Кое е Най-ефикасното средство против колики,според вас?

  • 8 818
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Моля,ви майчета с повече опит,споделете ,кое е средството,което най-много помогна на вашите деца за облекчаване на коликите!!!Знам че спасение няма,но все пак нещо което да  ми препоръчате за моя син,защото вече 2 дена вечер се скъсва от рев и има признаци на колики, а е само на 9 дни!!!

# 1
  • Мнения: 209
без да те отчайвам - няма такова!моята бебка имаше 4 месеца колики и нищо не помагаше!иначе малко помогна сякаш Саб симплекс, от Еспумизан никакъв ефект!!

# 2
  • Мнения: 397
Виж предишни теми - има мнооооооооого изписано по този въпрос. Има ефект от Еспумизан!

# 3
  • Мнения: 603
Саб симплекс и Бейбинос.
Реддувах ги.

# 4
  • Мнения: 6 461
Много люшкане и много гушкане.

# 5
  • Мнения: 1 008
Ние сме с Бебинос и Бебезан

# 6
  • Мнения: 3 116
Инфакол ни помогна.
Не ги спря, но ги облекчи.

Иначе ние 4 месеца спяхме само така, тя върху мен или върху баща й  ooooh! То, само така можеше да се спи, иначе рев  Sick

В най-тежките моменти сме правили среднощни разходки с колата, при нас това винаги помагаше  Thinking

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Много люшкане и много гушкане.

Наистина е така  Hug

# 8
  • Мнения: 3 456
Много люшкане и много гушкане.
И здрави нервички.

# 9
  • София
  • Мнения: 622
Търпението на родителите и гуш -люш  Laughing За капките- ползвала съм само Инфакол-имаше някакво подобрение.

# 10
  • Мнения: 2 309
Инфакол ни помогна.
Не ги спря, но ги облекчи.

Иначе ние 4 месеца спяхме само така, тя върху мен или върху баща й  ooooh! То, само така можеше да се спи, иначе рев  Sick


И ние бяхме по същия начин!

# 11
  • Мнения: 1 101
Много люшкане и много гушкане.
И здрави нервички.
Съгласна съм  Peace
Най-добре действаше при нас Саб Симплекс.

# 12
  • Мнения: 101
Аз давах Еспумизан и останах доволна.Но си иска и търпение докато изчезнат.

# 13
  • Мнения: 463
Много люшкане и много гушкане.
И ТЪРПЕНИЕ!!!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Много люшкане и много гушкане.
Освен това затоплена пелена на коремчето, също сушоар, пуснат на най-слабото и насочваш струйката въздух към коремчето. За капки - ползвах Еспумизан и Лефакс, нямаше голям ефект.

# 15
  • Мнения: 516
Бейбинос Peace

# 16
  • Мнения: 1 032
При нас като че ли Саб симплекс имаше най- добър ефект (еспумизанът е същото, но помощните вещества са различни и Петя повръщаше от тези капки), много гушкане и масажи. Лекичко притискаш с дланта си коремчето на бебо и завърташ ръката си по часовниковата стрелка. Другото, което имаше добър ефект беше- бебчето е легнало по гръб, хващаш лява ръчичка и дясно краче свиваш към коремчето и изпъваш, после с другата ръчичка и краченце. Докато правихме тази гимнастика малката пръцкаше като за световно  Crazy

# 17
  • Мнения: 54
Ще ти кажа на нас какво ни помогна.До тук прочетох само капки и разни медикаменти.Когато родих малката,личната ни лекарка ми каза като и преварявам водичката да слагам вътре по една щипка семе от копър и анасон.Постоянно.Не сме имали никакви колики .До сега колкото позноти са послушали съвета ми ,не съжаляват.По същото време и зълва ми роди,но тя -не.Дава ли дава капки,а то още повече колики.Тъй че ,ако искаш опитай и ти!Ще се радвам ,ако съм ти била полезна!

# 18
  • Мнения: 3 695
Гушкане, оригване и подходяща храна на майката!  Peace

# 19
  • Мнения: 2 242
при нас чудодейно действаше сешоар Mr. Green даже понякога се успокояваше само като го пуснех newsm78

# 20
  • Мнения: 640
Аз пък тези колики така и не ги усетих newsm53,но превантивно вместо вода давах отвара като редувах копър,анасон,джоджен и лайка...иначе и капките Babynos помагаха при краткотрайните изблици на рев

# 21
  • Мнения: 2 677
Давала съм само Еспумизан и имаше голям ефект.

# 22
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Гушкане, оригване и подходяща храна на майката!  Peace
+ спане по коремче върху мама  Peace

# 23
  • Мнения: 1 999
при нас чудодейно действаше сешоар Mr. Green даже понякога се успокояваше само като го пуснех newsm78
И беба много се успокояваше само като го чуе. Иначе не мога да кажа кое беше най-ефикасното средство. Rolling Eyes Пробвали сме капки, масажи и гимнастика, затопляне на коремчето, поза "тигър върху дърво"... Детето просто трябва да ги израстне.

# 24
Лефаксин на Bayer.

Чувала съм от моя приятелка и това за сешоара ... на нас не ни се е налагало да прибягваме до него.
И друго, което съм чувала като много ефикасно от моя приятелка акушерка - медицинска дъвка, по 2-3 зрънца в шишенцето с вода, докато е още топличка след преваряването, за да се разтвори по-лесно ...

# 25
  • Мнения: 2 197
Aбсолютно безотказно действаше лежането на корема на тати. Предполагам, че защото сърцето му бие много силно и е доста по-топъл от мен. За броени минути се успокояваше. Добре, че коликите бяха вечерно време, та си имах и решение.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 064
Търпение и... цица. Поне при нас. Иначе пробвахме почти всичко. Капките Бебинос също имаха някакъв ефект.

# 27
  • Мнения: 2 494
Миличкито, дано бързо отминат!  Hug

При нас капките предизвикваха повръщане и затова не сме ползвали.
Малко като че облекчаваше като я носех с гръбче към мен, опряна на корема ми и ръката ми да и притиска лекичко коремчето. Peace

# 28
  • Мнения: 2 818
Гушкане и лежане по корем върху моя корем... и цица;)

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 242
Пробвахме първо с копър, после с капки Еспумизан и Саб Симплекс, но ефекта беше временен. Бебо се чувстваше най-добре поставен по коремче /или гръб/ върху моя /или татковия/ корем. Или като го разнасяме насам-натам държейки го с кръстосани ръце за коремчето. Много нежно говорене и пеене.
Чувала съм и за поставяне на затоплени /с ютия/ пеленки върху тумбачето на Бебчо!
Успех и скоро отшумяване на гадните колики!  Hug

# 30
  • София
  • Мнения: 1 424
Много люшкане и много гушкане.
И здрави нервички.
Peace
и топло на стомаха.
ползвали сме всичко на нашия и чужд пазар - файда никаква. #Crazy

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 512
на коремче върху коремчето на мама

# 32
  • Мнения: 1 064
Най-ефикасното нещо против колики е сешоарът и топлите кърпи Peace

# 33
  • Мнения: 68
Най-доброто лекарство си ти мила, другите всички са за твое успокоение..............

# 34
  • Мнения: 272
Нито един вид капки не ни помогна, давахме чайче от копър и анасон + топли кърпи на коремчето.  И както са ти казали гушкане, люшкане и здрави нерви.
Успех!

# 35
Az zatoplqh kyrpi s utiqta,slagah mu gi na korem4eto i Viki se pouspokoqva6e,no za malko,posle pak nanovo #Crazy Sy6to i kato si krystosa6 krakata,go slaga6 po korem4e v/u ediniq krak i mu masajira6 leko grab4eto-taka dosta popryckvahme i se uriga6e Laughing A ot kapkite na nas ni pomognaha pove4e Sab Simplex,no vsqko beb4e si e individualno.Uspeh Peace

# 36
  • Мнения: 2 159
без да те отчайвам - няма такова!моята бебка имаше 4 месеца колики и нищо не помагаше!иначе малко помогна сякаш Саб симплекс, от Еспумизан никакъв ефект!!
Peace
добре че при нас на 2-рия месец минаха

# 37
  • София
  • Мнения: 1 423
Люшкане, гушкане, топли кърпи на коремчето. Инфакол доста го облекчаваше. Коликите минаха края на втория месец. Успех  Peace   

# 38
  • Мнения: 941
при някои деца помага саб симплекс, при други еспумизан при трети чайчета с анасон и копър, при всички е различно, просто трябва да пробваш и да видиш при вас кое ще подейства, при нас нищо не помагаше, саб симплекс сякаш малко облекчаваше, но най-ни помагаше сешоара, просто на секундата и олекваше

# 39
  • Мнения: 2 616
На нас ни помагат едни хомеопатични хапченца, които пием Lycopodium 5Ch-сутрин и вечер по 5 глобулки, Colocynthis 9Ch-2 пъти дневно по 5 глобулки, пият се поне 15 минути преди хапване.

# 40
  • Мнения: 1 983
чай бебезан, нищо друго ooooh!

# 41
  • Мнения: 1 044
Моето момченце имаше страшни колики от 10 ден до навършване на 3 месеца. После като започнахме захранването  с твърда храна коликите се върнаха. До навършване на 2 години сме имали проблеми от такова естество, и от менюто му са изключвани всички храни, които причиняват газове. Всичко сме пробвали: капки, готови чайове, отвари от анасон, лайка, копър, масажи, гимнастика, затопляне и т.н. нищо не помогна! След 1/2, максимум 1 час от храненето се започваше кошмара, като при нас нямаше ден, нямаше нощ - коликите бяха постоянни. но хубавата новина е че и това мина - сега сме на 2 г. и 6 м. и ядем всичко - боб, леща , зеле, грах и нямаме проблеми!

# 42
  • Мнения: 96
Момичета, благодаря за съветите и особено за това със сешоара. Струваше ми се невероятно и даже смешно, но подейства! Приспах го и успях даже дасе изкъпя!!!! newsm44

# 43
  • Мнения: 3 116
Момичета, благодаря за съветите и особено за това със сешоара. Струваше ми се невероятно и даже смешно, но подейства! Приспах го и успях даже дасе изкъпя!!!! newsm44

Светланчо, само внимавай със сешоара да не го прегрееш, струята трябва да е от далече и да не е пряко насочена към бебчето Wink

Целувки  Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 1 353
Да ги израсне. Но сега сериозно. При нас помагаше люлеенето по корем върху затоплена кърпа сложена на краката ми. Но това е само за кратко. Наистина трябва да порасне и като минат дори няма да си спомняте.

# 45
  • Мнения: 2 381
При нас помогна гърдата на мама и гушкането breastfeeding

# 46
  • Мнения: 385
При нас помогнаха капките СабСимплекс, но в началото ни бяха объркали, че се дават към края на яденето/трябва да се дават преди папането, за да има ефект/ и известно време не спахме нощем с таткото #Puppy dog - тогава помагаше само носенето на ръце по коремче. Явно разходките го разсейваха, а притискането на коремчето облекчава болките.
Успех! smile3504

# 47
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Всяко бебче има колики .... вероятно това е някакъв период на адаптация към Света ... не ги подтискай, не ги лекувай ... ще отминат ....

# 48
  • Мнения: 795
Babynos капки - само те я успокояваха! И чай на Милупа давах - без ефект!

# 49
  • Мнения: 2 616
А капките на Бейби Кучоло някой ползвал ли е? Да ми кажете какъв резултата.

# 50
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Аз давам Кучоло (или Чуколо - вече ги бъркам) - не мисля, че имат ефект Naughty
Давам също и Бейбинос, Лефакс и Еспумизан (колко станаха? - май 4 вида капки ooooh!).  Правя също масажи с "кремче за коремче" Бейбинос - ползата е, че поне пръцка по малко и мирише на мастичка - ммммм Crazy, но не мисля, че и то помага. Naughty Аааа... забравих - от първия ден с колики давам и чайчето на ХИП - ефекта, както се досещате е нулев Crossing Arms
Мисля, че като цяло са нужни много търпение, здрави нерви, спокойствие и време, докато отминат, а останалото... с всички тези капки, кремчета, чайчета и бла - бла са просто, за да си успокоиш съвестта, че си направил всичко възможно да помогнеш на малкото слънце и, че поне си пробвал! Peace

# 51
  • Мнения: 5 103
Инфакол Peace

# 52
  • Мнения: 1 555
Само Инфакола ни помогна, синът ни имаше зверски колики и какво ли не не съм му давала !

# 53
  • Мнения: 1 008
И при нас за съжаление не действат капките-само гърдата на мама и гушкането вечер,но след известен период рев-затопля се и заспива-после спи цяла нощ.

# 54
  • Мнения: 649
Наи-доволна бях от Еспумизан-Л! Като паралелно давах вместо вода-чаиче на Хип-против колики.

# 55
  • Мнения: 4 111
Много люшкане и много гушкане.

И при нас беше така, също и затопляне със сешоарчето.

# 56
  • Мнения: 683
С първото Саб симплекс, с второто - Еспумизан... Няма спасение, докато не преминат. Дано са кратки.

# 57
  • Мнения: 34
Изпитано средство без странични реакции една кафена лъжичка зехтин-и забравяте за коликите.

# 58
  • Мнения: 679
Освен много люшкане, много гушкане, мога да кажа цица и сешоар  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 5 362
Давах Еспумизан.
И мнооооого търпение Peace

# 60
  • Мнения: 5 391
За мен най-ефикасното средство беше времето, каквото и да давах, коликите си заминаха когато им дойде момента.
При нас това се случи на 6-ят месец Tired

# 61
  • Мнения: 676
Чай от копър,но на билка,който се продава,а не на Хип.Давах го вместо вода.Дотогава бях пробвала всички капки без ефект.Родих се с чая.

# 62
  • Мнения: 7 420
  Диета на кърмачката и спокойствието й!

# 63
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813

  Една майка от форума беше писала ,че поставя плоско шише от шампоан пълно с топла вода
  в ританките на бебето,да му затопли коремчето.Аз засега съм на Саб Симплекс,ефект няма.

# 64
  • Мнения: 4 784
През деня давам Саб Симплекс, вечер Инфакол

# 65
  • Мнения: 1 174
Времето! Simple Smile
Дъщеря ми е изключително кърмено бебе и въпреки това колики имаше.Ползвала съм Саб Симплакс, Еспумизан и Бебинос, но...след месец и нещо се самооправи.

# 66
  • Мнения: 1 367
момичета,кажете ми как се дава чай Бебезан.на кутията пише по една лъжичка 3-4 пъти дневно,но не е ли малко?помощ,това е последното,което не съм опитвала,за да спра коликите на сина ми!!!!!!!!!!!!!!

# 67
  • Мнения: 576
Давах до четвъртия месец по 10 капки Саб симплекс преди всяко ядене! feeding newsm10

# 68
  • Мнения: 985
Гоооолямооо търпениеее. Twisted EvilВсичко възможно съм пробвала-и капки,и шишета,и затопляния,и чайове ама ефект йок.Така че,мила, голямо търпение.

# 69
  • Мнения: 1 008
момичета,кажете ми как се дава чай Бебезан.на кутията пише по една лъжичка 3-4 пъти дневно,но не е ли малко?помощ,това е последното,което не съм опитвала,за да спра коликите на сина ми!!!!!!!!!!!!!!

Аз давах по около 200 мл.-помагаше в началото,но скоро тя отказа да го пие-просто разбра измамата и за това сега сме с капки Бебинос-помагат

# 70
  • Мнения: 1 207
Просто трябва да не сменяш постоянно лекарстваа и да опитваш с всичко което чуеш, а като почнеш с едно само с него.Ние бяхме с Еспумизан.Мога да кажа че почти не ги усетихме.Незнам дали се дължи на това,нооооо факт. newsm53

# 71
  • Мнения: 573
Инфакол ,но Еди е нямал кой знае какви силни колики.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 968
След всичко, което се предлага и купено от наша страна, най-ефикасното беше шишенце от 500 гр. мин. вода, затоплена и на коремчето.

# 73
  • Мнения: 49
Аз давах саб симплекс, после еспумизан, сега сме на беби-нос... От еспумизана имаше ефект, но явно свикна с него...В момента давах чай от семе на копър и капки беби-нос, някой може ли да ми каже как да ги давам- в млякото ли, преди хранене ли?В упътването пише по 3 пъти на ден. А моето бебче е на месец и 10дни...  Cry
А освен капки беби-нос и гелче ли има?!?  newsm78

И да попитам още нещо, може ли да се редуват капките и има ли ефект, когато това се прави?!?

# 74
  • Мнения: 1 367
да,има и гел бебинос.евтин е и с него се прави масаж на коремчето около пъпчето по посока на часовниковата стрелка.има и още едно средство,което аз ползвах,но не знам за толкова малко бебче дали е приложимо-по-малко от една осма хапче Но шпа се стрива на прах,смесва се с капки Саб симплекс и се дава с лъжичка. Давах и по половин хапче Мезим форте,разбира се след консултация с лекар,но най-добрият лек е времето. При нас вече минават лека полека,но ние сме на 4 месеца и вече се захранваме.Търпение и кураж,Искренна!!!!

# 75
  • Мнения: 327
Капки Еспумизан само ни помогнаха Peace.

# 76
  • Мнения: 229
При нас капките не помогнаха.От Еспумизан нямаше никакъв ефект, а от Саб симплекс получи страхотен запек. Може би чайчето на Хип имаше някакъв минимален ефект... Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 1 898
Времето!  Peace

# 78
  • Мнения: 76
Определено Лефакс и диета за кърмещи майки  Simple Smile

# 79
  • София
  • Мнения: 3 787
При нас действаше само гушкането.Минахме през всички възможни капки и чайчета,но коликите си оставаха.Добре,че бяха за кратко Wink

# 80
  • Мнения: 521
От една позната аптекарка разбрах че на пазара е пуснат нов продукт за коликите под формата на гел бил чешки мажел се на коремчето и много помагал казва се Medicline baby на фирмата Herbacos-Bofarma

# 81
  • Мнения: 983
Прави масажчета, пускай сешоара...нас това мааааалко ни успокояваше  ooooh! Добре че минават...........

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Само Саб Симплекс ни помогна. Но май при всяко дете е различно. Пробвай всичко, което чуеш.
Успех !

# 83
  • София
  • Мнения: 4 590
Аз слагам от гела на Medicline, но не виждам резултат засега. Confused
Иначе давам и чайчето на Хип и Саб Симплекс.

# 84
  • Мнения: 505
И трите ни бебета не са имали колики. Гушкахме ги...

Общи условия

Активация на акаунт