При кого стоят парите в семейството? А?

  • 3 418
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
При мен!
У нас е шибан матриархат  Twisted Evil
Точка  Sunglasses

# 91
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
 Парите са общи.
Обаче ... Мъжете принципно са си прахосници, трябва контрол  Mr. Green

# 92
  • Мнения: 1 364
и при двамата

# 93
  • Мнения: 21
Прибави в отговорите, моля, в банката, т.е. обЩа сметка. 
Така току виж си се изненадал, че някой и заедно харчат  Wink
Готово!
У нас няма каса, нито има мои и твои пари. Стоят си на определено място и всеки си дърпа от там, колкото му трябват.
Когато трябва да се купува нещо по-едро се съветваме двамата и обикновено го купуваме заедно.
Звучи ми смешно някой от двама ни да държи парите и да дава джобни на другия Rolling Eyes
Така, както ти си го разбрала, наистина звучи гадно. По-скоро имах предвид, че жената ВИНАГИ има последната дума при харченето Simple Smile Каси, банки, няма значение Simple Smile
Peace и аз съм  съгласна с това Simple Smile

# 94
  • в Низината
  • Мнения: 705
Ами, стоят в един шкаф и всеки си взима оттам!

# 95
  • Мнения: 2 180
Неговите са си негови, моите общи.  Rolling Eyes Това ме вбесява!  #Cussing out Даже днес му дадох, за да изкара до заплата.

# 96
  • Русе
  • Мнения: 2 354
У нас няма каса, нито има мои и твои пари. Стоят си на определено място и всеки си дърпа от там, колкото му трябват.
Когато трябва да се купува нещо по-едро се съветваме двамата и обикновено го купуваме заедно.
Звучи ми смешно някой от двама ни да държи парите и да дава джобни на другия Rolling Eyes
  Peace и вкъщи е така

# 97
  • Мнения: 817
У нас няма каса, нито има мои и твои пари. Стоят си на определено място и всеки си дърпа от там, колкото му трябват.
Когато трябва да се купува нещо по-едро се съветваме двамата и обикновено го купуваме заедно.
Звучи ми смешно някой от двама ни да държи парите и да дава джобни на другия Rolling Eyes

 Peace

# 98
  • Мнения: 1 849
Всичко е общо.
Сметките също... Laughing
Но когато трябва да се купуват неща за някого (обувки, дрехи....) питаме се един друг.

# 99
  • Мнения: 534
Общи са,но обикновено обсъждаме покупките защото мъжО  Mr. Green
има навика да купува първото изпречило се пред очите му,на най-високата цена   ooooh!
и тук се намесвам аз  newsm66 newsm29 в качеството си на бъдеща съпруга

# 100
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
гигова, извинявай, че пак Ша питам, не , за да критикувам с-мата, а за да я разбера по-добре.
тоест, ако купиш пюренце на детето или дрешка , играчка събираш сумата месечно и накрая как ги поделяте тези разходи? даваш му сметката и той поема 50%.
или го правиш ден за ден.
не мога да си представя 'счетоводството' при тази с-ма, освен, ако не сте мн. ларж и на практика няма значение от кой джоб излизат парите, което пък вече не е подялба на половина.

моите свекъри са живяли на вашата система 45 години. аз съм си говорила с нея и тя смята, че е поемала повече разходите ( една жена и по принцип знае по -добре от какво има нужда един дом , деца и тн), той в общи линии е давал понякога нещо,щото не можеш да правиш и представяш сметка за всяко нещо!
дори в момента тя като пазарува храна го прави от нейната пенсия. той в общи линии мисли, че храната расте в хладилника.  тва е др. тема, де.


Лени, просто е счетоводството.
Ще дам пример.
Две заплати, горе-долу равни, да ги сметнем по 100 лева за улеснение.
От тези 200 лева приход общо 150, да кажем, отиват в обща сметка. Тя се ползва за плащане на ипотека, разходи (вкл. сметката на общата кредитна карта, с която се плаща храна, дете, излизания, и т.н. разходи) и спестяване. Мъжът ми управлява тая обща сметка, както и семейните инвестиции.

Останалите 50 лева, по 25 на човек, всеки сам си ги харчи, дали ще си купи нови обувки, ненужна козметика, или нов комплект бормашина, кой каквото си иска.

# 101
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моите са си мои, неговите - общи    Mr. Green
И при нас е така. Grinning

мдам. Същото. Като чат-пат го авансирам мъжО с подобаваща лихва, разбира се  Laughing

# 102
  • Мнения: 2 716
При тате.
Обаче не отговорът ми не е единствен, което направо ме изуми ooooh!
На мен ми е забранено да се ядосвам за каквото и да било. Глезанка съм. Освен това и двамата можем да си правим сметка. Аз зная къде има пари (за спешни случаи) и никога не ги докосвам, освен при упоменатото в скоби. Ние сме мъдро семейство  bowuu

# 103
  • Мнения: 402
Парите ни са общи, още от начало та до сега.
Взимат се двете заплати, слагат се на едно място и се отделят, за неизбежните разходи /ток, вода, телефони, интернет, каско и т.н/
Една сума за храна, за непредвидени разходи и по 5 лева джобни на ден за всеки.
Отделно, ако останат за глезотии.

Общо взето това ни е принципа.

# 104
  • Мнения: 209
Аз съм твърдо ЗА общата каса. Ако на някой му потрябва нещо взима и си го купува! Така се обезсмислят фондове от сорта "и аз съм човек"!  Joy Joy Joy По този начин всеки се чуди как да скатае по някой лев!

Общи условия

Активация на акаунт