СЕПТЕМВРИ още е далече, а бебо смело рита вече!

  • 11 706
  • 284
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 245
Dji-djo, току що си прочетох мейла, който ми пращат всяка семица от babycentre и пише: "Сега наддавате на тегло много бързо, дори и да не ядете много. Експертите смятат, че теглото, което качвате по време на бременност се определя предимно от гените, така че не се обвинявайте, ако наддавате повече от желаното." (извинявам се за смотания превод, който спретнах набързо) Все пак и аз смятам, че трябва да споменеш този факт на доктора ти, той те познава по-добре от нас и ще прецени по-правилно.

# 196
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
А ТАКА МОРЕНКА Naughty Naughty Peace Peace Peace Peace

и аз тва казвам-кви са тез бабини девотииии-да не се постригвам.ами то и кола маска немога да си правя -кво да стана като маймуна космата ли......мммм такива си ги няма вкъщи,И кичури ще си напрая и ще се подстрижа  Няколко пъти Mr. Green
И яйца ще боядисам -после ще пробвам кой с апо здрави -на мъжо или кокошите Mr. Green Mr. Green Mr. Green

и сичко ще прая- оня ден баб ми ми звънка да ме пита как съм- и и разпраям че бебето рита и го усещам и тя ми казва едно такова заповедническо
"ааааа не може да бъде това нещо Naughty NaughtyБебето се усеща чак в четвъртия месец"Аз кат викнах викам слушай ко ви навремето като сте раждали на къра и като си знайте там разни си работи доживот дай и в 21 век да ми ги разпраяш....като са наежих аз.И и викам .Бебето го усещам и точка-ти ко щеш вярвай....
И тя горката #Crazy #Crazy ми каза само -е добре щом казваш Joy
Те бабите си знаят там едни неща от едно време и дай ся на тез години да са верни-дрън дрън чи пляс е според мен Joy Joy Joy
Какъв бил коремът-ако е остър -момченце,ако е объл -момиченце.
Да ама аз съм висока булка да ви кажа и предната ми бременност имах идеален корем объл закръглен перфектен и всички ааа момиче-да ама  момичето беше с Пишка  Blush
Така че не вярвам аз на такива неща-само към едно ще съм суеверна-да не си подреждам детската стая предварително-просто това ще си е мое желание-аз си знам защо макар че повечето тук и те знаят защо...
Та тва е от мен днес-аз пак изписах един ферман  bouquet  bouquet

п.С.Аз пък не мисля че има някакъв проблем с кг-те.Стига сте стряскали момичето бе мацки.И не мисля че има проблем  и с раждането спрямо кг-те.Аз забременях предната бременност 62 кг.И раждах 85.Нямах проблем с раждането-така че споко Джи-Джо

# 197
  • Мнения: 72
Привет майчета:)
За килограмите не се притеснявайте - важното е да се чувствате добре и бебчо да е ОК. Имам приятелки,които качиха и по 30кг,а после се възстановиха и си възвърнаха предишните си килограми.Аз с първата бременост качих 9 кг,а сега все още не съм качила нито един кг. Вики прохожда в момента и постояно съм подире и.Притеснявам се,че ми се появяват пъпки по краката,които много не сърбят. Не е ухапано,не е алергия,незнам какво е. Едва ли ще е от храната,защото не съм хапвала нищо кой знае какво.Ще ходя на лекар ,но чак в петък,а дотогава ще се притеснявам.
Лек ден на всички:)

# 198
Здравейте мамчета. Чета ви и да се изкажа и аз относно килограмите. Когато разбрах, че съм бремена бях 55 кг, а сега съм 66. Но не се притеснявам после ще ги свалям, важно е бебо да е добре.

# 199
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Случааааайййно да има желаещи да се видим на у-щето утре? Simple Smile

# 200
  • Мнения: 1 896
Бебето, в аптеката бяха дали на мъжа ми едни хапчета от тези за смучене - стават за бременни, съдържат прополис и вит.С - Propolki се казват. На мен за 2 дни ми оправиха гърлото, а ме болеше много.
И аз с прополки се оправих - на мен даже една УНГ лекарка ми ги беше изписала, че имах някакво вирусче в началото на бременността, когато още никакви лекарства не може да се вземат.
За рибата да ви кажа бременните не е хубаво да прекаляват, щото голяма част от рибите са замърсени с живак. Но по-дребни може, предполагам че каята е ок. Риба тон избягвайте обаче. Тъпото е, че за България няма информация как е положението с живака, но в повечето "нормални" страни здравните министерства имат специални препоръки за бременни и малки деца кои риби да се избягват заради живака.
Това че бременните не трябва да боядисват яйца сега го чувам и смятам да си го пусна край ушите. Също се подстригвам всеки месец и изобщо не смятам да се отказвам от това удоволствие.

# 201
Морена, кога и кыде е училището утре?

# 202
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
T  ето за утре цитат от програмата -
Цитат
София 05. 04. 2007 г. – 09.30 ч. в пицария “Мис Каприз” (София, ул. Кракра 2А) – Вяра Виделова, психолог, подготвителен курс за бременни към САГБАЛ “Шейново” ще представи темата “Детето – неговите желания, фантазии и страхове.”

# 203
Благодаря! Тя темата не е много за нас май още...ама ако успея да стана на време - ще дойда Wink

# 204
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Аз си имам доста работа утре, но ако се уговорим толкоз ми трябва да скокна, та можеш ли да кажеш нещо категорично? Grinning
Сега изчезавм на вечеря у свеки, ама по- късно съм тук.

# 205
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
до всички Варненки-ако някоя мама иска утре да дойде на лекция на списание 9 месеца 9,15 пред ФК  ще се чакаме аз и саморасличето-лекцията ще е къпане и преобличане на бебето...

надявам се не е късно за съобщението Hug Hug

# 206
Morena, sorry ама не ми се ще да те врызвам - ако вземе да ме домырзи утре сутринта...
Може би на следващия "урок" (на 10ти видях току що, че ще има) Simple Smile

# 207
  • Мнения: 27
Здравейте ,на всички мами иЧРДна Мирта и от мен,много здраве лека бременност и леко раждане.да ви попитам ,кога е най_добре да ме гледат на 4д ехограф ,защото съм си взела час за 13.04.С първата бременност не съм ходила на такъв.По повод козунаците ина мен ми замериса на хубаво.А за килограмите и аз съм 5 на пред .    Но всичко да е на ред с нас ибебоците   ::

# 208
Здравейте мами,
Днес бях на 4Д в Майчин дом Варна и видях моя бебок.Ще си имаме момченце, много е сладък, смучеше си пръста като го гледахме.Този четириизмерен ехограф е чудна работа.Докторът каза че е малко по-едричък:)ами то с татко 2 метра какъв може да е.Да ми е жив и здрав това е най-важното иначе хемоглобина е паднал на 105, и утре ще си купа центрум матерна.Хайде хвалете се и вие.Wink

# 209
  • Мнения: 1 199
.Искам да помоля момичетата,за които това е втора бременност и имат опит да споделят нещо по този проблем.Възможно ли е това скоростно напълняване,при това без да е увеличен приема на храна,да е показател за някакво нарушение,което изисква да се изследва и наблюдава.Смятате ли,че трябва да коментирам с лекарите или просто да приема,че това е реакция на моя организъм и нищо не може да се направи.

Желая на всички хубав пролетен ден!

При първата ми бременност нпълнях 9 кг, при втората, без да преяждам, 23. Просто не разбрах как ставаше че качвах толкова. 8-9 месеца след като родих ги бях свалила напълно, без никакви усилия. Може би съм задържала вода, коремът ми също беше много по-голям newsm78

Общи условия

Активация на акаунт