на колко месеца започнахте със сокчетата?

  • 2 793
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 398
На 1 месец дадох сок за първи път. Първият ден дадох само 1 малка лъжичка сок, а физиономията на Бебка беше неповторима -  отвори широко очички и започна да търси още, определено вкусът на нещо по-различно от мляко й хареса доста! По въпроса със запека определено сокчето оказа положително влияние.
И на двамата след първия месец им дадох сокче с лъжичка.Не мисля,че съм им навредила и досега пият много сок.Големи фенове са на домашния нектар от праскови.

# 46
  • Мнения: 24 467
Аз започнах преди седмица,но трудно се реших затова.Малката ми я мъчеше  Heart Eyesтакъв запек,много се бях уплашила.И тъй като педито ми каза да й давам вода от овес и да изчакам още 2 седмици за сокчетата този път реших да не я слушам и започнах със сок от ябълка.Засега добре й действа и ака всеки ден даже и по 2 пъти.Мисля, че постъпих правилно-Вие какво ще кажете? Thinking
Ако бебето не получава колики от сока не мисля, че е зле, дори напротив. Моите деца започнаха рано със сокчетата, по никакъв начин не им навредиха, дори при големия син, който имаше лек запех помогнаха съществено. При него си ги правех сама първите три месеца. При втория син започнах да купувам ХИПП и да правя домашно приготвени. И двата вида се харесаха и се пият и сега с голямо удоволствие. Не са лоши и сокчетата на "Кинела", но са за деца над 4 месеца, без захар са. Също така и на "Семпер" има вариянти без захар.

# 47
  • Мнения: 4 447
Аз ощене давам нищо,но мисля към кря на 4-ти началото на 5-ти да дам малко сокче.Води се по бебето,ако прецениш,че е готово - дай. Ако му понася и му харесва - ок, ако не... не. Все пак не забравяй,че това,което е полезно и се е отразило на едно бебе, не значи, че и при твоето ще е така. Sunglasses

# 48
  • Мнения: 4 451
Дъщеря ми е на 7м. и още не съм и давала сокчета. Започнах да я захранвам на 6м. и мисля като въведа всички храни, тогава да започнем и със сокчетата.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 968
От 3- ти месец, но мисля, че по-добре е по-късно.

# 50
  • Мнения: 5 362
След като бях захранила вече с плодово и зеленчукови пюрета.Преди това просто не ги искаше.Значи от 5-я месец някъде.

# 51
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
На 3 навършени месеца, давах по 20 мл. дневно, сега вече пие по 100 мл на ден, голяма жаба е и обича да пие вода, сок, чай, каквото и да е, ама да се пие.

# 52
  • Мнения: 3 356
Дадох на 3.5-резултатът беше зверски колики.
След това на 5 -също.
Пробвах и на 8 някъде-пак същото.
На 10 месеца вече бяха попреминали коликите като цяло и нямаше проблем.

# 53
  • Мнения: 603
На 40 дни, по съвет на педиатърката. Сега ги спрях, като попрочетох тук.
Факт е, че в момента могат да се намерят само моркови (турски), които траят ЦЯЯЯЯЛА ЗИМА  Shocked и са пълни с нитрати. За ябълките положението е подобно. Ще изчакам да се появят плодовете в градината на мама и тате и ще правя от тях сокове.

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 368
Не съм давала все още сок. Започнахме захранването на 5,5 месеца.

# 55
  • Мнения: 3 405
Между храненията ли се дава сокчето, ако детето иска да приема разбира се? Grinning

# 56
  • Мнения: 24 467
При нас ги даваме точно между храненията по съвет на педиатрите и при двете ми деца. Веднага след хранене не искат до пият нищо, но след около час го пият с голямо удоволствие. Соковете са натурални без захар и никога не са ни "убивали" апетита, например.

# 57
  • Мнения: 992
аз дадох сокче след 10-тия месец

# 58
  • Мнения: 603
Между храненията ли се дава сокчето, ако детето иска да приема разбира се? Grinning
Да, между храненията. Сока не замества хранене.

# 59
  • Мнения: 317
Давам сокче от една седмица - пие го с голям кеф и за щастие не предизвика наново колики .  Wink

Общи условия

Активация на акаунт