Б и IIID май няма голяма разлика.Ще го имам в предвид този Д-р Кърлов.
Бъдете здрави!

# 437
  • Мнения: 598
Здравейте!
Танина-ситонамазката ми е изследвана в Ямбол.Със сигурност е РАР IIID c HPV.Ако можеш дай ми мнение проблема.

Моето мнение е, че е по-добре да се махнат тези петна с лазер, отколкото да се горят. Още повече, че са ти писали и НРV.

# 438
  • Мнения: 1 817
А какво е цервикалоскопия? newsm78

Взима се материал за изследване от канала на шийката, за да се види дали има изменения, и ако има такива, коя група са те.
Благодаря ти!   bouquet

# 439
  • Мнения: 3 069
Няма за какво мила!
Успех Praynig

# 440
  • Враца
  • Мнения: 5 213
Здравейте, за първи път влизам в темата.
Малко съм объркана или да си кажа много съм объркана и притеснена.
Не съм раждала, на 30 дъм и си рпавя всяка година цитонамазка. Миналата година октомври беше последната ПАП 2.
Пред около 3 седмници получих зацапване, което както се оказа грешно отдадох на закъснелия си цикъл и хормални проблеми, които имам.
Вчера бях на гинеколог, взеха ми цитонамазка и доктора ми каза, че вижда нещо в шийката на матката- това с ехограф и ме изпрати с препоръка за хистероскопия след като ми дойде цикъла.
Днес ходих за второ мнение- според този лекар кървенето от това "нещо", което е с размери 12/15 мм. Не се наема да каже какво е. Препоръча ми д-р Славчев и в петък съм на трета консултация.

Въпросите ми са следните:
възможно ли е резултата от цитонамазката да е добъюр и въпреки всичко да има наличие на ракови клетки?
От малкото инфо в гугъл, което прегледах, защото честно нямам сили вече кървенето ако е раково нещо не е на добре, ако е раничка само кървенето възможно ли е пак- като не говорим з аконтактно кървене.
Някакви отзиви за д-р Славчев?

# 441
  • Мнения: 1 280
      При мен кървенето беше от раничка, но цитонамазката ми не беше добра. 
      А ако става въпрос за д-р Божидар Славчев в София, той ме оперира мен и съм много ама мнооого доволна от него. Страшно добър специалист е, по мое мнение, без да го налагам разбира се. При него ме прати моята гинеколожка. Мога да ти дам координатите му, ако искаш пиши на лични  Simple Smile
     Стискам ти палци! Дано се окаже нещо безобидно  Hug

# 442
  • Враца
  • Мнения: 5 213
Благодаря iveto,
преди малко ми казаха резултата- между първа и втора група.
Отдъхнах си, но ще си отдъхна най-вече след като мине и консултацията с д-р Славчев

# 443
Здравейте, за първи път влизам в темата.
Малко съм объркана или да си кажа много съм объркана и притеснена.
Не съм раждала, на 30 дъм и си рпавя всяка година цитонамазка. Миналата година октомври беше последната ПАП 2.
Пред около 3 седмници получих зацапване, което както се оказа грешно отдадох на закъснелия си цикъл и хормални проблеми, които имам.
Вчера бях на гинеколог, взеха ми цитонамазка и доктора ми каза, че вижда нещо в шийката на матката- това с ехограф и ме изпрати с препоръка за хистероскопия след като ми дойде цикъла.
Днес ходих за второ мнение- според този лекар кървенето от това "нещо", което е с размери 12/15 мм. Не се наема да каже какво е. Препоръча ми д-р Славчев и в петък съм на трета консултация.

Въпросите ми са следните:
възможно ли е резултата от цитонамазката да е добъюр и въпреки всичко да има наличие на ракови клетки?
От малкото инфо в гугъл, което прегледах, защото честно нямам сили вече кървенето ако е раково нещо не е на добре, ако е раничка само кървенето възможно ли е пак- като не говорим з аконтактно кървене.
Някакви отзиви за д-р Славчев?
Евентуално полип? Той може и да не е злокачествен, в повечето случаи е доброкачествен. Точно това се опитвам да обясня на някои параноични персони - може да нямаш проблем с шийката, а проблема да е от матката. Цитонамазка не се прави от матката, най-много от шийката. Възможно е и да е миома - тя е в стената на матката вече, 98% от случаите е доброкачествено. Затова те пращат на хистероскопия, за да махнат нещото ако е полип и да му направят хистология. Има шанс и при следващото кървене полипа сам да си се отлюспи, затова са ти препоръчали да изчакаш. Ако се отлюспи сам, значи не е злокачествен и нямаш никакви грижи и тревоги. Ако не се отлюспи сам, това не значи че е злокачествен. Но тъй като има вероятност (3-10%) да е злокачествен хората искат да се уверят че няма да те уморят с бездействието си. (Много хора докторите са уморили с действията си, не забравяйте това)
Също да добавя, че едно възпаление на матката и шийката може да покаже ПАП3 или 4, и пак да няма общо с раковите клетки. Но тъй като рака е коварна болест, правят биопсия при тези резултати, за да не губят време ако все пак са ракови клетки.

И не забравяйте - тревогите (основателни или неоснователни) могат да доведат до рак, така че отпуснете се, живейте щастливо докато можете, не се натоварвайте с потенциални тревоги.

# 444
Здравейте всички, аз съм новичко и имам мноооооооого въпроси, ще се радвам ако някой ми разясни някои неща:)
На 24 години съм, интересува ме тази цитонамазка кога трябва да започна да си я правя...и има ли някакви други профилактични прегледи за други заболявания, които имат сериозни последствия върху плодовитостта, защото най-голямата ми мечта е да си имам бебче (даже не само едно, дано сме живи и здрави Simple Smile ) , и искам да съм сигурна че всичко при мен е наред!
Благодаря предварително:)
P.S. А полага ли ми се по здравна каса цитонамазка...и ако да...май се оказва че лекарите отново са се изложили с информацията и грижата за пациента,защото аз често ходя на гинеколог...и не ми е правена никога...  newsm78

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 10:52 от ToHeTo

# 445
  • Мнения: 598
Правете бебе и не се притеснявай  Peace

# 446
  • Враца
  • Мнения: 5 213
Както писах по-горе резултата от цитонамазката е  добър.
Възможно ли е обаче ако не е взет от това "нещо" резултатът да е подвеждащ?
Утре ми е консултацията и с д-р Славчев, дано той разбере какъв е проблемът

# 447
Както писах по-горе резултата от цитонамазката е  добър.
Възможно ли е обаче ако не е взет от това "нещо" резултатът да е подвеждащ?
Утре ми е консултацията и с д-р Славчев, дано той разбере какъв е проблемът
Това "нещо" може да е в матката, след като се е видяло на ехограф. Ако е било на шийката (долната част) са щели да го видят и без ехограф. А цитонамазка се взима от долната част на шийката. Тя обикновено е затворена когато няма менструация, така че виждането на подобни "неща" става с ехограф. Ако само веднъж си имала зацапване, не бързай с хистероскопията а изчакай - при следващото кървене може само да си падне.

Не ти пречи да се консултираш и с д-р Славчев (който и да е той).

Това, че е в матката, не значи по-опасно. "Спокойствие и здрава храна" казва Карлсон. Peace

# 448
Относно "подвеждащия" резултат - това е целта на хистероскопията - да вземе проба за хистология от "Нещото" (започвам да правя асоцияции със Стивън Кинг  Wink). Така ще че имаш и неподвеждаща "цитонамазка" при това по-добре - направо биопсия (щото това е хистологията) директно от тона "нещо", да се види какво всъщност е и какво дири там...
Тъй като обаче това "нещо" може мистериозно да изчезне - да се свлече с останалата лигавица по време на менструация - препоръчват да изчакаш, та да не бърникат напразно.

(Надявам се опита ми за хумор да не те дразни)

# 449
  • Враца
  • Мнения: 5 213
Благодаря, с това "нещо" обрах точките Wink
образуванието е точно по-нагоре.
Миналата година при хидротубация се видя за първи път, с размер на грахово зърно и от там беше взета цитонамазка, която пак беше 2-ра група.
Размерите му сега са 12/15 мм, което пак е същото горе долу.
Според втория лекар се намира в зона, която е по-богато кръвоснабдена и зацапването понякога е силно, но може да комбинация и от хормоналните ми проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт