на колко месеца започнахте със сокчетата?

  • 2 778
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 351
Ние започнахме на вашата възраст горе-долу. Но ако трябваше сега да започна определено бих изчакала още.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 522
На вашата възраст дадох сок и точно за един ден се върнаха коликите и бяха ужасни. Дълго време след това съжалявах, че съм го дала. Преди няколко дни предложих пресен плод и вече нямаше проблем, но и възрастта е друга.

# 17
  • Мнения: 390
Дадох на 2.5 месеца,заради запека и не е получавала колики.Дадох от круша.После почнах да давам по-често като стана на 3.5 месеца и до сега.

# 18
  • Мнения: 5 251
След годинката започна да пие сок, но ако не му направя, няма да се сети да си поиска   Simple Smile

# 19
  • Мнения: 639
Ние сме нямали проблеми с коликите,затова започнах на 3 месеца да и давам,много ги обича и доста си пиива.Ако имате колики моя съвет е да изчакаш да отшумят пък тогава Peace

# 20
  • Мнения: 1 289
Щях да пускам и аз такава тема,защото и ние сме изцяло на АМ и чух,че може и по-рано да се дават сокчета-само да кажа,че НЕ съм за ранното захранване.Но и сина ми не пие вода и като му дам резенче ябълка го засмуква с голям мерак и се радва...Та се чудя дали към 4 мес. да не му дам сокче  newsm78

# 21
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
поради липса на инфо дадох сок на 2 мес. и след 2 седмици ги спрях, дадох пак след 7-я мес. еднократно, оттогава съм давала 3-4 пъти и не мисля да започвам да давам по-често най-рано до годинка

# 22
  • Мнения: 5 790

И аз не давах до скоро. Но спря да пие вода и започна да си иска сокове, след като стана на 2 год и 1-2 месеца. Няма полза от ранното даване на сок - има висока киселинност, хранителните му вещества са нищожни и вредите от него са повече, отколкото ползите. Всъщност, има доста писано по този въпрос. В Библиотеката на форума също има доста интересни неща за ранното даване на сокове.

# 23
  • Мнения: 148
осте от 2 месец започнах да давам сокчета по съвет на педиатърката,и то с лъжичка.освен  че си ги пиеше без проблем,от рано свикна и с лъжичката,което много ме улесни за по нататашното захранване.давах му сок от ябълка(наи лесно се приема),после от круша,морков,сега давам на Хипп-каисия,каисия с ананас,наи различни

# 24
  • Мнения: 1 032
Въведох много рано соковете, заради запека на малката. Започнах с круша, морков никога не съм давала на сок, веднъж опитах с ябълка- резултатът беше запек и повече не повторих. Сокът от круша го пиеше с удоволствие около два месеца. После реши, че не й харесва, пробвали сме от други разхлабващи плодове, но като цяло и до ден днешен почти не пие сокове, предпочита пресните плодове. Самата аз съм привърженик на пресните плодове, когато детето е готово за тях.

# 25
  • Мнения: 574
На 3м. но не всеки ден !По скоро през ден,два!Харесва й но не искам да прекалявам!

# 26
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На 3м. но не всеки ден !По скоро през ден,два!Харесва й но не искам да прекалявам!

и аз така почнах някъде от 3 м но не вс. ден и до сега сме така  Peace

# 27
  • Мнения: 150
И на двамата започнах малко преди третия месец - и на двамата им се регулира стомахът и нямаха колики. Но и аз ти препоръчвам - ако още ви тормозят колики или като пробваш отказва - изчакай. Peace

# 28
  • Мнения: 729
Аз дадох сокче рано-на 2,5м.но не съжалявам прие ги добре а и това са си витамини все пак.Сега все още си пийва всеки ден по около 50гр.

# 29
  • Мнения: 1 044
Аз дадох сокче на 2 месеца, детето ги прие охотно, решихме проблема със запека и до днес е фен на сокове, фрешове и нектари.

Общи условия

Активация на акаунт