Кое е Най-ефикасното средство против колики,според вас?

  • 8 802
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 516
Бейбинос Peace

# 16
  • Мнения: 1 032
При нас като че ли Саб симплекс имаше най- добър ефект (еспумизанът е същото, но помощните вещества са различни и Петя повръщаше от тези капки), много гушкане и масажи. Лекичко притискаш с дланта си коремчето на бебо и завърташ ръката си по часовниковата стрелка. Другото, което имаше добър ефект беше- бебчето е легнало по гръб, хващаш лява ръчичка и дясно краче свиваш към коремчето и изпъваш, после с другата ръчичка и краченце. Докато правихме тази гимнастика малката пръцкаше като за световно  Crazy

# 17
  • Мнения: 54
Ще ти кажа на нас какво ни помогна.До тук прочетох само капки и разни медикаменти.Когато родих малката,личната ни лекарка ми каза като и преварявам водичката да слагам вътре по една щипка семе от копър и анасон.Постоянно.Не сме имали никакви колики .До сега колкото позноти са послушали съвета ми ,не съжаляват.По същото време и зълва ми роди,но тя -не.Дава ли дава капки,а то още повече колики.Тъй че ,ако искаш опитай и ти!Ще се радвам ,ако съм ти била полезна!

# 18
  • Мнения: 3 695
Гушкане, оригване и подходяща храна на майката!  Peace

# 19
  • Мнения: 2 242
при нас чудодейно действаше сешоар Mr. Green даже понякога се успокояваше само като го пуснех newsm78

# 20
  • Мнения: 640
Аз пък тези колики така и не ги усетих newsm53,но превантивно вместо вода давах отвара като редувах копър,анасон,джоджен и лайка...иначе и капките Babynos помагаха при краткотрайните изблици на рев

# 21
  • Мнения: 2 677
Давала съм само Еспумизан и имаше голям ефект.

# 22
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Гушкане, оригване и подходяща храна на майката!  Peace
+ спане по коремче върху мама  Peace

# 23
  • Мнения: 1 999
при нас чудодейно действаше сешоар Mr. Green даже понякога се успокояваше само като го пуснех newsm78
И беба много се успокояваше само като го чуе. Иначе не мога да кажа кое беше най-ефикасното средство. Rolling Eyes Пробвали сме капки, масажи и гимнастика, затопляне на коремчето, поза "тигър върху дърво"... Детето просто трябва да ги израстне.

# 24
Лефаксин на Bayer.

Чувала съм от моя приятелка и това за сешоара ... на нас не ни се е налагало да прибягваме до него.
И друго, което съм чувала като много ефикасно от моя приятелка акушерка - медицинска дъвка, по 2-3 зрънца в шишенцето с вода, докато е още топличка след преваряването, за да се разтвори по-лесно ...

# 25
  • Мнения: 2 197
Aбсолютно безотказно действаше лежането на корема на тати. Предполагам, че защото сърцето му бие много силно и е доста по-топъл от мен. За броени минути се успокояваше. Добре, че коликите бяха вечерно време, та си имах и решение.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 064
Търпение и... цица. Поне при нас. Иначе пробвахме почти всичко. Капките Бебинос също имаха някакъв ефект.

# 27
  • Мнения: 2 494
Миличкито, дано бързо отминат!  Hug

При нас капките предизвикваха повръщане и затова не сме ползвали.
Малко като че облекчаваше като я носех с гръбче към мен, опряна на корема ми и ръката ми да и притиска лекичко коремчето. Peace

# 28
  • Мнения: 2 818
Гушкане и лежане по корем върху моя корем... и цица;)

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Пробвахме първо с копър, после с капки Еспумизан и Саб Симплекс, но ефекта беше временен. Бебо се чувстваше най-добре поставен по коремче /или гръб/ върху моя /или татковия/ корем. Или като го разнасяме насам-натам държейки го с кръстосани ръце за коремчето. Много нежно говорене и пеене.
Чувала съм и за поставяне на затоплени /с ютия/ пеленки върху тумбачето на Бебчо!
Успех и скоро отшумяване на гадните колики!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт