на колко месеца започнахте със сокчетата?

  • 2 786
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 265
 мамчета,моят Димитър е на 4 месеца и 1 седмица и ми се струва вече готов за сокчета.досега е бил само на АМ.вие кога започнахте със сокчетата?

Последна редакция: нд, 08 апр 2007, 23:14 от Vivi

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 561
Не съм започвала и не мисля да давам Peace!

# 2
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
По-добре не ги започвай сега,може да получи силни колики отново,направо на пюрета Peace

# 3
  • Мнения: 27 524
След годинка му предложих, но той пие само вода.

# 4
  • България-София
  • Мнения: 573
Започнах да предлагам към 7-ми месец, но отказваха и така направо на плодовите пюрета, а до днес предпочитат целия плод пред соковете.

# 5
  • Мнения: 1 013
Съвременната тенденция е да се отричат соковете, така че ще срещнеш много противоречиви мнения тук. Аз лично давам всеки ден прясно изцеден сок от много рано. И от многото прочетено все още не съм убедена, че сокчетата са по-скоро вредни.  А между другото беба въобще не пие вода, та с малко сок успявам да прилъжа да приема течности.

# 6
  • София
  • Мнения: 549
Съвременната тенденция е да се отричат соковете, така че ще срещнеш много противоречиви мнения тук. Аз лично давам всеки ден прясно изцеден сок от много рано. И от многото прочетено все още не съм убедена, че сокчетата са по-скоро вредни.  
Peace Не знам какво може да му наврети на бебето като приема витаминчета, под формата на пресно изцеден сок. Аз давам вече трета седмица сок от ябълка и няма нито колики, нито нищо. А как си го търси и чака само :mrgreen:

# 7
  • Мнения: 1 986
  Аз започнах да давам от 2 седмици-от морков и морков+ябълка-харесват й,пие ги и няма колики Peace

# 8
  • Мнения: 3 500
Предложих й към 7-мия месец, но тя отказа.Не обича сок и не съм я насилвала.Давам пресни настъргани плодове.Не е задължително да започнеш със сок.Може направо с пюре.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 828
Предложих в 7я месец.

# 10
  • Мнения: 46 573
Не давам сокове.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 712
На 4 месеца- като преминаха напълно коликите
И досега рядко яде сурови плодове- пие фрешове
Не съм имала проблеми Peace

# 12
  • Мнения: 950
Почнах да давам, когато стана на 3 месеца, но на третия ден не й понесе и ги спрях. Сега вече рядко давам.

# 13
  • Мнения: 94
От няколко дни започнах да му давам сокчета, досега сме опитали ябълка, а днес и моркови и двата много ги хареса, няма колики всичко е наред.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 298
Съвременната тенденция е да се отричат соковете, така че ще срещнеш много противоречиви мнения тук. Аз лично давам всеки ден прясно изцеден сок от много рано. И от многото прочетено все още не съм убедена, че сокчетата са по-скоро вредни.  
Peace Не знам какво може да му наврети на бебето като приема витаминчета, под формата на пресно изцеден сок. Аз давам вече трета седмица сок от ябълка и няма нито колики, нито нищо. А как си го търси и чака само :mrgreen:

Доста неща, различни от колики: бактерии, които се размножават бързо; пестициди; висока концентарция на захар, което е факт и при 100% натуралните сокове - имаше публикувана преведена статия по този въпрос. А ябълката специално е плод с повече от "скромно" съдържание на витамини и минерали.

Лично аз дадох сокчета рано, поради липса на достатъчно информация. Сега не бих го направила.

# 15
  • Мнения: 351
Ние започнахме на вашата възраст горе-долу. Но ако трябваше сега да започна определено бих изчакала още.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 522
На вашата възраст дадох сок и точно за един ден се върнаха коликите и бяха ужасни. Дълго време след това съжалявах, че съм го дала. Преди няколко дни предложих пресен плод и вече нямаше проблем, но и възрастта е друга.

# 17
  • Мнения: 390
Дадох на 2.5 месеца,заради запека и не е получавала колики.Дадох от круша.После почнах да давам по-често като стана на 3.5 месеца и до сега.

# 18
  • Мнения: 5 254
След годинката започна да пие сок, но ако не му направя, няма да се сети да си поиска   Simple Smile

# 19
  • Мнения: 639
Ние сме нямали проблеми с коликите,затова започнах на 3 месеца да и давам,много ги обича и доста си пиива.Ако имате колики моя съвет е да изчакаш да отшумят пък тогава Peace

# 20
  • Мнения: 1 289
Щях да пускам и аз такава тема,защото и ние сме изцяло на АМ и чух,че може и по-рано да се дават сокчета-само да кажа,че НЕ съм за ранното захранване.Но и сина ми не пие вода и като му дам резенче ябълка го засмуква с голям мерак и се радва...Та се чудя дали към 4 мес. да не му дам сокче  newsm78

# 21
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
поради липса на инфо дадох сок на 2 мес. и след 2 седмици ги спрях, дадох пак след 7-я мес. еднократно, оттогава съм давала 3-4 пъти и не мисля да започвам да давам по-често най-рано до годинка

# 22
  • Мнения: 5 790

И аз не давах до скоро. Но спря да пие вода и започна да си иска сокове, след като стана на 2 год и 1-2 месеца. Няма полза от ранното даване на сок - има висока киселинност, хранителните му вещества са нищожни и вредите от него са повече, отколкото ползите. Всъщност, има доста писано по този въпрос. В Библиотеката на форума също има доста интересни неща за ранното даване на сокове.

# 23
  • Мнения: 148
осте от 2 месец започнах да давам сокчета по съвет на педиатърката,и то с лъжичка.освен  че си ги пиеше без проблем,от рано свикна и с лъжичката,което много ме улесни за по нататашното захранване.давах му сок от ябълка(наи лесно се приема),после от круша,морков,сега давам на Хипп-каисия,каисия с ананас,наи различни

# 24
  • Мнения: 1 032
Въведох много рано соковете, заради запека на малката. Започнах с круша, морков никога не съм давала на сок, веднъж опитах с ябълка- резултатът беше запек и повече не повторих. Сокът от круша го пиеше с удоволствие около два месеца. После реши, че не й харесва, пробвали сме от други разхлабващи плодове, но като цяло и до ден днешен почти не пие сокове, предпочита пресните плодове. Самата аз съм привърженик на пресните плодове, когато детето е готово за тях.

# 25
  • Мнения: 574
На 3м. но не всеки ден !По скоро през ден,два!Харесва й но не искам да прекалявам!

# 26
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На 3м. но не всеки ден !По скоро през ден,два!Харесва й но не искам да прекалявам!

и аз така почнах някъде от 3 м но не вс. ден и до сега сме така  Peace

# 27
  • Мнения: 150
И на двамата започнах малко преди третия месец - и на двамата им се регулира стомахът и нямаха колики. Но и аз ти препоръчвам - ако още ви тормозят колики или като пробваш отказва - изчакай. Peace

# 28
  • Мнения: 729
Аз дадох сокче рано-на 2,5м.но не съжалявам прие ги добре а и това са си витамини все пак.Сега все още си пийва всеки ден по около 50гр.

# 29
  • Мнения: 1 044
Аз дадох сокче на 2 месеца, детето ги прие охотно, решихме проблема със запека и до днес е фен на сокове, фрешове и нектари.

# 30
  • Мнения: 374
На 1 месец дадох сок за първи път. Първият ден дадох само 1 малка лъжичка сок, а физиономията на Бебка беше неповторима -  отвори широко очички и започна да търси още, определено вкусът на нещо по-различно от мляко й хареса доста! По въпроса със запека определено сокчето оказа положително влияние.

# 31
  • Мнения: 429
в средата на 5-я месец пробвах. И до днес не обича сокове.

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На месец и половина  Mr. Green

# 33
  • Варна
  • Мнения: 70
Когато навърши 3 месеца.Никога е нямала колики(за разлика от сина ми).Педиатърката ми препоръча по 50 ml. на ден еднократно следобед към 16 часа.

# 34
  • Мнения: 62
Още не съм и давала сокове и не мисля да ги давам скоро!

# 35
  • Мнения: 6
Почнах да давам, когато стана на 3 месеца, но на третия ден не й понесе и ги спрях. Сега вече рядко давам.

И аз така - бебо пи две седмици сок от ябълка и круша, но после започна да плюе  Sad

# 36
  • Мнения: 258
Като навърши 1 месец,заради запек.Давах известно време и спрях,защото нямаше никакъв полезен ефект,а само се засилиха коликите.Сега като навърши 4 мес.мисля направо плодови пюрета да му дам,пак заради същия проблем.

# 37
  • Мнения: 5 103
Не съм започвала и не мисля да давам Peace!
Peace и аз.

# 38
  • Мнения: 4 621
Започнах да давам от 2 1/2 месеца сокче от ябълка. Сега пие всякакви сокове и не мисля, че и вредят Hug

# 39
  • Мнения: 985
Аз започнах преди седмица,но трудно се реших затова.Малката ми я мъчеше  Heart Eyesтакъв запек,много се бях уплашила.И тъй като педито ми каза да й давам вода от овес и да изчакам още 2 седмици за сокчетата този път реших да не я слушам и започнах със сок от ябълка.Засега добре й действа и ака всеки ден даже и по 2 пъти.Мисля, че постъпих правилно-Вие какво ще кажете? Thinking

# 40
  • Мнения: 258
Аз започнах преди седмица,но трудно се реших затова.Малката ми я мъчеше  Heart Eyesтакъв запек,много се бях уплашила.И тъй като педито ми каза да й давам вода от овес и да изчакам още 2 седмици за сокчетата този път реших да не я слушам и започнах със сок от ябълка.Засега добре й действа и ака всеки ден даже и по 2 пъти.Мисля, че постъпих правилно-Вие какво ще кажете? Thinking
Аз лично смятам,4е е по-добре сок отколкото овес, а още повече,че е помогнало на бебчо да започне да ака. Peace

# 41
  • Мнения: 326
като навърши три месеца

# 42
  • Мнения: 155
Лично аз съм решила като навърши три месеца да започна да давам сокчета.Само се чудя дали не е по-добре да купувам на хип или нестле,защото сега не е времето на плодовете и ме е страх от нещата с които са обработвани плодовете за да ни ги предложат сега на пазара.

# 43
  • Мнения: 865
изцеждам ябълка и морков за сега.колики не знам какво е!!!!

# 44
  • Мнения: 985
Лично аз съм решила като навърши три месеца да започна да давам сокчета.Само се чудя дали не е по-добре да купувам на хип или нестле,защото сега не е времето на плодовете и ме е страх от нещата с които са обработвани плодовете за да ни ги предложат сега на пазара.
По-добре си ги прави сама в началото.

# 45
  • Мнения: 398
На 1 месец дадох сок за първи път. Първият ден дадох само 1 малка лъжичка сок, а физиономията на Бебка беше неповторима -  отвори широко очички и започна да търси още, определено вкусът на нещо по-различно от мляко й хареса доста! По въпроса със запека определено сокчето оказа положително влияние.
И на двамата след първия месец им дадох сокче с лъжичка.Не мисля,че съм им навредила и досега пият много сок.Големи фенове са на домашния нектар от праскови.

# 46
  • Мнения: 24 467
Аз започнах преди седмица,но трудно се реших затова.Малката ми я мъчеше  Heart Eyesтакъв запек,много се бях уплашила.И тъй като педито ми каза да й давам вода от овес и да изчакам още 2 седмици за сокчетата този път реших да не я слушам и започнах със сок от ябълка.Засега добре й действа и ака всеки ден даже и по 2 пъти.Мисля, че постъпих правилно-Вие какво ще кажете? Thinking
Ако бебето не получава колики от сока не мисля, че е зле, дори напротив. Моите деца започнаха рано със сокчетата, по никакъв начин не им навредиха, дори при големия син, който имаше лек запех помогнаха съществено. При него си ги правех сама първите три месеца. При втория син започнах да купувам ХИПП и да правя домашно приготвени. И двата вида се харесаха и се пият и сега с голямо удоволствие. Не са лоши и сокчетата на "Кинела", но са за деца над 4 месеца, без захар са. Също така и на "Семпер" има вариянти без захар.

# 47
  • Мнения: 4 447
Аз ощене давам нищо,но мисля към кря на 4-ти началото на 5-ти да дам малко сокче.Води се по бебето,ако прецениш,че е готово - дай. Ако му понася и му харесва - ок, ако не... не. Все пак не забравяй,че това,което е полезно и се е отразило на едно бебе, не значи, че и при твоето ще е така. Sunglasses

# 48
  • Мнения: 4 451
Дъщеря ми е на 7м. и още не съм и давала сокчета. Започнах да я захранвам на 6м. и мисля като въведа всички храни, тогава да започнем и със сокчетата.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 968
От 3- ти месец, но мисля, че по-добре е по-късно.

# 50
  • Мнения: 5 362
След като бях захранила вече с плодово и зеленчукови пюрета.Преди това просто не ги искаше.Значи от 5-я месец някъде.

# 51
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
На 3 навършени месеца, давах по 20 мл. дневно, сега вече пие по 100 мл на ден, голяма жаба е и обича да пие вода, сок, чай, каквото и да е, ама да се пие.

# 52
  • Мнения: 3 356
Дадох на 3.5-резултатът беше зверски колики.
След това на 5 -също.
Пробвах и на 8 някъде-пак същото.
На 10 месеца вече бяха попреминали коликите като цяло и нямаше проблем.

# 53
  • Мнения: 603
На 40 дни, по съвет на педиатърката. Сега ги спрях, като попрочетох тук.
Факт е, че в момента могат да се намерят само моркови (турски), които траят ЦЯЯЯЯЛА ЗИМА  Shocked и са пълни с нитрати. За ябълките положението е подобно. Ще изчакам да се появят плодовете в градината на мама и тате и ще правя от тях сокове.

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Не съм давала все още сок. Започнахме захранването на 5,5 месеца.

# 55
  • Мнения: 3 405
Между храненията ли се дава сокчето, ако детето иска да приема разбира се? Grinning

# 56
  • Мнения: 24 467
При нас ги даваме точно между храненията по съвет на педиатрите и при двете ми деца. Веднага след хранене не искат до пият нищо, но след около час го пият с голямо удоволствие. Соковете са натурални без захар и никога не са ни "убивали" апетита, например.

# 57
  • Мнения: 992
аз дадох сокче след 10-тия месец

# 58
  • Мнения: 603
Между храненията ли се дава сокчето, ако детето иска да приема разбира се? Grinning
Да, между храненията. Сока не замества хранене.

# 59
  • Мнения: 317
Давам сокче от една седмица - пие го с голям кеф и за щастие не предизвика наново колики .  Wink

# 60
  • Мнения: 2 849
края на 4м ,началото на 5м. давах по лъжичка сок и така постепенно до два пъти дневно по 30 мл сок на .

# 61
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 238
не давам сокове. тоест, давам, но ми се отказва Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт