как да забавлявам двумесечния си син

  • 1 117
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Ние на ръце рядко се разхождаме. Много ме болят и немога да го издържам много време, но го слагам в шезлонга, сядам срещу него и започвам да му говоря и пея  и той много се кефи.

# 16
  • Мнения: 4 965
А защо на тази възраст просто не оставиш детенцето да си спи и да си яде.
Чак пък специални забавления.
Достатъчно е да му говориш, за да чува гласа ти; да му пускаш приятна музика и да му закачиш някаква шарена подвижна играчка (не вярвам да й обърне внимание), но поне може да започне да му привлича погледа постепенно.
Постоянно разнасяне на ръце, постоянно люлеене, непрестанни опити да му се привлече вниманието и подобни - изнервят детето и го тормозят.
Защо не използваш това време просто да легнеш до него и да си почиваш - тепърва предстои тичането след детето. Сега то има нужда само да усеща, че си наоколо и това го прави спокойно и щастливо.

# 17
  • София
  • Мнения: 721
Аз разбирам много добре какво имаш предвид. На два месеца положението е малко кофти. Моят бебок вече не искаше да спи нонстоп, но и беше прекалено малък за да се занимава с играчки или каквото и да е. Разнасях го на ръце обърнат напред да гледа, това беше единственото, което му харесваше. Това да го оставя и да си полегна до него беше меко казано невъзможно, веднага ревваше.
Но не се притеснявай - от третия месец вече се заиграват и става много по-лесно, можеш да го оставяш на активна гимнастика, шезлонгче и си се занимава сам.

# 18
  • Мнения: 7 803
А защо на тази възраст просто не оставиш детенцето да си спи и да си яде.
Чак пък специални забавления.
Достатъчно е да му говориш, за да чува гласа ти; да му пускаш приятна музика и да му закачиш някаква шарена подвижна играчка (не вярвам да й обърне внимание), но поне може да започне да му привлича погледа постепенно.
Постоянно разнасяне на ръце, постоянно люлеене, непрестанни опити да му се привлече вниманието и подобни - изнервят детето и го тормозят.
Защо не използваш това време просто да легнеш до него и да си почиваш - тепърва предстои тичането след детето. Сега то има нужда само да усеща, че си наоколо и това го прави спокойно и щастливо.
ми като имат по един бебок и се чудят как да го глезят повече, да го правят професор от малко   
и да го предпазват от всичко, докато се пенсионира  Whistling     

# 19
  • Мнения: 1 986
  Е,не мисля,че бебе на 2 месеца може да се разглези,ако го носиш на ръце-и то не през цялото време WinkАз например не мога да оставя детето си да лежи 24ч.  Crazy

# 20
  • Мнения: 4 965
Хммм, а защо тогава природата (или както му се казва там) е решила да си лежи точно на тази възраст, а не да тича, примерно).
И не е въпрос толкова за разглезването, а за вредата от неестествената поза пригушкането (а не дай Боже - в седнало или в изправено положение).
Същата работа като със сядането и подпирането с възглавници или с държането за ръчички на 7-8-месечни бебета, за да проходят.
За мен това е насилие над природата.

# 21
  • Мнения: 1 367
azaf,и да искам не мога да го оставя само да спи и да яде,защото той вече спи малко и търси компания.опитвам да го слагам на леглото така,че да ме вижда и му говоря докато си върша работата,но не винаги успявам.през повечето време иска да е в ръцете ми и се сърди,ако го оставя

# 22
  • София
  • Мнения: 1 043
А защо на тази възраст просто не оставиш детенцето да си спи и да си яде.
Чак пък специални забавления.
Достатъчно е да му говориш, за да чува гласа ти; да му пускаш приятна музика и да му закачиш някаква шарена подвижна играчка (не вярвам да й обърне внимание), но поне може да започне да му привлича погледа постепенно.
Постоянно разнасяне на ръце, постоянно люлеене, непрестанни опити да му се привлече вниманието и подобни - изнервят детето и го тормозят.
Защо не използваш това време просто да легнеш до него и да си почиваш - тепърва предстои тичането след детето. Сега то има нужда само да усеща, че си наоколо и това го прави спокойно и щастливо.

Добре звучи, ама на мойто не му минават тези  Tired Иска да я нося в изправено положение и да разглежда. Ако стоя на едно място, в повечето случаи се сърди  Grinning Много е любопитна милата. Ще става явно клюкарка  Grinning

# 23
  • Мнения: 4 965
Ами, не знам. Или аз съм случила на кротки бебета, или е точно както го научи човек.
Не съм разнасяла и не са ревали. Физически ми беше невъзможно. Гушках ги за храненето - после ги слагах до мен на спалнята, а аз си четях на глас разни книги и списания.
Другия път ще пробвам с едно - да видим.

# 24
  • Мнения: 7 803
Ами, не знам. Или аз съм случила на кротки бебета, или е точно както го научи човек.
Не съм разнасяла и не са ревали. Физически ми беше невъзможно. Гушках ги за храненето - после ги слагах до мен на спалнята, а аз си четях на глас разни книги и списания.
Другия път ще пробвам с едно - да видим.
и при мен беше така  Tired

# 25
  • Мнения: 1 294
Пей, танцувай около него, прави си гимнастиката пред него и говори, много говори, прави се на маймуна Mr. Green(това дъщеря ми най- много я забавлява, а когато беше колкото вас ме гледаше така Shocked), гушкай го, но не те съветвам да прекаляваш с последното, особено ако сама се справяш във всичко.

# 26
  • Мнения: 1 044
Активната гимнастика ще е най-полезна, защото хем е забавление и е интересна за тази възраст, хем е и предизвикателство за бебето и ще подпомогне развитието му. Ние на два месеца изобщо не бяхме дорасли за активна гимнастика, но на моята приятелка детето се развива по-бързо и я ползва, даже се е научил да се обръща по корем с нейна помощ. Всичко е строго индивидуално, но в общия случей децата харесват активните гимнастики. Моето дете в този период обожаваше да му пея /дори и фалшиво/ и да му говоря. 

Общи условия

Активация на акаунт