КОЙ, КЪДЕ, КАКВО?

  • 4 501
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 098
Аз преди две години завърших степен бакалавър в НБУ- Реклама, маркетинг и бизнескомуникации. Сега съм бременна, живот и здраве искам да запиша магистратура и бих го направила сега, но в момента усилено наблягам над английския. Смятам, че когато жените забременеят и родят стават по- амбициозни и целеустремени smile3521

# 16
  • София
  • Мнения: 1 424
завърших 2002 право, после работих 4 години и бебка дойде по план график Peace

# 17
  • Мнения: 27 524
Магистър по психология. Бременността беше доста след завършването ми.
Нещата се съчетават, разбира се, но е трудно.

# 18
  • Мнения: 4 965
Преди да забременея имах бакалавърска степен + 2 други специалности (мио + мениджмънт и маркетинг). Работех през цялото следване. Записах магистратура по 2 комбинирани специалности (дипломация + мо), когато се омъжих - сигнах до държавните и забременях. Карах трудна бременност (на легло), а после ми беше трудно с 2 бебета и прекъснах за 1 г. Дипломирах се по едната специалност, когато станаха на 1 г., а по втората - година по-късно. Междувременно, работех от вкъщи още от 2-рия месец след раждането, а по-късно се върнах и на работа.
Трудно е само първите месеци, докато кърмиш и още не си свикнала, че ритъмът ти на живот е променен. После няма проблеми.
Аз сега работя на 8 ч. през седмицата. Имам 2 допълнителни работи за "свободното време" - правя различни проекти и съм "лице за контакти" на международна организация, а имам и огромното желание да запиша специализация (публична администрация или социални дейности, защото работя в тази сфера).
Децата ходят на ясла; имам жена, която викам при нужда, а и моите родители винаги са насреща, ако са свободни.

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 14:50 от azaf

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Чакам да навърши годинка и налягам учебниците,че след около две години искам да почвам работа.

# 20
  • Мнения: 5 362
3 години преди да родя съм завършила,в Търновския университет.

# 21
  • Мнения: X
И аз съм последна година студентка, а сина ми е на 2 год. Бах бременна в 9-ти месец и на един от изпитите ме скъсаха. Ако на някой не му се учи и си намира оправдания, си е отделен въпрос, но детето не е причина да не получиш образование Naughty

# 22
  • Мнения: 2 922
Изключително съм доволна, че завърших, преди да се роди първото ми дете! Нямаше да мога да съчетавам гледането на дете с учене   Stop

# 23
  • Мнения: 617
Завършив следването си работех една година /и още работя де/ и сега чакам с нетърпение бебо. Всичко си дойде по план.

# 24
  • София
  • Мнения: 275
Магистратура '' Управление на човешките ресурси''! Няколко месеца след това, забременях. Grinning

# 25
  • Мнения: 711
Бременна съм в 5ти месец и съм студентка задочно обучение в 3ти курс. За сега не смятам да прекъсвам, но тъй като имам невзети изпити трябва да ходя на ликвидации, а те са Септември. Тогава бебока ще е на 1 месец и незнам как ще стане. Дано не се налага да прекъсвам, а да си доизбутам и следващата година.  Praynig

# 26
  • София
  • Мнения: 245
Според мен е трудно да се съчетаят двете неща, но наистина не е невъзможно, ако има кой да ти помага. Аз забременях точно когато пишех магистърския си проект и се наложи да отложа с една година защитата. И двете неща са много важни и смятам, че трябва да им се отдели нужното внимание, стига да е възможно разбира се  Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 3 679
Магистър по икономика- завърших 2001
Детето се роди 2005
Имах много колежки,които забременяха,родиха и продължиха образованието си,дори редовно/аз така завърших/Аз лично не бих ги съчетала...

# 28
  • Мнения: 3 456
Германистика- Магистър, Магистър-Преводач. Забременях и родих след завършване на образованието  и квалификацията си.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Завърших Психология в далечната 1999 Sunglasses В седмицата, в която защитих дипломната работа, се омъжих, бебето се позабави.

Общи условия

Активация на акаунт